Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Derek odpad!

vzdy ked som tento film zacal pozerat, tak som to vydrzal maximalne do nejakej 20 minuty a potom som to musel vypnut! a to sa mi nestalo len raz ale dokonca niekolko krat! a to mam rad cool akcne filmy s neprehladnou kamerou, zbesilim strihom a co najvacsim poctom spomalenych zaberov!!?? ()

dom156

Tak jsem se konečně odhodlal a juknul jsem na první film z této ságy. Musím konstatovat, že jsem obdržel průměrnou podívanou, kde jsem i chvilku tápal v ději. Překvapilo mě, jak je zde hodně povídání místo akčních scén. Také to zas tak krvavé není což mi tak nevadí. Kdyby film měl lehce přes hodinu, určitě by měl lepší tah na branku a i by se mu dostali lepšího hodnocení. Takhle to vidím na 50% a ohledně doporučení jsem hodně na vážkách, zda-li něco takovéto doporučit. ()

Skip

Pokud se člověku chce totálně vypnout a dokáží ho uspokojit scény, kde sviští kulky kolem hlavy, trhají se hrdla, skáče se o sto šest a dochází k hnusným metamorfozám, pak bude jistě spokojen. Každý soudný člověk ale musí uznat, že je to fakt blbost. ()

Aleee89

Tak za prvé, témata s upíry a filmy o nich, to nikdy nepatřilo, nepatří a nebude patřit mezi mé oblíbené, ale tenhle film se podobně jako třeba Blade docela povedl. O hereckých výkonech se dá mluvit jako o kvalitních, efekty dobré a dějová linka taky. Teda docela, protože mě to nezaujalo až tak, abych se jenom dívala na tento film. ()

Dont

V akčních fantasy filmech o upírech a podobných existencích logiku nebo vybroušený scénář raději nehledám, až na výjimky by to bylo marné. Důležitější jsou jiné věci. Underworld je po celou stopáž dostatečně zábavný, akce je solidní, atmosféra dobrá, Kate Beckinsale to skutečně sluší a ve srovnání třeba s letošním Já, Frankenstein se jedná o výrazně lepší snímek. Vychází mi to někam na rozmezí tří a čtyř hvězd, ale protože mě to bavilo a nijak neurazilo, budu shovívavý. Navíc některá ta jednohvězdičková hodnocení mi připadají hodně přísná. ()

kalap

Malo to všetko to ,čo sa mne na týchto filmoch páči , ale hlavne Kate Beckinsale, ktorej mám chuť nastaviť krk nech si poriadne cucne. ()

Efik_CZme

"Podsvět" mě nejvíce zaujal stylistikou. Při prvních záběrech uhlazených, unuděných upírů a divokých likanů jsem si hryzal pěst nadšením jako Kubrick při natáčení scény "singing in the rain" do Mechanického pomeranče. Estetika je vypiplaná, každá scéna je správě temná, hutná, a nutno dodat hodně tomu pomáhá Kate Beckinsale. Zpracování je dle mého názoru geniální. Souboje nepůsobí hloupě, obě rasy využívají svých předností a nesetkáme se zde s logickými paradoxy, které jsou u amerických sci-fi tak běžné. Příběh je nadprůměrný a ani konec není tak snadno předvídatelný. Škoda jen, že Underworld zapadl mezi zprofanovanějšími filmy roku 2003, jako jsou Matrixy a Lotři. ()

fmash

Když jsem to viděl před lety, víc jsem si užil ty tvrďácké výrazy, seriózní vystupování smrtonošů, temnou atmosféru a triky pořád ještě lepší, než ve filmech o různých formách denního šeření. Chci říci, že jsem si to užil víc než dnes, kdy mi z toho víc vyčuhovaly nedodělky, herecké podvýkony, vějičky na diváka, všelijaká četná klišé a dokonce i některé zhůvěřilosti. Asi je to daň za to věčné nimrání se ve filmech, kterému se při aktivitě na csfd člověk nevyhne. Nicméně jsem se rozhodl původní čtyřhvězdu ponechat, jakkoli bych hodnotil za tři, kdybych teď film viděl poprvé. Je to solidní béčko, které dobře pobaví a diváka nezostudí. Takové pravé Guilty Pleasure. ()

GILLWANDER

Miestami až smiešny film, ktorý na mňa vôbec nezapôsobil. Hrozný scenár a detský režisérsky prístup ma doslova ohromili svojou naivitou. Dve hviezdičky dávam slušnej vizualizáciacií a Kate Beckinsale. Všetko ostatné tu bolo buď zbytočné alebo príšerne ukecané. 50% ()

SonG

Vždycky jsem byl nakloněn filmům podobného rázu, i když má svoje slabší chvilky...Kate Beckinsale jako vždy božííí! ()

jhr

Je to odddechovka, která neurazí ale ani nenadchne ale má něco do sebe. Prvním díl této série je podle mě dost povedený a další byli o něco slabší. Akce je celkem svižná a Kate Beckinsale neskutečně sexy. Bill Nighy jako Viktor je dostatečně démonický a má velké charizma. ()

lioncel

Selena, krásná upíří bojovnice z mocného aristokratického rodu a Michael z klanu vlkodlaků, který je považován za nižší společenskou třídu spolu zažívají různá rozmanitá napínavá dobrodružství .. a komu se to nelíbí, ať mi klidně políbí ... ()

kombajn

Omlouvam se za 4*, ale musel jsem. Protože jsem se i přes upozornění kritiky BAVIL. Zátěž pro mozek to zrovna nebyla, ale střih, triky i styl byl přesně tam, aby to sedlo. Tenhle film JE zábavnější než Blade II. Má hodně chyb, například dutá kulka se skleněnou špičkou, v jejíž dutině se ukrývá tekuté stříbro zvládne prorazit sochu, celá ta myšlenka s krevními liniemi Corvinů je dosti chaotická a poražení závěrečného bose je fakt moc klišovité od dob Cely, Kostky, Resident Evilu a EqulibriaStejně tak se nedozvíte, co dělají upíři ve dne, protože ve filmu existuje jen noc. Kdybych chtěl rýpat, tak řeknu, že vlkodlaci jsou dementi, kteří místo toho, aby dosáhli toho co chtějí ve dne, oslabují svoje řady nočními výlety. Ale jinak je to film plný akce, efekty nejsou špatné, byť čistokrevné bullet-time(ové) scény se nedočkáte (film měl rozpočet kolem 25 milionů dolarů), ale pár dobrých záběrů uvidíte. Takže pokud umíte vypnout při sledování filmu hlavu (to zjistíte tak, že se kouknete na nějakou estrádu na Nově a dodíváte se do konce) a máte rádi upíry či vlkodlaky, je tento film pro vás povinnost! ()

MartinNDL

Není nic nudnější a špatnější než když si typické béčko hraje na áčko. Film jako Underworld měl být svižný, sexy, akční, stylový. Ale co je tohle? Naprostá hromada kaše, kde se mísí neuvěřitelně stupidně znějící vnitřní monology, zakuklená klišé a potom, co mají být ty triky? To mě mělo napnout nebo dokonce vyděsit? Hmmm. A bullet time? Pánové i v Butchi Cassidym byl lepší bullet. Když už neumíte točit a hrát (viď Kate), tak se netvařte seriozně, jste pak k smíchu. ()

balba

Výborně zpracovaný film o boji upírů a vlkodlaků.Dobré speciální efekty a triky , které občas váznou i přesto mi to nevadilo.U filmu jsem se skvěle bavila. ()

Hees

Film vsadil na použitie Upírov a Lykantov (vlkodlakov).Kate Beckinsale sa mi v tomto filme veľmi páčila ako hlavná hrdinka splnila očakávania.Súboje sú na lepšej ako strednej úrovni.V underworlde (vo filme) nie je nič dopredu jasné s tohoto pohľadu je lepšia jednotka ako dvojka ale to je tak asi všetko.Dobrý začiatok príbehu. ()

Nifgai

Pro mě velmi zajmavý film od začátku do konce s malým nádechem romantické zápletky. Uznávám, že opravdu jen s malým:D Ale i tak plné napětí zajmavých scén, proměny ve vlkodlaka, kostýmy, krev, zbraně. Náhled do minulosti "mladé" upírky. Upíři trošku jinak zase. ()

Martin741

Underworld 1 je scenarovo strasne jednoduchy - upire a vlkodlaky sa v tomto filme rozhodli spolu bojovat s najmodernejsimi vydobytkami vedy a techniky .... laptopy. To by az tak nevadilo, mozno modernizacia dorazila aj do sveta upirov a vlkodlakov, lenze co ma sralo najviac bola ich snaha miestami takmer politicke strany zakladat : teda vsetko to ich zgrupovanie a vsetko okolo toho. Aspon ze Kate Beckinsale je fajna samica a rad som sa na nu pozeral. Okrem nej bol zvysok hereckeho osadenstva priemerny asi tak, ako bol priemerny tento film : 67 % ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize