Resident Evil: Vendeta

• Japonsko Biohazard: Vendetta (více)

Když bezohledný protivník v touze po odplatě vypustí nebezpečný smrtelný virus, kapitán protiteroristické jednotky Chris Redfield požádá o pomoc agenta Leona S. Kennedyho a profesorku Rebeccu Chambers, aby společnými silami zastavili obchodníka se smrtí a zachránili New York. (Bontonfilm)

Sabrewulf

Zklamání jako prase. Zatímco předešlé animáky byly vždycky po všech těch Andersonovkách balzámem na duši, tohle je kopanec do ksichtu. Vlastně to zklouzlo na stejnou úroveň těch zmrvených hraných předělávek. Je tu špatně úplně všechno. Děj už se plácá pořád v tom samém bez nějaké inovace - proč prostě neudělají třeba zpětně RE4 animák a místo toho furt jedou jakože dál? Stejný problém měla hra RE6 (po RE5, která jasně sérii ukončila), ono to neustálé objevování rádobynových typů virů s tím, že Chris, Leon a spol musí znovu a znovu do další akce, už z toho univerza dělá frašku, z hrdinů v podstatě loutky, které budou mít pokoj až pod drnem. Oukej, pláču na špatném hrobě, je pravděpodobné, že další díl animovaného RE bude znamenat další vir a tak, ale proboha (!!!), snad by tomu mělo odpovídat dění, ne? Po všech těch událostech, které mají nejen hrdinové, ale i lidi celkově za sebou, Rebecca Chambers pracuje v laboratořích, kde zkoumá nový vir, dobře všichni vědí o incidentech s nakaženými, které tento vir způsobil a oni tam jako nemají ŽÁDNÉ zbraně, ochranku či jiná zabezpečení? Jako vážně? Celý ten film je strašně hloupoučký, ta idiocie scén už fyzicky bolela, např. komplet sekvence se zombie čokly. Chris párkrát vystřelí po čoklech, netrefí se a řekne Leonovi:"Nějaké nápady?" (Co asi, do prdele, snad střílet dál, ne?) Leon:"Já ty psy odlákám" a jede na motorce pryč. Jasně, proč by čoklové šli na Chrise, který je dva metry od nich, radši budou kilometr honit Leona na motorce, že? (FACEPALM). Leon po nich za jízdy střílí - ano, to je přece jednodušší je takhle trefit, než předtím s Chrisem. Čokl padne mrtvý na zem, dvě auta se o něj nabourají a explodují. Ufff! Už takové ty Bolloviny nebo Andersonoviny (nyní už i Snyderoviny), kdy ve scéně není jedna blbina, nad kterou se dá mávnout rukou, ale kdy ta scéna je poskládaná jen ze samých blbin. Vykrádá to hromady ostatních filmů (Kostka, Světová válka Z...), klišé jsou tam tuny - člověk by si řekl, že jak doba postupuje, tvůrci budou vyzrálejší a přitom se tady úplně zamrzá v čase (nějaká postava se utápí v alkoholu a jiná jí vyčítá, že se nad sklenkou lituje, speciální jednotky jsou komplet naprosto pitomoučké - očividného zombíka se ptají "Jsi v pořádku?" atd). Ultra debilitou je pak postava vedlejší záporačky, bezdůvodně oblečené do sexy kostýmu, s kozama vyvalenýma ven - jako PROČ?!!!! Nejsem žádná feministka, ale již jsem unavený z těchto videoherních sexistických klišé.  Na celý film měli asi jen jeden polygonový model pro chlapy a jeden pro ženy, protože mají všichni stejné ksichty a mimiku - jednu chvíli si říkám: Proč je ten Redfield převlečený za bezďáka? On se jde někam infiltrovat? A pak zjistím, že to fakt má být bezďák. Chicht. Režisér vůbec neumí pracovat s nápady, které má k dispozici - bitka na prosklené střeše tam má asi jen 2sekundový záběr zespodu, trvat to třeba půl minuty, byla by to laskomina // finální monstrum schytá ultramegagiga plazmovou střelu, která proletí durch třemi budovami a jednu z toho zbourá - být to poslední, dorážecí rána, mělo by to neskutečné koule, ve skutečnosti ho je pošimrá na rameni a víckrát už se ze zbraně nevystřelí, tomu říkám grandiozní projeb. Prostě všechno špatně a navíc to má feeling herního RE6 (to není pochvala, RE6 je nejhorší herní díl). Filmovým residentům asi definitivně odzvonilo a nejlepším kouskem tak zůstává RE: Damnation. R.I.P. () (méně) (více)

TomX2

Lepšie než predchádzajúce diely. Vizuálna stránka je vynikajúca, akcia celkom záživná a miestami Vendetta dosť pripomína hernú sériu, čo je vcelku solídne pozitívum. Dej síce stále nie je úplne dobrý a aj napriek primeranej dĺžke filmu hrozí nuda, no všetko je na niečo lepšej úrovni ako v predošlých dieloch. Rozmýšľal som nad treťou hviezdou, no začiatok bol o niečo slabší a posledná cca polhodina nebola tak úplne dostatočná. Takto za čisté dve hviezdy. ()

Marceloo

Vojak Chris Redfield pri vykonávaní akcie narazí na muža menom Glenn Arias. Ten je medzinárodne stíhaným zločincom a má byť dovozcom nelegálnych zbraní pre viaceré zločinecké organizácie. Jeho najnovšou zbraňou je Zombie vírus, ktorý je extrémne nebezpečný. Glenn Arias plánuje poslednú akciu, ktorá má zničiť populáciu New Yorku a Chris s jeho tímom odhodlaných bojovníkov je jediný, kto môže tento diabolský plán prekaziť. - Nie som nejako zasvätený do priebehu tejto série a nie som ani velký fanúšik Resident Evil, ale táto časť ma bavila. Animovaných hororov vela nevzniká, takže sa vždy v týchto prípadoch teším, že môžem vidieť niečo menej tradičné. Animácie sú tu slušné, postavy majú príjemné hlasy, akcie je dosť a potešia rôznorodé hry s tématikou Zombie vírusu. Nakazených však bolo na môj vkus málo, čo je zvláštne keď zvážim, že to bolo animované. To finále mi tiež úplne nesedelo k predchádzajúcemu priebehu, ale ubieha to svižne, takže ma to zaujalo. ()

kaylin

Chvílemi mi to dějově hodně připomnělo klasický "Resident Evil", protože jsou zde půjčené nějaké dějové prvky, snaha o pomstu na ženě, ale nakonec jsem měl i pocit, že se dívám tak trochu na Batmana jen bez Batmana. Jasně, dějově to prostě není nic výživného, ale za to vizuálně se na to opravdu dobře kouká. ()

SOLOM.

Capcom si stejně jako Anderson dali se svým dalším přírůstkem pěkně na čas, ale u nich se to dá prominout, protože se převážně věnovali tvorbě dalších dílů v herní sérii. Navíc se mnohem intenzivněji věnují svým vytvořeným postavám, které jen tak ledabyle neodsunují na druhou kolej, jako tomu bylo u filmové série Resident Evil. Tentokrát se diváci kromě Leona dočkají i další důležité postavy Chrise Redfielda. Ten se sice objevil i ve filmu Resident Evil – Afterlife (2010), kde jej ztvárnil můj oblíbenec Wentworth Miller, ale zde ho Paul W.S. Anderson nedokázal nějak efektivněji využít. Japonci stejně jako u předchozích dílů Biohazard: Degeneration a Biohazard: Damnation dokázali kromě zajímavého příběhu vytvořit i slušnou dávku atmosféry, která sebou kromě porce napětí přináší i velice zdařilou animaci. Osobně jsem větším fandou animované série, nežli té filmové. I díky ní jsem se rozhodl, že se přece jenom pokusím získat většinu her Resident Evil, přestože žádný velký „pařmen“ nejsem a nemám na to ani moc čas. Tentokrát jsem si dokázal užít příběh hned od první minuty, protože se na nás valí jedna akce za druhou. Nemrtví i nejrůznější mutanti na sebe nenechají dlouho čekat a hlavně to pěkně odsýpalo. Vzhledem k probíhajícímu ději však musí lehce zkritizovat závěr, protože ten už mě tolik neokouzlil. Přemrštěný finální souboj a kupící se nelogičnosti zřejmě neuniknout vaší pozornosti stejně jako té mé. 60% ()

• Rebecca Chambers a Chris Redfield se poprvé setkali v prvním díle herní série. (Marlok)
  • Začátek filmu se odehrává ve vile z první hry herní série. (Marlok)
  • Začátek příběhu se ve skutečnosti odehrává v sídle v Mexiku (Raccoon City, Spencer mansion a sídlo v Arklay mountains byly zničeny během dílů Zero, 1 a 3). Obdobná sídla jsou pro filmovou i herní sérii opakujícím se tématem. (H3ll_h0unD)