Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

jonyyy

Říkali, že jsou to jen vycvičená zvířata a přitom se jak zvířata chovali sami. Silný film, který dělá ještě silnější skutečnost, že je inspirovaný skutečnými událostmi. Morricone jen potvrdil to, co už každý filmový fanda ví - že je ve svém oboru bůh. 90% ()

Deschain

All hail bratislavské kino Lumiere. Vždy som chcela pozerať staršie filmy v kine, ale príležitostí nie je veľa. Česť výnimkám. Šla som na Morriconeho koncert, lebo soundtrack k Mission mám statočne napočúvaný, ale všetko bolo dobré. Čo dobré, výborné. Herecká stránka (padawan Neeson, skvelý Irons, najlepší Robko), príbeh, postavy. Samozrejme, na záver som plakala. (Lumiere - 22. 08. 2013) ()

Janek

Geniální film. Na zemi jsou tisíce herců - ale jen setina z nich má takové charisma jako DeNiro a Irons. Pozorovat je na plátně je opravdu zážitek - možná proto je film tak silný. V The Mission opravdu všechno klape, nejsou zde hluchá místa, scénář má hlavu a patu, žádná vata, žádné zbytečné odbočky - The Mission mě ohromila. 100% ()

0x141627D3D

Audiovizualny zazitok, lenze: Zostrihane to bolo jak dokument, cele to bolo silna uspavanka. De Niro nebol dost "badass", hlavni herci hrali vsetci na pol plynu. Zapletka ok, napriek tomu mi prisla dost nevyuzita, mohli tam pridat nejake zaujimavejsie intrigy, bolo tam malo hajzlov (prekvapivo na tu dobu)... ale celkovy dojem ok, moze byt. ()

mm13

Človek a Boh. Nič si nikdy nebude bližšie a vzdialenejšie zároveň. Tragické podtóny v každom chválospeve, nádej aj v tom najhlbšom zúfaní. Nevyhnutne a navždy. A nepoznám film, ktorý by sa tomuto poznaniu priblížil bezprostrednejšie (odzbrojujúcejšie). [100%] ()

Morholt

Příběh o pokání, víře a nalezení sama sebe. A také příběh o tom, jakou jsme my, Evropané, nadělali v dosud nedotčených krajích paseku, často ve jménu Božím, kterou už církev nedokázala vyřešit i kdyby moc chtěla, protože nastal čas, kdy se panovníci neřídili vůlí církve, ale církev vůlí panovníků. To vše na pozadí nádherné přírody a fantastické Morriconeho hudby. Když k tomu přidám výkony Roberta de Nira a Jeremyho Ironse společně s dech beroucí kamerou, tak musím dát 100%. Tenhle film na mě hodně zapůsobil. ()

Lacike

Mam podobny nazor ako kitano. Len s tym rozdielom, ze sa nehnevam na seba, ale na rezisera, ktory to nejak extra dobre podla mna nezvladol. De Niro je skvely, rovnako aj Irons, len skoda, ze su to jediní dvaja herci, ktori maju v tomto filme, co hrat. A aj to len pocas prvej polovici filmu. V druhej ich hodia na vedlajsiu kolaj a potom tam nezaujimave postavy riesia nezaujimavu dilemu. Finalna bitka bola totalne uboha jak prevedenim, tak vyznenim. Skoda. Keby to bolo cele o De Nirovej postave, tak je to pecka aj v rukach tohto rezisera, ale takto je to len šedý priemer. 5/10. ()

rawen

Do půlky filmu se zdánlivě nic neděje, závěr je ovšem povedený a velice smutný... Kdo má rád vychytané historické fresky se skvělým vizuálním provedením a hlubším poselstvím, nešlápne s Misí (nebo spíš Misií?) vedle. 8/10 PS: je to s podivem ale Morriconeho hudba se mi tady nelíbila ()

6thSun

Není to zrovna typickej 'pětihvězdičkovej' film (alespoň co se pomyslnejch filmovejch pravidel týká), ale jsou tam chvíle, který hladěj duši takovým způsobem, že dát tomu nižší hodnocení by bylo rouhání a hřích. A to já nemůžu potřebovat. ()

PROROK14

Podľa skutočnej udalosti. A miestami aj skutočná nuda. Záver je naozaj strhujúci a smutný, ale celkový dojem je tak na 70% ()

Hwaelos

Dokud De Niro tahá svůj ranec plnej kovu, je Misie super film. Pak už postupně padá do šedivého průměru, který pozvedá jen charismatická herecká trojka. Na rozdíl od většiny uživatelů mám za to, že Morricone tentokrát připravil soundtrack, který je místy otravný a hlavně zcela zabije potenciální dojetí (a tedy diváckou katarzi) na konci filmu. ()

