Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Stanislaus

Underworld je pro mě vedle Moje sestra vlkodlak jednou z těch sérií, ve které vystupují monstra, a na kterou nedám nijak dopustit, a to i přes moje průměrné hodnocení. První díl má opravdu dobře udělané a atmosférické intro včetně úvodního seznámení s mytologií upírů a vlkodlaků, které diváka vtáhne do děje. Líbila se mi hierarchie a celkové pojetí světa upírů, kteří oproti vlkodlakům (respektive zde tak vznešeně nazvaným lycanům) působili více "aristrokraticky" - například coveny a probouzení starších. Stejně jako nejeden zdejší uživatel, tak i já se musím vyjádřit k některým nelogickým nebo i vyloženě hloupým scénám, které se ve filmu čas od času vyskytly, jako například prostřílená podlaha pomocí pistole (celkově měla Selene hodně drsné náboje, když prorážely v klidu podlahu i zdi), střílecí sekvence (tuna nábojů slušně prohrává na celé čáře proti několika málo výstřelům) nebo (možný SPOILER!) závěrečný souboj Viktora s Michaelem, který mi chvílemi tak trochu připomínal nešikovně udělanou hru špagátů a létání ve vzduchu (konec možného SPOILERU!). Nicméně, abych tu jen nehanil, tak musím ocenit slušně udělaný cliffhanger, který připravil živnou půdu pro pokračování, a vedle toho rovněž slušný soundtrack. Film, který mám i přes tyto viditelné nedostatky rád, a proto se k němu občas rád vracím. ()

evulienka3

Príbeh nič moc, ale páčilo sa mi spracovanie. Vydržala som od začiatku do konca bez nutkania to vypnúť (zrejme vhodnou kombináciou správneho času, miesta a nálady). Dokonca ak sa mi niekedy náhodou do cesty pripletie nejaké to pokračovanie nebudem sa mu brániť. ()

Dr.film

Chvílemi to hodně připomíná Bladea - spíše se to jaksi opičí.Jinak pro téma filmu atmosféra vcelku dobrá efekty mi však připadali pokulhávající (vzhledem k rozpočtu ale budiž).Jako celek funkční a řekl bych že i docela svižné. ()

honajz

Cením si toho, že film není blbý, dokonce nabízí několik inteligentních zvratů. Režisér umně namíchal matrixovské aroma s latexovými sexuálními sny mnoha chlapců, a vylezl z toho překvapivě zajímavý film. ()

anais

Chvílemi slušně temná atmosféra (práce se světlem, deštěm, pěkné dekorace) dostává zabrat od jednoduché a nenápadité režie. Underworld tak i přes jednozačný náběh ke kultovnosti (na holywoodský film je tu až překvapivé množství krvavých detailů) zůstává jen pohrobkem matrixovského latexu a upírů z Bladea. ()

jonyyy

Působí to strašně lacině, některé efekty jsou předpotopní, připadá mi to jako něco mezi Harry Potterem a Stmíváním se snahou o prvky z Matrixu. Člověk by aspoň doufal, že bude moc celý film obdivovat krásnou K.B., ale i ta v Underworld vypadá děsně. No prostě NUDA! Místní popularita tohoto filmu mě opravdu překvapila. 45% ()

SOLOM.

Úsměvný film plný přemrštěných akčních scén a efektů. Nápad s válkou upírů a vlkodlaků se mi líbil, ale romantické pasáže, kterých je tu víc než dost mi kazí celkový dojem z filmu. Což o to, Kate je docela šikovná cérka, ale ona sama celý film nezachrání od průměrné podívané. Podobné filmy stačí vidět jen jednou za čas a rozhodně u nich nebudu trávit páteční noci, to si raději zajdu na pár točených. Nicméně musím uznat, že několik scén je zde skutečně hodně solidních, ale přeměny na vlkodlaky mezi ně určitě nepatří. 5/10 ()

claudel

Absolutní nářez a špička, od malička inklinuji k upírům a hltám filmy s takovou tematikou. Na Underworld jsem se dlouho těšil a moje očekávání se zcela naplnila, ideální film do multiplexu. Našlapaná hudba, Kate v oblečku hrdinně vzdorující všem nepřátelům, stylové akční scény a hlavně moji milovaní upíři! A ona se ta věčná válka mezi lykany a upíry dá docela dobřé přenést na dnešní svět, takže náznak nadčasovosti tam je. Naprosto však chápu, že Underworld nemusí sednout všem. ()

JASON_X

Cože?! Už tady opruzuju rok a půl a ještě jsem neokomentoval Underworld?! Tak tedy - tohle je přesně ten druh filmu, u kterého se jako tupé infantilní hovado nechám okouzlit a oblbnout lacině líbivou estetickou stránkou, bez zábran si při něm ukájím svou odvěkou fascinaci vampyrismem, nostalgicky vzpomínám na hudbu všelijakých novoromantických, gothických a punkových kapel z časů mého dospívání, mlsně se olizuju nad Kate Beckinsale v černé kůži a latexu a bez váhání pětím, v očích skelný pohled, kundaliní šakti mocně tryská z múládháry vzhůru k sahasráře a můj totálně vypláchnutý mozek spokojeně přede v hladině alfa. ()

