Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

PlysovyMacko

Postava Grincha ako najväčšieho hejtera vianoc je veľmi vtipná. Obsadenie Jima Careyho je výborný nápad, jeho mimika a gestá je poznať aj keď je pod maskou - on je tým najvýraznejším prvkom filmu. Vyložene sa mi nepáčili škaredé a lacno vyzerajúce kulisy. Ale atmosféra výborná. ()

hrumsrt

Když bych měl říct, který film je pro mě tou čirou vánoční žánrovkou, která pro mě definuje tohle roční období, bude to právě Grinch.. Ano, uvědomuji si existenci lepším filmů, jakými jsou Pelíška anebo milovaná Láska nebeská, ale v obou případech jde pro mě o daleko hodnotnější příběhy, které mají daleko větší přesah než jen jako vánoční film.. A tou nejčistší esencí podobně laděných žánrovek a vrcholem vánočních bijáků je Grinch... Na jednom ze tří nejlepších filmů Rona Howarda (spolu s Rivaly a Třinácti životy) jsem vyrůstal jako dítě a pokaždé jsem jí zahajoval vánoční náladu, ještě dávno před tím, než jsem kupoval dárky, anebo zdobil stromeček.. Příběh zeleného chlupatého mužíčka, jehož životním údělem je kazit vesničce roztomilých Kdovíků vánoční náladu, a jemuž jeho setkání s malou Cindy změní nejen jeho pohled na vánoční svátky, ale i na celý jeho život... Za zelenou maskou se schovávající Jim Carrey předvádí strhující onamanshow, která dělá ze zeleného protagonisty naprosto ikonickou hláškující figurku postupně se stávající symbolem Vánoc. Grinch chápe význam Vánoc a s pomocí tradičních klišé se sám za zasněženého prostředí na sklonku zatracení dobírá spásy a naděje.. Nádherná to (někdy i veršovaná) pohádka.. Chápu, proč je to na západě klasika a stejně tak rozumím proč národ, který tak adoruje pohádky, tohle přijímá tak stěží. Ale věřte, že až se nostalgicky ohlédnou ti, co s Grinchem strávili téměř každé Vánoce, dostane se mu docenění i tady.. 100% ()

Tominni

Za mě spíše takový vánoční průměr. Grinch nemá rád lidi a už vůbec ne Vánoce. Tak se je rozhodne zkazit, což může být pro Kdovíky šok. Vizuálně celkem ucházející, pár slušných hlášek, ale samotný příběh příliš nezaujme. ()

Recenzon

Grinch je dle mého názoru nejlepší vánoční film všech dob a pokaždé se na Grinche rád podívám. Má to všechno co by vánoční film měl mít. Krásné vánoční prostředí, hlavní postava se kterou člověk soucítí, dobrá hudba, dobrý humor (podle mě) a ponaučení na závěr. Maska Grinche je neskutečně výborně udělaná a Jim Carrey se na roli hodí výborně. ()

natalanka

Neoslovilo mě to. Asi nechápu americké pojetí pohádek a vánočního humoru. Asi jsem jiná kategorie. Rozhodně to zkouknu jen s obrovským odstupem času a asi jen z obrovské nudy. A třeba změním názor. Ale to bude opravdu až za hodně dlouho. Bože to byla ale hovadina !!!!!!!! :-)) ()

ArNEtis

Bez tohohle zeleného ohavy si už Vánoce nedokážu představit. Obyčejná americká blbost ale, ak strašně oškliví Kdovíci a chudáček zelený Grinch.. Prostě mě to baví a každý rok bavit bude! ()

anthea

Grinch je tak příšernej, až je skvělej. Nemohu si pomoct, ale já se po dalších zhlédnutích bavím víc a víc. Pro mne je tam plno vtipu, třeba už jen ten jeho rozvrh dne (16:00 babrat se v sebelítosti, 16:30 zírat do propasti, 17:00 vyřešit hladomor, nechat si to pro sebe, 17:30 jazzgymnastika, 18:30 zvu se na večeři, 19:00 zápasit se sebepohrdáním) a hlášky, např. „Cpu se jenom proto, že se nudim.“, chůvám velmi nadšeně: „Vy ještě žijete?“ nebo: „Tohle není pudink.“, říká děda a když to Grinch sní: „A co to teda je?“. Malá Cindy je roztomilá, má rozum a velké srdce, krásně se směje. Zdeněk Svěrák jako vypravěč se mi nakonec taky líbí. Masky a kulisy jsou potrhlé, ale to k takovému příběhu patří. ()

HeyHou

já toho Jimma Carreyho prostě MILUJU! .. Tohle je moje vánoční klasika, nějaká Popelka se svými třemi oříšky mi může políbit Kdosice ()

Gig

Je to zvláštní film. Na jednu stranu mu fandím a chci ten film mít rád, ale nějak to nejde. Možná je to tím, že tomu filmu propůjčil svůj hlas Zdeňek Svěrák a člověk chce moudrý humor ala Werich mixnutý Cimrmanem. Možná je to tím, že nejsem Američan. Nevím... Mám a nemám ten film rád. ()

klichem

Presne to, čo na prejave Jimma Carreyho neznášam v Grinchovi ponúka v plných priehrštiach. Samotná postava Grincha ma nikdy nezaujala ani sa mi nevryla do pamäti. Je to jeden z najslabších vianočných filmov, ktoré som videla. Atmosféru pre mňa aspon trošku vylepšila maličká Taylor Momsen, s tou jej milou tváričkou - ešte bez čiernych liniek a rúžu :D. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)