Luciana

"I kdybych měl tolik víry, že bych mohl hory přenášet, ale neměl bych lásku, nebyl bych nic. A kdybych rozdal všechny svoje statky, aby nasyceni byli chudí a své tělo bych dal spálit, ale neznal bych lásku, neměl bych z toho žádný užitek. Láska dovede dlouho trpět a stále je laskavá. Láska nezávidí. Láska nežádá pochvalu a není pyšná. Když jsem byl ještě dítě, mluvil jsem jako dítě, chápal jsem jako dítě, myslel jsem jako dítě. Když jsem se stal mužem, odložil jsem dětské způsoby. Ale teď mě řídí víra, naděje, láska. Tato trojice. A největší z nich je láska." ()

Terva

Ocenění: Oscar 1986 - kamera; nominace: výprava, kostýmy, režie, střih, hudba, film Zlaté glóby - hudba, scénář; nominace: režie, film (drama), herec v dramatu (J. Irons) BAFTA - vedlejší herec (R. McAnally), střih, hudba; nominace: kamera, kostýmy, režie, film, výprava, původní scénář, zvuk, vizuální efekty César - nominace: zahraniční film FF Cannes - Zlatá palma, Technická velká cena David di Donatello Awards - zahraniční producent Kansas City Film Critics Circle Awards - film Los Angeles Film Critics Association Awards - kamera National Board of Review - v TOP 10 nejlepších filmů ()

villon17

Mám ráda historický filmy, mám ráda filmy podle skutečný události, mám ráda skoro všechny, kdo tam hráli, a tak mám ráda i tenhle film. I tak se mi ale stalo, že sem po první půlhodině usla a musela Misi dokoukávat dodatečně. Bohužel i při tomhle pokusu se mi stávalo, že sem se koukala na hodiny. Vážně mě to mrzí, pže to byl silně citovej film, ale musim dát 4. I přes to, jak statečně Irons nes svý symboly, kterejm tak věřil, ved svůj milovanej lid napospas zkáze a hrdě stál v hodině smrti. Čí vší? Nebudu se rozepisovat:) ()

Marek1991

V Boha verím, cirkev vnímam ako dôležitú, ale v histórii mnohokrát dochádzalo k nespravodlivostiam, k nepochopeniam a k zlým konaniam. Častokrát za tým stáli vysokí cirkevní hodnostári, ktorí mnohokrát ublížili i vlastným ľuďom, ktorí vnímali učenie o Kristovi inak. Tu sú dva príbehy, jeden o bývalom prchkom obchodníkovi s otrokmi, ktorí sa zmení, no zostáva v ňom presvedčenie, že správne veci treba brániť, hoci aj so zbraňou v ruke a druhý o mužovi, ktorý vníma svet ako miesto, kde by sa malo všetko vyriešiť mierom a láskou a nie násilím, obaja však tu na Zemi prehrávajú a ich misia je zničená mocichtivými a ziskuchtivými ľuďmi. Ukazuje, že mnohokrát to vyzerá, že domorodcom by bolo lepšie bez nás. Nemyslím si to tak úplne, ale myslím si, že by im bolo lepšie bez toho zla v nás. Kristove učenie totiž mnohí zneužili, často vysoko postavení ľudia, ktorí vieru nešírili tak ako by mali, ako tí misionári tu, ale skôr násilne so zbraňou v ruke pre rozširovanie teritórií. Hudba nádherná, prostredie a vyobrazenie pokánia zaujímavé, herecky skvelé, no ono je to skôr film k zamysleniu, k rozjímaniu, prehodnoteniu hodnôt, uvedomeniu si chýb, nie film k odsudzovaniu, skôr dáva podnety aj do budúcnosti, mne sa veľmi páčil, na svoju dobu špička. Ale možno trocha nevyužitý priestor, možno tam chcelo niečo pridať, ale aj tak to bolo presvedčivé. ()

Padme_Anakin

Viděla jsem tento snímek dnes večer podruhé a zamával se mnou úplně stejně jako kdysi, strhující příběh dvou mužů - mimochodem pánové Robert De Niro a Jeremy Irons jsou v kněžském rouchu k zulíbání - v nádherné amazonské přírodě za doprovodu překrásné hudby o záchranu misie mě rozhodně v klidu nenechal, v závěru mi docházel dech, slzy jak hrachy.. Nadčasová záležitost z mnoha úhlů pohledu, nejen na víru, také na odpuštění, na proměnu člověka pod silou/tlakem výčitek svědomí, na různý přístup k životním křižovatkám a jejich řešení.. Krásně smutné pokoukání.. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration