Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

BoPo

Škoda, že tú kocku nemajú na Úradoch práce. Určite by brutálnym spôsobom klesla nezamestnanosť. Jednoduchý, ale pôsobivý nápad funguje stále. Partička Cenobitov nemôže zostárnuť, pretože ich kúzlo osobnosti je večné. Pinhead sa zaradil medzi najštýlovejšie a najpôsobivejšie hororové postavy. Priamočiary dej, dnes už niektoré triky samozrejme dosť zastarané, atmosféra plná sexuálnych motivácii. Pre hororových fanúšikov povinná jazda. ()

Litsarch

Jedna z naprostých hororových klasik. Úžasné po kamerové stránce, skvělé po stránce atmosféry. Přítelkyně na začátku říkala, proč rovnou všechny nesejme sám Frank. Postupem filmu ale pochopila, že by film tím ztratil všechno kouzlo a byla by z něj jen další vyvražďovačka. Psychický teror, který Julia postupem filmu prožívá je totiž skvělé pozorovat. Pro mě páteř filmu, jelikož vše ostatní (byť cenobiti v čele s Pinheadem jsou perfektní) je tak nějak na druhé koleji. Scéna v tunelu, kde je vidět, že démona tlačí člověk a závěrečný "boj o kostku" ve dveřích sice působí dosti úsměvně, nicméně celkovému vyznění filmu to nijak neubírá. ()

brutale

Nosný pilier, v hororoch! Model pekla, brána prostredníctvom kocky, cenobites...Originálne nápady, ktoré Clive Barker servíruje na hudbe od Christophera Younga, spolu výtvárajú nezabudnutelnú atmosféru, ktorá popri perfekntej vizuálnej stránke robí z Hellraisera jedinečný klenot! Mäso, koža, krv a mystické tajomno vás postaví pred Pinheadov(v tedy ešte známy ako "lead cenobite") súd! ()

Terva

Masky stvořil Bob Keen a hudbu " scomponoval " Christopher Young. Frankovo ( Sean Chapman ) " znovuzrození " bylo efektní a příchod Vůdce cenobitů ( Doug Bradley ) asi po hodině filmu byl famózní. CITÁT : Skříňku. Otevřela jsi jí. A mi přišli..... Když jsem ten film viděl asi před pětadvaceti lety, bál jsem se. Teď, odstupem času si uvědomuji několik faktů. Krvavý horor je to stále, ale spíš fandím cenobitům, protože mimo Kirsty ( Ashley Laurence ), nejsou všichni tak nevinní. Larry ( Andrew Robinson ) možná nejmíň ze všech, ale i tak je to ňouma a ťuňťa, Julia ( Clare Higgins ) je pomocník vraha a Frank, ten je už jasnej. Vůdce cenobitů tady ještě není oslovován Pinhead, to až v dalším díle, ale víme o něm pár zajímavostí. Tak za prvé, přichází jen když je volán ( přes skříňku ) a za druhé, dá se s ním smlouvat. Vlastně trestá ty, co si to zaslouží. CITÁT - Ježíš se rozplakal, cha cha cháááá...... Povedený horor plný krve a pěkných masek. ()

Seabeast

Hororová klasika se kterou jsem měl prvně čest teprve nedávno a za mě obrovské nadšení! Některé současné horory by měly blednout závistí, protože tuhle atmosféru jen tak dosáhnout nelze. A ty kostými/masky a veškeré krvavé chuťovky i dnes dokážou zvednout žaludek. Ovšem je trochu na škodu, že vyslanci pekla v podobě cenobitů se zde mihnou jen v pár scénách. Zasloužili by si o dost více stopáže, protože jsou na celém Hellraiseru to nejpozoruhodnější, co lze spatřit. Hellraiser mi ani nepřišel jako samoúčelný krvák, je tam tolik momentů, které poskytnou i uměleckou rozkoš. Vše má své pevné místo jako Pinheadovy hřebíky v hlavě! ()

Marek1991

Celkom strašidelný horor, ale v mnohom aj hlúpy a hrajúci sa na niečo viac, než bol. Pritom to bola len rekvizitami, kostýmami, či maskami obalená strata času. ()

corpsy

Pozornosť si tento nechutný horor zaslúži práve kvôli vydareným gore efektom. Zvyšok je celkom chutná polievka s dobre namiešanými ingredienciami. ()

Astaroth12

Veľmi dobrý začiatok serie.Slušná atmosféra,ktorej vynikajúco sekunduje ohromujúca Youngova hudba.Príbeh ma v sebe kus originality.Z hereckého hľadiska žiadna sláva to nebola.Masky boli na vysokej úrovni,len z trikmi to už bolo slabšie.Ale v tej dobe museli aj tie zaujať.zaujať. Niekoľko nezmyslov tu bolo ale preglgol som ich.A napätím tiež disponoval parádne a aj gore tu bolo v silných dávkach.Som spokojný. ()

ledzepfan

Je to hezký film, který ale zatraceně zestárnul.. Čistě esteticky především po stránce speciálních efektů (všelijaké ty záblesky, jiskřičky, světýlka.. no dejtepokoj).. a pak je tu (závažnější) fakt, že tady Baker ze své velmi dobře fungující předlohy udělal (nejspíš na nátlak studiového dramaturga, jinak si to vysvětlit nedokážu) cosi zkratkovitého a uspěchaného (např. cenobiti sypou své hlášky do prostoru v divném tempu, bez jakýchkoliv dramatických pauz, díky čemuž to prostě nemá šanci vyznít a zavibrovat), kde naprosto zbytečně mění charaktery postav (z introvertní a lehce asociální Kristy je okouzlující, sebevědomá koketa), jejich vzájemné vztahy Kirsty a Larry/Rory rozhodně nemají být otec a dcera.. to potom ta klíčová hláška "Come to daddy" nedává úplně smysl) a přidává přiblblé krávoviny (celá ta subzápletka s creepy houmlesákem co vygraduje do totálně debilního finále).. Je to fakt škoda, protože ten literární potenciál je tam obrovskej a když to adaptuje sám autor, tak by člověk čekal, že to uchopí zodpovědněji. ()

schizmo

Velmi kultovní záležitost, další z řady filmů, které formovaly můj charakter v dětství. Film o tom, kterak si nezahrávat s pekelnými silami, zvlášť když maj háky a řetězy! :D ()

fcreading

Ďalší Barkerov horor ktorý si sám aj zrežíroval a tento diel je velmi brutálny a tajemný. Doug Bradley ako Pinhead je neprekonatelný a ktorý je silnejší len vtomto dieli. Máme tu aj dobré gore scénky napr. chlapík ktorý nemá kožu vyzerá dosť desivo a hodne veľa brutálnych scénok ktoré vám zaručia že zážitok budete mať neprekonatelný. ()

Zayl

Jednoznačná oldschoolovka, která perfektně vykresluje temnou atmosféru. Netradiční námět, hezký vizuál „onoho“ světa za zdmi a kvalitní gore. To už je dost silná kombinace na vytvoření výtečného zážitku. Hellraiser nepochybně obohatil žánr a řadím ho k nejlepším hororům. ()

frashmaker

Poměrně promyšlený horor s naprosto parádními efekty na tu dobu, které mi přišli daleko lepší než když se ve filmu ukáže počítačová animace. Vypadalo to daleko více naturalisticky-realisticky a určitě posunul efekty zase o kousek dál. ()

TomX2

Pozrieť si tento kultový splatter som mal v pláne veľmi dlho, no z neznámych dôvodov som ho odkladal (čo aj pokladám za chybu) a keďže ma čakal jubilejný 666. komentár, Hellraiser mi prišiel úplne vhod. Najvýraznejším atribútom tu je jednoznačne atmosféra, no moju priazeň si získali aj masky a gore. Priemerní herci to prekvapivo zahrali dostatočne, takže sa jedná o vynikajúci horor po takmer všetkých stránkach. Avšak zápory tu sú: efekty a triky mi prišli na dosť slabej úrovni a prekážali mi, film sa mi dokonca miestami zdal zdĺhavý vďaka vzťahovej stránke, ktorá mi prišla zbytočná (postavy mimo Franka a Cenobitov moc zaujímavé nie sú). Summa summarum, takmer dokonalý horor, ktorý má svoje mínusy a nedostatky. ()

Rosana

Scénář, děj i hlavní hrdinka, která vypadá jako můj bývalý spolubydlící Kuba, stojí za starou bačkoru. Ale něco to mělo do sebe - super efekty i ikoničtí bubáci. ()

mysiak

Hellraiser je brutálny horor, akých sa teraz točí málo...podivín Clive Barker skvelo preniesol Hellraisera na plátno, donútil ma čumieť na jeho podivný, ale pri tom veľmi dobre spracovaný svet pekelníkov..uvidíme ako sa to bude ďalej vyvíjať...jednotka za silné 4 hviezdičky ()

GodComplex

Ne, opravdu neverim tomu, ze by si Hellraiser sam o sobe se svymi kvalitami zaslouzil existenci v me TOP 10, uznavam, ze to ani neni nejlepsi horor, ba dokonce pochybuji, jeslti se vubec jedna o nejlepsi dilo Hellraiser serie. Tento skvost mistra hororu Clivea Barkera to ale vsechno zapocal a vytvoril moji jednoznacne nejoblibenejsi filmovou postavu vsech dob - "The Angel of Suffering", "The Prince Of Darkness" - PINHEAD. Kdykoliv se tenhle S/M buh objevi na scene mam husi kuzi, jakmile promluvi jakoukoliv ze svych ultimatnich hlasek husi kuze se zacina transformovat v orgasmus. Nikdo a tim myslim NIKDO ve filmove historii, nema tolik genialnich hlasek jako prave Pinhead zahrany fantastickym Dougem Bradleym. Nikoho jsem ve sve hudbe nevysamploval tolikrat jako Pinheada. Skvely je i soundtrack Chrise Younga, bohuzel se nehrabe na puvodni soundtrack, ktery byl slozen legendarnim projektem Coil, ale ve finalni fazi zamitnut. Jejich music Barker odmitl s tim, ze je demonictejsi nez samotny film a strhavala by na sebe prilisnou pozornost. Skoda, tak mohl byt Hellraiser jeste kultovnejsi."Explorers in the further regions of experience. Demons to some. Angels to others." 9/10 ()

MikO_NR_1909

Brutálna, paralyzujúca, priama, naproti tomu ale ťažká, slizká až nechutná vecička so špecifickou atmosférou. Každého to rozhodí, či už do pohody alebo nepohody. Hellraiser ale mohol ponúknuť viac. Obecne nemusím Fantasy-Horory a toto nie je výnimka. Farby boli až jasne vymedzené, čiže krvácanie alebo svalové juty a podobne vyzerali odpudivo. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)