Nevera po slovensky

1. díl - Nevera  Život lesních dělníků je sice možná zdravý, ale vlastně trochu nudný. Všude samí chlapi nebo stromy. A naše parta jsou přece chlapi v plné síle. Není tedy divu, že příjezd sezónních lesních dělnic se pro ně stane vítaným rozptýlením. Letos se však nehodlají jenom dívat. Marlboro tour je proti tomu, na co se chystají, jen americký čajíček. Budou mít sice velké potíže jak vysvětlit svým starostlivým ženám, proč musí do lesa i v noci, ale jednou se dali na vojnu, tak musí něco překonat. To ale ještě netuší, že nejsou sami. Jejich šéf - polesný má totiž podobné plány... Jenže děvčata, ubytovaná v lesní boudě, taky nejsou včerejší...

2. díl - Vykrúcačky  Druhá část Jakubiskova komediálního seriálu ze života záletných dřevorubců nese název víc než výmluvný - Vykrúcačky. V předešlém díle se parta ženáčů vydala na noční zálety k tzv. "lazničkám" (ženy z hospodářství uprostřed lesů). Ačkoliv mnoho nepochodili, k ženám se přece jen dostali a protože byla tma, nikdo vlastně přesně neví, co se tehdy v noci stalo. Tím spíš, že se k tomu připletl i jejich šéf - polesný. Takže když při další brigádě nepřijede Zlatka, není pro Terku těžké chlapy přesvědčit, že Zlatka bude chovat. A oni že by si měli šetřit na kolébku. Kdyby řekla, že jim hoří chalupa, nemohla je poděsit víc. Není ani tak důležité, kdo to byl, hlavní je, že teď se jejich dobrodružství může provalit na všechny. A to nikdo nechce. Vždyť oni jsou vlastně všichni doma docela spokojení! Co teď? Asi to nepůjde jinak, než že Zlatku ožení se zapřisáhlým starým mládencem Dominem. Jenže chlapi míní a Domino má zcela jiné plány...

3. díl - Trest  Závěrečná část Jakubiskova komediálního seriálu opět nese výmluvný název - Trest. Po všech možných nástrahách, které dřevorubci spolu s polesným připravili Dominovi, aby ho vehnali do chomoutu se Zlatkou, která je údajně po jejich dobrodružné výpravě v jiném stavu, to teď konečně vypadá, že jejich úsilí bude korunováno úspěchem. Domino skutečně chystá se Zlatkou svatbu a dokonce vypadá, že je šťastný. Chlapi si mohou konečně oddychnout, že jejich "malé dobrodružství" zůstane utajeno. To by ale museli skutečně všichni mlčet jako hrob! A když někdo promluví, tak ať se potom nikdo nediví. To, co nastane, když se všechno provalí, to si chlapi nepředstavovali ani v nejdivočejších snech... (oficiální text distributora)

BOURQUE

Tri príbehy v jednom filme. To nie je problém. To však áno, keď z hľadiska kvality sú nevyrovnané. Celkovo jeden z tých slabších momentov režiséra Juraja Jakubiska. Z hľadiska hereckých výkonov len jedna poznámka: Domino (skvelý Václav Baur) forever! (Scény s sním – kde tancuje, konzumuje knedlíky alebo nejakú „užitočnú“ vec vymyslí – takmer nemajú chybu.) Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

pravo

Jakubiska veľmi nemusím, ale tento film sa vôbec nepodobá na ostatné jeho filmové počiny a aj pre mňa je najľahšie stráviteľný. Množstvo rozmanitých postáv v sedliackej komédií, kde idylu ich života naruší až možnosť tehotenstva jednej dievčiny. Osobne mám najradšej postavu Edisona, ktorá ma vždy rozosmeje. Nechápem síce tých, ktorí tomu dali menej ako ***, ale pravdepodobne ide o českých kolegov, ktorým vyššie hodnotenie zhatila buď jazyková bariéra alebo ide o intelektuálov, pre ktorých je toto príliš prízemný humor. Jedno či druhé abo nebodaj iné faktory ich v tomto filme zaskočili, ja musím napriek svojej averzií k tvorbe najznámejšieho slovenského režiséra iba potvrdiť, že týmto filmom splnil svoj účel, ktorým bolo pobaviť diváka. ()

desolator6

Mňa to proste nebavilo. Ospravedlňujem sa. Ale dej, postavy, zvraty (alebo čo to vlastne bolo) boli nazujímave ba až nepríjemné.Vzždy som to pozeral zo sebazaprením. ()

AxelWers

Moja srdcovka od Jakubiska. Jednoduchá komédia o jednoduchých záletníkoch v jednoduchom prostredí, pri ktorej si vždy dobre oddýchnem. Samozrejme preferujem pôvodný 3-dielný film a nie zostrihaný jeden, z ktorého vypadlo dosť pasáží. Podľa mňa dosť podhodnotený film, ktorý možno utrpel dlhšou stopážou (čo mne osobne vôbec neprekáža), ale kto vydrží, dĺžku ocení, pretože všetky tri filmy tvoria jeden ucelený príbeh a vynechanie čo len jednej časti alebo dokonca scénky, môže priniesť divákovi zmätok, preto je fakt dôležité, aby divák poctivo odsledoval celý film. Film, ktorý obsahuje množstvo drobných gagov, ktorý si divák, sledujúci film na pol oka, nemá šancu všimnúť, čo môže u neho znížiť hodnotenie a nehovoriac o množstve bonmotov, ktoré by slušne vystačili pre bežne hovoriaceho človeka. Vo filme vyniká pár charakterov, u mňa vedie malý Jašterčiak, z ktorého predstaviteľ Anton Trón vytvoril nezabudnuteľnú postavu, hlavne diskusia s nahluchlým dedom v krčme, keď jeden táral o koze a druhý o voze ma vždy dobre pobaví. Ďalej samozrejme Milan Kiš ako Karol Vieroslav "Edison" Tarambula odohral jednu zo svojich najlepších úloh vôbec, jeho tanečný výkon v Diamant bare bolo niečo čo sa nedá zabudnúť. A nakoniec, keď sa na svadbe všetci záletníci priznali manželkám čo napáchali, a úplne zbytočne všetko vytárali, to je jedna z najlepších scén. Bolo tam toho samozrejme viac, ale viac nebudem vyzrádzať. U mňa 5 jednoznačne, dej poznám takmer naspamäť, takže pre mňa je to aj výborná kulisa počas práce na PC. ()

dalziel

Na komplikovaného Jakubiska veľmi jednoduchá veselohra pre široké masy.Asi povinný "Stück" z nariadenia vtedajších mocipánov. ()

Demonic189

Som zhrozený z toho hodnotenia! Veď toto je absolútny kult a jedna z najlepších komedií na Slovensku. Jašterčiak, Edison či Domino, jeden lepší blazon ako druhý :-) Absolútne scestné je komentovat dlžku filmu, kedze sa jedná o dvojdielny film. ()

diodoros

Trojdielna Jakubiskova komédia o nevere (alebo aspoň pokuse), následkoch, vyzradení a treste, ktorý zároveň paroduje celkovo manželstvo a všetko s ním súvisiace samo o sebe. Výborná hudba a herci a najmä scenár plný kultových hlášok a scénok ale hlavne reality. Po obrazovej stránke Jakubisko upustil od surrealistických a snových scén, čo filmu vôbec neškodí, ale zameral sa na dej a vzťahy medzi postavami, čo mu vyšlo dokonale - film je úsmevný od začiatku do konca (hoci druhá časť sa trochu vlečie) a jednotlivé kapitoly a dejové slučky sú výborné. Film je výborný aj ako komédia, aj ako parodické a úsmevné zamyslenie sa nad vzťahmi medzi mužmi a ženami a ich náturami. ()

mikhail

Klasická socialistická oddychovka. Najviac mi vadí, spisovná slovenčina postáv. Takto na horehroní nikto nehovorí, to mi verte :-) ()

helrohir

Jakubisko nikdy nepatril medni mojich obľúbených režisérov a toto "dielo" je jednou z príčin, prečo je tomu tak. Zhovadenie slovenského národa v plnej kráse. ()

Wooke

Tieto slovenské filmy, ktoré boli natočené veľmi dávno sú stále lepšie, ako to, čo môžeme vidieť dnes. ()

Andik

Chlapi nepriznávajte sa k nevere, musite stále zatlkať.Mňa keby moja žena priamo načapala ako to robím, ja to zapriem.Ako to urobím ? No ono to prebieha v tom vtrhne moja žena ja sa zľaknem panenko Mária človek si tu na chvíľu omdlie a hneď ho strčia do izby s cudzou, nahou ženskou.Dovoľte pani legitimujte sa ja vás vôbec nepoznám. A keď moja žena povie, veď ty si sa na nej pohyboval a vidíš to je ten dôkaz ako nám ľudia neprajú náš krásny vzťah, nie len že ma omámili, nie len že ma strčili do izby s cudzou nahou ženskou ale oni ma ešte aj rozkývali. ()