V Los Angeles je zemětřesení běžná věc, a proto je zde úřad krizového řízení, jehož vedoucím je Mike Roark. Roark má právě dovolenou a má u sebe na prázdninách dceru Kelly, když přijde další zemětřesení a on musí do práce. Doktorka Amy Barnesová ze seismologického ústavu oznámí, že šlo jen o mírné zemětřesení, ale sleduje Asfaltové jezírko, v němž stoupla teplota, a je tím znepokojená... Záhy nato zemřou kvůli extrémnímu žáru pracovníci v kanálu pod MacArthurovým parkem. Mike Roark vleze do tunelu ještě se svým pomocníkem a nechápe, kde se tam mohl takový žár vzít. Do parku přijede i Amy Barnesová a chce kanál prozkoumat, ale park je hlídán policií a Roark ji nechce do kanálu pustit. Amy mu začne vysvětlovat, že se možná jedná o sopečnou činnost, ale aby mohla varovat obyvatele, musí mít důkaz. A ten může nalézt jen v podzemí. Roark ji tam stejně nepustí, ale Amy s kolegyní Rachel do kanálu vlezou tajně před úsvitem. Jenže v tu chvíli dojde k dalšímu zemětřesení  a Rachel zahyne... Amy měla pravdu o sopečné aktivitě. To uzná i Roark, který se nedostane do úřadu krizového centra, protože z Asfaltového jezírka začala tryskat láva. Roark pošle svou dceru Kelly se zraněnými a lékařkou Jaye Calderovou do nemocnice a zůstává, aby mohl řídit záchranné akce. Amy se k němu připojí... Amy řekne Roarkovi, že je potřeba lidi evakuovat, lávu není možné zastavit, jen zpomalit. A to sopečná činnost ještě neukázala vše. Roark nechá postavit  železobetonové zábrany, o něž se láva na chvíli zastaví a hasiči na ni podle rady Amy stříkají hektolitry vody. Láva vytvoří škraloup, nepřelije se přes zábrany a všichni se radují. Jenže Amy je přesvědčená, že láva teče i pod městem, v tunelu metra. Jeden vlak tam uvízl, takže to chce jít prověřit. Zavolá Roarka, který se sám přesvědčí a zjistí, že láva se řítí na čtvrť, kde je nemocnice, kam Roark všechny posílal do bezpečí – včetně své dcery... (TV Prima)

Cappuccino

Áčkoví herci Tommy Lee Jones, Don Cheadle a béčkový scenár plný klišé. Tradičný 90's katastrofický film na oddychový večer. Alternatíva k Dante's Peak s Pierceom Brosnanom a Lindou Hamilton. ()

Ruut

Úplně zbytečně vysmívaný velice poctivý katastrofický film stylem jako z sedmdesátých let. Plné opravdových výbuchů a destrukce, bez počítačových triků a s dobrými herci v hlavních rolích. ()

Goldbeater

Pro mě jednak naprostá klasika 90. let a můj oblíbený film z dětství, pak ale hlavně dost podhodnocený katastrofický snímek s výborným nápadem a skvělým provedením. Taková díla už dnes nevznikají. Tommy Lee Jones to celé táhne na výbornou a z klaustrofobických scén v tunelu metra mám i při opakovaném sledování dost nepříjemný pocit a husí kůži. Má to samozřejmě své mouchy a ke konci je to docela patos, ale nic z toho mi nemůže pošramotit dojem ze skvěle odvedené filmařiny. Do určité míry je to pro mě možná trochu „guilty pleasure“ a rozhodně na tenhle film nedám dopustit. ()

kingik

Sopka chrlí lávu co to dá, ale film nepovolí, aby se rozlila dostatečně a dotekla až k divákovi. Bylo by asi nejvhodnější napsat, že Sopka je vzdor atraktivnímu námětu film suchý a fádní. Nevím přesně kde se stala chyba, ale asi by to chtělo ještě opakované shlédnutí, ale do toho se mně nechce. O hereckém obsazení se nemá smysl rozepisovat, protože v rolích se mohl objevit jakýkoliv herec a vyšlo by to nastejno. Přesto, že jsem filmem stržen nebyl, lze o něm napsat jak by si asi s daným tématem poradil jiný režisér než je podle mě nevhodně zvolený Mick Jackson. Všechno totiž mohlo být stokrát třeskutější, výbušnější a také napínavější a akčnější. Takhle je to takový přijatelný a poměrně rychle zapomenutelný film. 60% ()

gilmore_girl

Chm, sopka pod mestem... to bych i skousla. Ale lava, ktera vypada jak zvykacka, sune se rychlosti sneka a pali az na dotek, to uz je na me moc. Proste trapas, ale dokoukat se to dalo (hlavne diky Tommy Lee Jonesovi). ()

Anderton

Ak robia dvaja to isté, nie je to to isté. Keďže sme ale v Hollywoode, je vyššia pravdepodobnosť, že to bude to isté, lenže v negatívnom zmysle slova. Jones na diaľku bojuje s Brosnanom, kde im to bude viac búchať, chrliť a iskriť s ich partnerkami. Zabudli, že bojovali o to, o koľko viac klišé budú musieť zniesť v hereckom prejave. Dopadlo to nerozhodne. Sopka je myslím aspoň o niečo výpravnejšia. ()

Němi

Referencni ukazka katastrofickeho velkofilmu = klise, destrukce, kvalitni herci nemajici co hrat, hromada nesmyslu a klise. Ale spolecne s Godzillou nostalgicka vzpominka na opakovane navstevy kina a obcas velmi dobre fungujici blockbuster na uvolneni. A lidske pochodne! ()

Slarque

Standardní hollywoodský katastrofický film vybavený všemi důvěrně známými klišé tohoto žánru. Tommy Lee Jones v další roli a la Uprchlík. ()

Rocky62

Z vulkanologického hlediska patrně "pozoruhodný" film, kterému navíc nechybí velkolepě pojatý heroismus, nechutný sentiment, rádoby emocionální ždímačky a tradiční nelogické kiksy, které v americkém katastrofickém filmu zkrátka nesmějí chybět. Na druhou stranu Sopka jakožto i běžná televizní zábava poslouží dostatečně. Hluchých míst moc není, boj s nezkrotným živlem je místy dramatický a hudební podkres rovněž není k zahození. 60% ()

klerik

Nie moc výnimočný katastrofický triler, ktorému však nechýba občasný humor a pôsobíva scéna absolútneho "ticha" pred búrkou".... ()

Chrustyn

Když se to vezme kolem a kolem jedná se o docela slušný katastrofický snímek. Triky sice občas působí levným dojmem ale na druhou stranu někdy vypadají velice působivě. A co se týká herců tak ty jsou také na úrovni a nikdo nepůsobí trapně. ()

korbitch22

Kdysi mě to v kině hodně bavilo. Ale byl jsem kiddo a bratr se tenkrát pořád tlemil 🤣 teď sem to sjel na Disney+ no...prostě ztratilo to dech. Ale pořád to funguje na nedělní večer stejně jako Rozpoutané peklo s Brosnanem. ()

heyda

Mírně nadprůměrný katastrofický film, který drží nad vodou i docela dobré herecké výkony Jonese a Hechové. ()

d-corso

Co čert nechtěl, v LA bouchla sopka. Ale protože byl každý statečný, choval se tak, jak to situace vyžadovala a Tommy Lee Jones byl ve správné chvíli na správném místě, takřka všichni (až na několik povinných obětí-budiž jim láva lehká) přestáli tuhle prekérní situaci ve zdraví a ještě měli nakonec dost sil zvolat: "Hurá, ať žijí naši hrdinové!" Ten film je tak přesycen dobrem (taky kouřem), že tu nezbylo místa ni na jediného padoucha. Ani na úplně malinkatého podoušíka. Není tam. ()

ARI50

Výborný další katastrofický snímek a já tyhle film prostě žeru a pokud ho na daný rok uděláte fakt výborně tak pak můžu jenom chválit. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche