Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

Rozjimatel

"Malkovich?" "Malkovich, Malkovich!"  Charlieho Kaufmana obdivujem pre jeho fantáziu a invenčnosť a nesklamal ma ani v prípade tohto filmu. Aj tu sa jedná o výborný scenár, veľmi nápaditý a zábavný, navyše správne uletený. V tomto smere vládne najmä geniálna scéna Malkovich v Malkovichovi. Z hercov bol výborný hlavne Malkovich (kto iný, že?), zaujala ma ešte Cameron Diaz, ktorá tu bola zošpatnená až na nepoznanie, ďalší herci už potom menej, ako napr. veľmi netypický, ale nevýrazný John Cusack (ťažko mu to ale môžem vyčítať, keďže v tom filme mal byť nevýrazný). Ešte vyzdvihnem naozaj výbornú hudbu Cartera Burwella. ()

Damielka

Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič, Málkovič... ()

mota

Ujetý scénář plný trapasů (pro většinu lidí asi vtipných). Bavil jsem se aspoň beznadějí „losera" loutkaře. ()

Klay

Netradiční žánrový mix, který má své světlé chvilky a několik výborných nápadů. Nedrží to ale pohromadě, film skáče z vážné do komediální polohy a zase zpět a spolu s tím značně kolísá i tempo vyprávění. S blížícím se koncem jsem se místy vcelku nudil. Cusack a Malkovich jsou výborní, Diaz kupodivu neruší. Určitě jsem čekal mnohem víc...Adaptaci se to rovnat nemůže. ()

Cement73

To bolo také zvláštne divné, až som to musel dopozerať. Opis ako Komédio-scifi-dráma je rovnako nezmyselný ako žáner tohto filmu. Ale niečo v tom bolo. ()

Pelopras odpad!

Asi jsem to nepochopil, ale ve filmu kde je patro 7 1/2, tunel sraček do nějakýho Johna a divný postavy se neni ani čemu divit. ()

Milky.

Musím se přiznat, že ačkoliv mě zezačátku film docela bavil a je velmi kvalitní a pro někoho i zábavný, bohužel ona úchylná psychozápletka ve mně vyvolávala spíš nepříjemné a depresivní pocity. Scénář, herci (Cusack mě velmi příjemně překvapil) a celková kvalita hodně ve výši, bohužel tento druh filmů nejspíš není můj šálek kávy. ()

Mikino00

Ač dobrý nápad, tak to postrádalo více vtipnosti, chtělo to méně Cusacka, méně řešení nějakých vztahů a více situací, které mohly z takového spojení vyplynout a více Sheena. Takhle se jedná o nevtipnou netradiční romanci milostného trojúhelníku, což je dost málo, při potenciálu jaký film má. ()

aLPaC

Hodně, hodně, hodně ujetej film. Po dost vtipným úvodu a seznámení se s řadou roztodivných postav přichází na řadu portál do mysli Johna Malkoviche. Film se poté více přemění na drama, ale ujetý zůstává i nadále, ještě více než předtím. Charlie Kaufman musí bejt hustej týpek. Co se týče herců, ti byli výteční. Hlavně oba Johnové, Cusack i Malkovich, a také sexy děvka Catherine Keener. Jo a Cameron Diaz jsem ze začátku vůbec nepoznal. ()

Oralfabet

Komedie, tragédie i existenciální horor v jednom kompaktním, nádherně bizarním balení. Elijahův flashback je snad to nejdebilnější, co kdy Kaufman napsal, a je super. 10/10 ()

hacho

Zezacatku filmu jsem si pripadala tak trochu jako u Brazil - divna kancelar, divna sekretarka, sef, ktery na tom neni o moc lepe, a spolupracovnice, ktera je na tom vubec nejlip :o) V druhe polovine uz vse tak nejak ztraci, dej se zbytecne komplikuje, presto zustava stale sqelym uletem, takze: "Malkovich Malkovich!" :o) Criss: Pacient psych. lecebny je take clovek ;o) ()

El Loco

Takýto film môže vymyslieť len Charlie Kaufman. Je až k neuvereniu, aké myšlienky a nápady víria v jeho hlave. No koho by už napadlo vymyslieť 7,5 -té poschodie, ktoré dal vybudovať prvý vlastník obrovského business centra po tom ako sa oženil so ženou liliputánskeho vzrastu (ako sa dozvieme z náučného filmu)? Alebo tie postavy - neúspešný bábkoherec Craig, ktorý sa stane (vďaka svojim rýchlym prstom) vynikajúcim triedičom spisov; jeho žena (hrá ju neskutočne odpudivá Cameron Diaz), ktorá sa viac ako o svojho muža zaujíma o zvieratá a ktorá sa postupom času zamiluje do manželovej sexi kolegyne (aj keď do nej sú vlastne zabuchnutí asi všetci), pričom obaja manželia využívajú telo Johna Malkovicha na sex s ňou. Ďalej je tu Craigov šéf z práce, ktorý si myslí, že trpí rečovou vadou (i keď žiadnu nemá) a má pri svojich 105 rokoch neuveriteľné sexuálne chúťky; jeho sekretárka, ktorá nerozumie ničomu, čo jej kto povie; sexica Maxine, ktorá zas ľúbi Craigovu ženu, ale len vtedy keď je „v Malkovichovi“ a nakoniec samotný John Malkovich, z ktorého tela sa stáva len akási schránka, ktorú ovládajú tí, čo sa mu dostanú do hlavy. Proste paráda! Film pre fajnšmekrov. ()

alenka

dost dobry, ale evokovalo mi to stary cesky komedie a la coz takhle dat si spenat, a ty mam tak desive ohrane, ze uz sem nemohla dat 5*. a kdyz o tom tak premyslim, tak byly daleko dumyslnejsi. co ale ty ceske dohanely silenymi zapletkami, to zase "malkovich" herectvim. furt sem si enbyla jista, jestli je to opravdu cameron diaz, nikda sem ji totiz nevidela v dobrym filmu, ale prece jen to ten jeji siroky usmev byl. ()

Yvan

Tak tento film ma dostal svojou originalitou. Neuveriteľná myšlienka pretvorená do 112 minútového filmu, ktorého dej ťa núti rozmýšľať nad ním ešte dlho po skončení filmu. Treba pochváliť aj skvelé výkony hercov, jednoducho radosť pozerať. ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)