Necrotongue

Underworld je typický film na téma upíři vs. vlkodlaci, rozdíl spočívá v tom, že je poměrně zábavný. Snímek je naprosto nenáročný, takže jsem mohl dát polovině směny, která ve mně řídí přenos dat, volno a nechal jsem se bavit různými postavami, z nichž nejlepší byl samozřejmě Viktor. ()

Bauer

Co to sakra bylo? Jak někdo může napsat že místy se to podobalo Bladeovi?Herecké výkony stály za prd.Scénář je úplně dementní a to že proti sobě bojují upíři s vlkodlakama......škoda slov, jo a ještě ten konec.....no hrůza.Jediné co tomu filmu můžu pochválit jsou efekty. ()

becki_tu

Spousta režisérů si stále myslí, že divákovi ke spokojenosti stačí, když film dobře "vypadá“ a lámání si hlavy nad scénářem je už zbytečná záležitost. Ale asi to tak úplně pravda nebude. Začátek Underworldu mě sice trochu navnadil úvodní akční scénou v metru, ale pak jakoby došly náboje (a nápady) a zákonitě to čím dál tím víc slouzávalo k nudě a zívání nad každým druhým dialogem. Nebýt Kate Beckinsale, asi bych si tenhle film dobrovolně nevybral a tak jsem musel protrpět i natahovanou stopáž v podobě dvou hodin, které jsou v tomto případě opravdu pekelně dlouhé a téměř nestravitelné. ()

MonaSax

Pro mně osobně je tohle moje GUILTY PLEASURE. Miluju upíry, Kate v koženým oblečku, dokonalého herce Billa Nighy, temnou atmosféru, hodně zbraní, modré oči a Selene a Michaelovi to tak sluší. ()

Lucasion

Underworld - věčný spor mezi upíry a vlkodlaky. Kate je v roli Selene velmi dobrá. Kostýmy, co připomínají Matrix a rocková hudba. Wow. Celkově mi ten film přišel hrozně mdlý. Pár nelogičností a hlavně tam pořád prší. Co oceňuji je Bill Nighy v roli Viktora a nezapomenutelný zápas ve stokách vlkodlaka a frajera se stříbrnými biči. Ovšem akční scény nejsou, kdo ví jak promyšlené a i když vezmu v potaz to, že upíři za dne nemohou ven, tak přesto celý film v noci mi přijde trošku nevyhovující. (67 procent) ()

ScarPoul

Ja viem, že ono nie je úplne na mieste porovnávať takú klasiku ako Dracula s touto novodobou akčnou rezanicou plnou drsnej muziky a sexi oblečkov, ale Draculu považujem za spúštací mechanizmus mnohých filmov o upíroch. Underworld je akousi novodobou transformáciou drámy Rómeo a Júlia, zasadenej do prastarej vojny dvoch silných mýtov, ktoré si dávajú cez 600 rokov na zadok a využívajú pri tom moderné hračky. Jednoducho obyčajný béčkový námet. Nie je to také tupé ako Twilight, nie je to také premyslené a gotické ako Dracula, alebo Interview s upírom, a čím menej rozmýšľania do filmu zapojíte tým si ho viacej užijete. Wiseman je rozhodne vizionár. Jeho upršaný, temný svet plný príšer je naozaj skvelým miestom, pre vytvorenie akéhokoľvek príbehu. Problém je, že aj napriek dobrému nápadu, hereckému asnáblu a značne premyslenej histórií rodov a hrdinov, tomu niečo chýba. Nie sú to akčné scény, ani atmosféra, ani strih, ktorý robí niektoré skoky a pády omnoho uveriteľnejšími. Je to jednoducho fakt, že postavy sú chladné a že iskrenie medzi hlavnou dvojicou nefunguje. Nie je tam nejaký hlbší ponor do duše a konania postáv a všetci vlastne slúžia k dotvoreniu rozprávky. Nebyť tohto faktu, tak by sa jednalo o veľmi znamenitý prínos do upírského a vlkolačieho žánru. Takto je to celkom zábavná jazda, ktorá neurazí nikoho, kto sa nebude chcieť cítiť urazený. ()

Lacike

Prvý diel tejto série sa mi páčil aspoň do takej miery, že som ho doteraz videl viac jak raz. Námet o súboji upírov a vlkodlakov je super a potenciálna romantická línia v štýle Romea a Julie by sa mi tiež páčila. Ale romantická línia tu je úplne upozadená. Ten akože pár sa len párkrát stretne a žiadna iskra medzi nimi nepreskočí. No a mytológia medzi lykanmi a upírmi tiež dvakrát nefunguje, pretože to má strašne nevýrazne postavy a mizerné dialógy, ktoré sú aj vo vážnych scénach k smiechu. Ani herci to nezachránia. Kate sa mi nikdy nepáčila, hlavný záporák zradca je chudáčik, veliteľ lykanov je vlastne dobrák aj keď robí drsné grimasy, takže jediný kto to vďaka svojej charizme ustál je Bill Nighy. Akcia štýlom pripomína Bladea a Matrix plus v jednotlivých scénach vykráda kopu ďalších filmov. Ale zakaždým to je v horšom prevedení. Prestrelky sú strašne statické a miestami chaoticky zostrihané. Pri bitkách sú časté spomalovačky až som pri nich zaspával. Strašne by to chcelo vyzerať videoklipovo cool, ale vôbec sa to Wiesemanovi nedarí. Takže po rokoch ma to už príliš nebavilo a ani na priemer sa to nevyškriabe. 4/10. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize