Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Jiu

Celkovo dosť nezaujímavá "slátanina", o upíroch sa točia ďaleko lepšie filmy. Šťastie že po psychicky vyčerpávajúcom dni som tejto mindless akcii prišiel na chuť. 3+1 za krásnu Kate. ()

tragicus

Akce nic moc, nevýrazná choreografie soubojů, ubohý scénář... Hezká Kate, výborný Lucius a nalíčení křížence to nezachrání. ()

Const.ex

Musím se přiznat, že tomuto filmu jsem se dlouho podvědomě vyhýbal.. a to je škoda. I když je to jen "lepší béčko" tak člověka pobaví a vůbec neurazí. V první půli filmu to byla sice vykrádačka Matrixe, jak hudbou tak i vizuálně. Ale když se na to dobře kouká a upírům to sedí, tak proč ne. Za ty nevelké peníze se jen málokdy povede takovýhle kousek :-) ()

marquillo

lepší priemer, film, ktorý ma síce nenadchol, ale nesklamal ma...kate to seklo, akcia bola vyvážená s dialogmi, hudba bola vhodná, aj keď nie príliš originálna. 65% ()

Mortemiss

Film mě nezklamal a dokonce mě nadchl. Není to žádná romantická hovadinka jako Stmívání a konečně jsou vlkodlaci a upíři takoví, jací mají být, zlý, ošklivý a někteří z nich celkem přitažlivý. Hlavní hrdinka Selena skvělá a hybrid Michael taky ;), prostě napínavý akční film s kapkou hororového žánru. ()

Thomm

Když už je to prvoplánově debilní příběhem a logickými chybami, člověk by aspoň čekal povedenou akci a cool scény. Bohužel, ani toho se mu nedostane. Lepší akce byla k vidění při hokejovém utkání Francie-Kazachstán, hudba nestojí za nic, a herecké výkony snad radši nekomentovat. Jedna hvězda za latexový obleček Kate Beckinsale. ()

pytrisss

Ten film je nuda. Ani ta slecna upirova neni nic extra, vypada spis jako smazka co utekla z techno industrial festaku a ten jeji novej kamos je takova chudinka ktery se ani fandit neda. Uprimne se priznam, ne.. nedokoukal jsem to, nezvlad jsem to. Hledal jsem okolo televize misto, ktery by me bavilo vic a hrana stolku me po tomhle propadaku i rozesmala. ()

bolan

Asi mám novou oblíbenkyni. Kate Beckinsale mě fakt baví - chci se s ní oženit a mít s ní děti :-) . . . . . . jo a ten film ? Vlkodlaci, upíři, napůl future zabalenej do efektů ala Matrix - z toho přece nejde vylézt seriozně, ale jako vymejvárna mozku na nudný večer poslouží. ()

jacksax

Příběh Seleny, ženské zlatokopky. Dlouhá léta to táhla s nejvyšším upírem, když si ale šel na pár set let odpočinout do truhly, vzala za vděk i jeho nástupcem (moc a vliv nesmrdí a čas otupí i ostrý břit). Nicméně když se holce nedaří, vzbudí staříka a svého chlebodárce zradí... no jo, ale na scéně se objevuje šikovný a mladý doktůrek Michael (rozuměj jídlo), který má potenciál být mocnější než stařík. Najde Selena svou ztracenou morálku a čest nebo zradí všechny a všechno a dá se na stranu nadsamce? ()

betyn

Ohromný potenciál ovšem skutek utek.Opět jsem do filmu nevkládal nic,naštěstí,jelikož kdybych se těšil s hodnocením bych šel dolů.Tvůrci totiž pokazili co mohli.Začneme ale příjemnějšími faktory,což je určitě hutná atmosféra (díky tomu,že vše se odehrává v noci a za deště,které ale ubírá rocková hudba :-/) a dobrý příběh,vše ostatní je takové nedotažené.Začněme třeba triky,přeměna na vlkodlaka je opravdu hrůzostrašná,bohužel ne tak jak režisér zamýšlel.Herecké obsazení také není bůh ví jaké,za zmínku stojí pouze Bill,který se na postavu upíra vyloženě hodí.Když už jsem si říkal,že to všechno nějak skousnu a díky mé ‘‘lásce‘‘ :-) k vlkodlakům udělím 4*,přišlo finále.Konec mi připadl jako špatný vtip a ukázal,že se jedná o americký shit bez špetky originality,bohužel. ()

Steel32

Snad nikdy nepochopím, proč tenhle film, kterej je už pěkných pár let mojí největší srdcovkou, má tak malé hodnocení. Pro mě má v sobě všechno co od filmu o upírech a lykanech očekávám. Upíři nejsou nijak přikrášlený - prostě nemůžou na slunce, pijou krev, mají špičáky atd., žádná mutace nebo blbosti, že denní světlo je naprosto v pohodě. Stejně tak lykani. Stejně tak co se děje týče. Ta spletitost příběhu, kde na sebe všechno navazuje a většina věcí vám pořádně dojde až po několikátem shlédnutí a s dalšími natočenými díly je to jak kousky skládačky, to je prostě geniální. Velkým diamantem je taky obsazení - Kate je prostě strašně sexy, charismatická, latex jí sluší a to ani nemluvím o těch černých vlasech. Scott - ten do role sedne perfektně, nikoho jinýho bych si tam nedokázala představit, zvlášť když s Kate tvoří tak boží duo. Michael je neméně úžasnej, uvěřila bych mu naprosto cokoliv, jako lykan boduje. A o Billym snad ani mluvit nemusím, ten pohled, ten má Victora v krvi. A to nepočítám jak skvěle je to natočené, kostýmy, efekty, prostě je to všechno nesmírně úžasné. A ta atmosféra filmu? Tak ta mě vždycky dostane, je prostě nepopsatelně úžasná! Navíc od té doby co se začali točit ty lovestory upíří příběhy, si Underworlda cením mnohem více. ()

Berry

Trailer na Underworld byl v kině tak perfektní, že jsem na něho málem taky zašla. Naštěstí se tak nestalo a já jsem se nudila doma a hlavně zadarmo... Nemůžu ale říct, že by tam nebylo alespoň pár ucházejících momentů. Ale to na dvouhodinový film nestačí ani náhodou. ()

Pc

Líbí se mi scifi a todle se mi líbilo určitě nebylo ani vidět že to bylo udělaný pc což se mi líbí u jakéhokoli filmu a to dává filmu u mě plus,upírka, zajímalo by mě jestli opravdu existovali já nevim, moc hezký film. ()

DiegoC.

Prečo štyri hviezdičky? Je to typický americký pop-cornový film, na ktorý sa raz-dva zabudne. Taký, akých sa ročne vyrobí niekoľko desiatok v Hollywoode. Miestami film dosť zlý, nelogický. Príbeh bol až príliš náročný, stačí chvíľka nepozornosti a ujde celá podstata. Takmer ničím výnimočný. TAKMER! Aj napriek všetkým svojim typicky hollywoodskym chybám sa mi páčil, pretože milujem upírsku tematiku, v poslednom čase mi nejak učarovala celá tá mytológii o upíroch a vlkodlakoch. A navyše Kate Beckinsale v koži... :-) A takú upírku, akou je Kate, chcem za ženu :-D ()

Uškudasket

Do teď nevím co si mám o filmu myslet.Na povrchu je sice dozlatova opečený s pěkně křupavou kurčičkou, ale uvnitř je nedovařený a syrový .Len Wiseman se asi mnohem více snažil vytvořit oslíčka co se jen otřásá na místo kvalitního filmu. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize