Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

malet odpad!

Tato pohádka předčila i ta nejhorší očekávání a děkuji všem svatým, že jsem na takovou kravinu nenechala dívat děti a poslala je spát. Když jsem si četla komentáře, říkala jsem si, že dozajista přehání. Bohužel, nepřeháněly. Jeden vedle druhého byly naopak velice mírné. Celou pohádku nezachránilo ni obsazení mých oblíbených herců, nic. Naprosto zoufalá a nesympatická princezna (i po proměně), uječená fúrie. Vypelichaný princ jakoby utekl z němého filmu. Avatarové a hejkal, že by se i zlobivé dítě leklo. Zoufalé,vykradené, nudné. Neusnula jsem jen proto, že jsem čekala, jestli aspoň na konci se něco nestane. Ikdyž psali, že se nic nestane. Nestalo. Nic. Vůbec. Znaménko. Tak to má být vrchol? Ach jo, nakonec jsem si přečetla, kdo byl vypravěčem, protože jsem toho pána poznat nemohla. Vždyť i ten vypravěč je ukradený...Hudba hrozná. Na konci snad dokonce připomínala Kamňák??! V půlce filmu jsem dala jednu hvězdu. Na konci jsem ji změnila na odpad. Ani půl hvězdy. Nic. Ztracený 2 hodiny času. ()

randalll odpad!

Další pokus o kvalitní českou pohádku dopadnul strašně. Po dvaceti minutách jsem již věděl, že je zle. Uječené scény,nepřirozené masky lesních paoblud, včetně avatarských lesních pažen. Jen jsem čekal kdy tam vběhne chlupatý pačert a bude hulákat, že je malej, ale šikovnej.DíkyBohu nestalo se. Přehrávání herců kteří řvou a koulejí očima vše podtrhává paranormální střih a medová hudba. Paní režisérka určitě kamarádí s panem režisérem Troškou.To by totiž vše vysvětlovalo. Nene, pokus o kvalitní českou pohádku hodnotím jako čistý odpad ... ()

nahrabal

No dávám 3 hvězdy za masky a kostýmy jinak jenda hvězda. Ale jinak "pohádka" natlučená hvězdami filmovích pláten nic moc. Zdlouhavé ze začátku nic neříkající film. Začal bavit cca 20 min před koncem. ()

kreyson13

Koukám, že dneska je tady každej expert na pohádky... Podle místních "expertů" byla poslední kvalitní pohádka asi Pyšná princezna. Je to sice ptákovina, ale každá pohádka je ve svý podstatě ptákovina. A pokud to někdo srovnává s Třemi bratry, tak bude asi čerstvě po lobotomii. Proti tý dementní zpívance je Řachanda oskarovej kousek. ()

Ketska

Zajímavé herecké obsazení, velká reklama, ale bohužel s žalostným výsledkem. Filmaři hledali inspiraci u lesních bytostí v princezně Fantaghiro a Avatáru, ale moc se to nepovedlo, celé to působilo jako laciná kopie :-( České pohádky mám moc ráda, ale v posledních letech je člověk příjemně překvapen méně a méně. ()

Macamica

Tak jsem v české pohádce viděla hobity, Gladriel, trola z Harryho Pottera a zelené Avatarky a ... a marně hledala dějovou linku. Nejhorší je, že si toho všimli i děti, že se tam nějak pořád nic moc neděje, jen je to jaksi slátané z nějakých rádoby humorných gagů. A pro děti se přece pohádky točí ne..? Ne, vážně, tohle byla taková ne úplně řízená improvizace, která ani nebyla moc vtipná a už vůbec ne pohádkově poetická. Korunovaná navíc FIonou.... ()

alesandro2 odpad!

Je potřeba rychle vydělat nějaký prachy. Takže zadání zní: Natočme nějakou hezkou českou pohádku. Sice dneska frčí jen fantasy a spiderman, ale to přece nemůže být problém. Nějak to tam nacpeme. Scénář neřešme, vždyť je to pro děti a těm tohle stačí. Pro jistotu to podpořme nějakým famózním názvem a bude to trhák! Úplně to vidím. Hlavní zpráva nejmenovaného zpravodajství: Dlouho očekávaná premiéra je tu! Ach jo. Oceňuji jediné, odvahu tvůrců se pod toto veledílo podepsat. ()

zuzam

Už název filmu nevěstí nic dobrého. Bylo to nudné, plné nesympatických a špatně hrajících postav, podivný děj. Líbí se mi, když je v pohádkách potrestáno zlo a odměněno dobro, aby pohádka měla nějaký morální přesah, tady to bylo tak na půl. Ani desetiletá dcera film nedokoukala. Masky lesních bytostí byly hezké, ale moc se tam nehodily. Bohužel se film řadí mezi nepovedené pohádky z posledních let, každá druhá stará studiovka ČT je koukatelnější. ()

milaninoo odpad!

