Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

bono22vox

Kate Beckinsaleová v hlavní roli akčního hororu o válce mezi upíry a vlkodlaky, který kopíruje Matrix a Bladea. Nicméně film obsahuje docela pozoruhodné zvlaštní efekty, které jsou obstojné, bohužel se mi ale zdá že tu nejsou proto aby podpořili příběh - ten příběh vznikl kvuli nim. A přestaneteli poslouchat dialogy, získáte dojem, že sledujete nekonvenční módní přehlídku. Dávám ale čtyři hvězdy kvůli oblíbenosti a i za další pokračování, která byla někdy podprůměrná, někdy lepší jak tato první episoda... tak tedy nějak sumasumarum 4 hvězdičky... ()

Wyrdas

První díl série Underworld nám ukáže svět plný lidí a upírů, které čas od času doplní smečka vlkodlaků. Moc se mi líbilo ztvárnění vlkodlaků a opět mě zklamalo ztvárnění upírů (dočkal jsem se až ve dvojce). Film sám o sobě je daleko víc bezduchá střílečka, než nějaký snímek se smyslem pro děj. Hlavní hrdinové jsou po americku nesmrtelní, záporáci jsou na oplátku předem odsouzení k smrti. Jak už to tak bývá, tak i když hlavní hrdinové by už dávno měli být mrtví, nakonec přežijí a bez škrábance odejdou po svých. Pro nápad, že i upíři mohou bojovat čistě střelnými zbraněmi a protože to zas tak úplně hrozné nebylo dám filmu dvě hvězdy, ale s odřenýma ušima. ()

bearmeedek

Nevím, jak bych to bral dnes, ale když jsem film viděl, tak dobrý, to je za tři *. 21.5.2015. Tak už vím, jak bych to bral dnes. Po letech jsem kouknul znovu a bavilo mě to. Připomínalo to nelítostný souboj dvou mafiánských rodů. Béčkový film založený na akci, ale akce probíhá od začátku do konce a můj pocit byl, že zvednu hodnocení ****. 9.11.2017. ()

Ceberus

Po zhlédnutí prvních tří filmů mohu obecně konstatovat, že Underworldí série je běžnou žánrovkou, která potěší všechny fanoušky amerických vyplachovaček s hlavní hrdinkou v sexy latexovém oblečku (Kill Bill, Resident Evil, Ultraviolet, Aeon Flux, Catwoman...). Speciální efekty nejsou úplně top, na druhou stranu renderovat vlkodlaky v souboji s upíry a lidmi asi nebude nic triviálního. ()

Nix

Asi jeden z nejlepších příběhů o upírech a válce proti vlkodlakům. Nejen, že mne to bavilo, ale když se k tomu přidali skvělé akční scény tak jsem tomu propadl. Má i to i skvělý pochmůrný feeling, jen prostě pár věcí není úplně dotažených, ale mne to nevadí a naopak i napříč tomu to hodnotím velmi kladně. A asi nejvíc ikonická role Kate. ()

neo93

Oddechová akční fantasy s upíry a vlkodlaky. Nebylo to zas až tak špatné, ale ani příliš dobré. Kate Beckinsale jako nepřemožitelná upírka, smrtonžka Selen, která zabíjí jednoho lykana, tedy vlkodlaka za druhým, potěší. Je ale pravda, že je víc než úsměvně její vraždění  z jejich upravených pistolí, Beretta a Walther, aniž by minula, nebo snad by ji někdo jiný trefil. Je na první pohled patrné, že film se inspiroval některými prvky z Matrixu. Především oděv hlavní hrdinky tak i dalších postav, noční deštivé chvilky, některé pohyby Seleny nebo třeba hned úvodní pasáž v metru jakoby vypadly z kultovního snímku. S tím však veškerá podobnost padá. Příběh nezaujme, postavy jsou mdlé (kromě podlého upíra Viktora v podání Bill Nighy), aspoň prostředí a akční scény celkem ujdou. Když se budu moc nudit a budu si chtít odpočinout, třeba se mrknu na další díl ze série. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Aj napriek tomu, že som to videl asi 10 krát a aj času, ktorý ubehol musím uznať, že efekty, masky a aj hudba sú super. Čo sa týka samotných hercov, tak tam nemám, čo vyčítať, to isté platí aj o príbehu. Za mňa rozhodne jeden z najlepších filmov na tému upíri a vlkodlaci.Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné akčné horory s kvalitným príbehom. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

kebo

Film ako taky pozeratelny, ale casto som nevedel kde prave som a co sa deje. A plne zmatku boli aj vysvetlenia odvekeho boja upirov a vlkodlakov. Uz teraz sa bojim dvojky ()

Fildas

Pro mě osobně má tento film dosti propracovaný děj, není to nějaký prostoduchý horor, dobré efekty a hudbu. A celkově mě tenhle žánr baví, a Kate tam vypadá mrtě dobře . :D ()

Pokud máte rádi upíry a vlkodlaky (jako já) a nevadí vám že to tak trochu vykopalo úspěšnějšé předlohy a vlasního je zde jako šafránu bude se vám to líbit. Jinak asi ne. Žádná originální zápletka, zkrátka vlkodlaci a upíři se nemají rádi a jdou si po krku. Kazdopadne je to lepší jak Van Helsing. ()

Taffey

Technicky zdatné, má to jakousi atmosféru. Ale daleko nejlepší je na filmu hudba. To stačí se zabořit do křesla a zavřít na 121 minut oči. Bez čs dabingu. Ale víc než 3 nedám. Spíš 2. ()

Nixon

Akční scény jsou hodně rozpačité. Nepřehledné, nezáživné. Mytologie okolo ras je slabá. Scénář je přiblbý, nicméně nabušený. Mít toto na svědomí Guillermo del Toro, je to nejspíš o několik úrovní výš (viz. Blade 2). Takto mi zůstává velmi fešná hlavní postava, roztomilé filtry a zepár dobrých záběrů. 55-60% ()

KdG

Celkem pomalý rozjezd ale ke konci už to má slušné tempo. Kate to moc sluší, ale jinak je to celkově pouze průměrný film. ()

DjMetal

Príbeh sa spočiatku javí ako lepší a vcelku sľubný konkurent ku žánrovým kolegom typu Blade II. Príde však jedno veľké "ale" - bohužiaľ, väčšinu príbehu pohltí ľúbostná zápletka, ktorá nielenže nie je dobre spracovaná (Kate Beckinsale občas vďaka make-upu vyzerá ako bábika a jej herecký výkon je snáď horší ako v Pearl Harbor), ale navyše ani nezakrýva veľkú chybu samotného príbehu.Film stál iba 23 miliónov dolárov a jeho výnos v podobe 80-tich miliónov. ()

Bane

Z technického hlediska moc povedené, z hlediska obsahového průměrné béčko s rozpačitě využitým akčním potenciálem. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize