American Horror Story - Apocalypse

(série)
USA, 2018, 7 h 10 min (Minutáž: 38–55 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Kathy Bates, Evan Peters, Joan Collins, Adina Porter, Billy Eichner, Leslie Grossman, Emma Roberts, Cheyenne Jackson, Billie Lourd (více)

Epizody(10)

Los Angeles sa ocitne v panike, keď sa začnú objavovať správy o tom, že mesto čoskoro zasiahne atómová bomba. Coco (Leslie Grossman) má to šťastie, že sa jej vďaka bohatému otcovi podarí dostať medzi vyvolených, ktorí majú rezervované miesto v záchrannom úkryte. Tu narazí na ďalšie osoby, ktoré prežili vypuknutie apokalypsy, ale ich boj o život sa ešte ani zďaleka nekončí. (Marceloo)

Marceloo

Los Angeles sa ocitne v panike, keď sa začnú objavovať správy o tom, že mesto čoskoro zasiahne atómová bomba. Coco (Leslie Grossman) má to šťastie, že sa jej vďaka bohatému otcovi podarí dostať medzi vyvolených, ktorí majú rezervované miesto v záchrannom úkryte. Tu narazí na ďalšie osoby, ktoré prežili vypuknutie apokalypsy, ale ich boj o život sa ešte ani zďaleka nekončí. - Pán Ryan Murphy je nehorázny frajer. Dovoliť si natočiť takúto sériu chce poriadnu dávku odvahy, pretože povedzme si na rovinu, toto by dokázal napísať aj scenárista pracujúci pre Syfy. On ale vychytaný dej nahradil tým, že sem prihodil postavy z predchádzajúcich sérií, takže nízke hodnotenie nemôžem dať ani keby som chcel, pretože vidieť pokračovať osudy charakterov ako sú Tate, Violet, Ben, Cordelia, Madison alebo dokonca aj Misty Day, je proste to, čo fanúšikovia tohto seriálu potrebujú a čo im silno zahrá na emócie. Príbeh sa odohráva viac vo flashbackoch, než v reálnom čase, čo je netradičné, ale pre dej účinné, takže nie samoúčelné. A podložiť chronologický súvis udalostí tým, že sa Antikrist počas jednej noci zmenil z dieťaťa na dospelého jedinca, to je už vážne trúfalosť. Z hercov najviac vyniká Billie Lourd. Velmi slušne odohrali aj Kathy Bates a Emma Roberts, ktorá sem preniesla humor zo Scream Queens a prekvapivo to výborne fungovalo. Nepáčil sa mi Cody Fern. Aj keď dokázal pôsobiť nepríjemne, nenadobudol som pocit, že zrovna on je tým vyvoleným. Atmosféra je tu tvorená hlavne tým, že divák nemá ani potuchy, čo sa vo svete deje. A ešte som nevidel, že by bolo napätie tvorené osvetlením zo sviečok, ako tomu bolo tu. Výsledný dojem je trochu rozporuplný, ale šialené nápady a prepnuté charaktery sú presne tým, čo od tohto očakávam, takže som dostal to, čo som čakal, aj keď v trochu odlišnej podobe. Aj ako crossover Murder Housu a Covenu to napriek už spomínanému zneužitiu postáv funguje vyhovujúco. Po dopozeraní mám pocit, že jedno zhliadnutie tejto série je málo, takže si ju budem musieť niekedy zopakovať. P. S. Posledná epizóda ma okrem iného poriadne rozosmiala tým, že Jair Bolsonaro ešte ani nenastúpil na čelo Brazílie a Hollywoodske snowflakes už sú z toho mimo. + herec z The Lazarus Effect + herečka z February a Scream Queens + herečka z Scream Queens + herečka z The Final Girls ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery. Ryan Murphy. Neuvěřitelný talent a titán mezi scénáristy poslední seriálové generace. Po řádně střeleném Popular, kontroverzním Nip/Tucku a muzikálovém úletu Glee si Ryan sednul se svým dlouholetým (pracovním) partnerem, Bradem Falchukem, a společně rozhodli napísati nějaký ten horůrek. A bylo na čase. Naplánovali si projekt ve stylu komorního divadla, odlišné příběhy v každé sérii s různými postavami, ovšem se stejným hereckým obsazením. Proto i můj komentář bude vypadat jinak, než to se seriály obvykle dělávám. 8. série (Apocalypse) - Nestoudný fan service pro milovníky Covenu a Murder Housu v hezky zabalené crossequel sérii. Pro jedny dokonalost, pro druhé nesledovatelná krávovina, hodnocení Apocalypse je pro mě záležitostí čistě subjektivní, neb mi dala přesně to, co jsem od AHS vždycky chtěl, a sice vrchovatou míru campu s postavami, na nichž mi záleží, v příběhu, který byl naplánovaný od začátku až do konce. Žádná jiná série se nemůže chlubit takovou sbírkou herců a postav, ať už nových, nebo starých známých, na poměry AHS minimálním množstvím nedořešených zápletek a napojením na všechny ostatní série. Nebýt znatelného povolení v epizodách 8 a 9 (které přiznaně dějově poskytly velice málo nových či důležitých informací), Apocalypse by pro mě překonala snad i samotnou matičku Coven. ()

hansel97

Murphy se v hororovém žánru vrací k nejúspěšnějším řadám a konečně také s řadou velmi dobrou, po několika průměrnějších. Dost se to opírá o nostalgii v návratu oblíbených postav, ale má to skvělý komplexní příběh a dodává více prostoru postavám, kterého tolik neměly, stejně tak jako dává prostor novým skvělým postavám. Bohužel až příliš ohýbá vlastní pravidla. ()

Trevor

Dvojica Murphy a Falchuk síce úvodom prekvapia, avšak nakoniec sa predsa len zistíme že ôsma séria nie je Apokalypsa ale Coven 2 a tak prevládne mierne sklamanie, aj keď v porovnaní s Roannoke nightmare sa stále jedná o skvelú sériu. To, ako dvojica režisérov preferuje Sarah Paulssonovú a neznáša Kathy Batesovú však bije do očí až príliš a napriek prepojeniu jednotlivých sérii už dejové zvraty neprekvapujú tak ako kedysi. Je zrejmé, že Falchuk a Murphy pri pohľade na fotografiu Sarah robia presne to, čo Ben zo série murder House pri pohľade z okna a z ich strany by to chcelo svoju záľubu trochu menej prejavovať. Avšak Coven 2,či ako to autori nazvali Apokalypsa, nebola sklamaním, avšak ani nijako zvlášť neprekvapila. ()

Streeper

Opět se seriál vrátil do svých starých zaběhnutých kolejí, určitě za to může i návrat oblíbeného Covenu nebo Jessicy Lange, bože jak ta mi v tom seriálu chybí! Třeba jí díky této sezóně Ryan přemluví, aby se zase vrátila, protože nejen skvělé příběhy a stále se držící obsazení, ale i ona byla velkým tahounem AHS. ()

• Písnička, která hraje u večeře, je „Relax“ od Frankie Goes To Hollywood. Ve 30. minutě pak hraje „Time In A Bottle“ od Jima Croceho. Tu pak vystřídá „Gold Dust Woman“ od Fleetwood Mac. (Duoscop)