Asi už nebude daleko k tomu,aby v pohádkach vystupovali princové buzny a princezny lesby doposud to byli jen retardi dementi a trotlové! ()

clot

No řekl bych,že až tak velká Řachanda to zase nebyla. Kostýmy, efekty a výkony některých herců docela dobrý. Ale tím to asi tak končí. Role V. Polívky byla chvílemi velice stupidní. Škoda. ()

burg

Bože muj, dalsi pohadka, kde se strasidla (a tentokrat vynechejme certy) chovaji jak naprosty kreteni... ()

d.p.1

Tohle se nepovedlo. Tohle se vážně nepovedlo. Na druhou stranu, ve mě film vyvolal dosti neobvyklý filmový zážitek - bylo mi za ty herce trapně. Vážně, některé scény byly tak trapné, že jsem se styděl za ně. Ty "silné" okamžiky byly často právě tyto chvíle a byly "silné" asi jako kdyby je předváděl někdo, kdo má povinnost odříkat nějaký text, ale nemá k tomu žádnou motivaci, tomu textu nevěří, ví, že ten film bude fakt hodně špatnej, ale s těma prachama už počítá a tak to prostě dotočí. Že to vypadá uměle a je to úplně prázdný? No co, nemůže být všechno dobrý. Takovej trochu prvek amatérismu mi tam přišel, nebo nedostatku zkušeností, těžko říct. Jedna hvězda za kostýmy a to hezké prostředí, ale to je tak vše. Je to smutné, ale když ten kat ke konci měl sekat ruce, vůbec by mi nevadilo, kdyby jedné z hlavních postav, té co tak pištěla, usekl hlavu. Možná bych pak dokonce jednu hvězdu přidal, za nečekány zvrat, zbavení se té otravné postavy a GoT nádech, kterej by filmu dodal trochu šťávy. ()

Pluto_petr

Celkově mě tento film nezaujal prakticky v ničem. Absolutně nudný děj, nic zásadního se neděje, postavy jsou nezajímavé. Marně hledám nějaké plus. Vydržel jsem na to koukat asi hodinu, ale trápit se s tím dýl, na to fakt nemám. ()

Lucy39

asi po 15minutách nesmyslné přehlídky stupidního "humoru" si moje osmiletá dvojčata- která by ZŘEJMĚ - měla být cílovou skupinou tohoto díla - vytáhla - jedna lego, druhá mobil..... tak nějak myslím, že psát cokoliv dalšího, je zbytečné. ()

Kinepa

Není to zase tak špatné, jak tu odborníci píšou. Děti se smály a mně to nepřišlo dobré ani špatné. Rozhodně lepší než většina vánočních pohádek n ČT ... ()

rmar

Pohádky bývaly českou (a ještě spíše československou) doménou. Poslední dobou ale nic moc. Řachanda, což je podle mě už sám o sobě lehce nepohádkový název, měla ambice stát se vtipným rodinným filmem. Ve skutečnosti se však štábu povedlo splácat snímek, jehož vtipnost má asi spočívat v narážení postav do stromů a přeříkávání se, a v němž vystupují bytosti vykradené snad ze tří různých filmů (včetně Avatara). Scénárista a režisérka se ještě ve filmu o filmu chlubí, že jsou to bytosti inspirované severskou mytologií. Česko s celkem dlouhou pohádkovou tradicí vodníků, čertů, čarodějnic, babek kořenářek, skřítků, ježibab a víl se musí inspirovat ve Skandinávii – asi máme málo pohádkových bytostí, tak se inspirujeme jinými fantasy a sci-fi filmy a severskou mytologií – no není to geniální? Podle toho pak také pohádka vypadá. Zloději jsou v podstatě kladnými postavami (což je u pohádky problém, když hlavní definice pohádky je výrazný konflikt dobra se zlem), skutečně vtipné situace by se daly sčítat prsty jedné ruky a nesmyslností se ve scénáři také najde dost. U Řachandy jsem se tedy moc smíchy neřachal. Špatný scénář, špatná režie, špatné herecké výkony hlavních postav (dobře zahrané vtipné scény s Čtvrtníčkem z úvodu filmu tvoří jen malou epizodu v příběhu filmu). Špatně se mi hledalo vůbec něco pozitivního, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě nezaujal dobrý výběr lokací (například koně cválající krásnou krajinou) a právě zmíněné vtipné scény ze začátku. Celkem zoufalých 40 %, a to je dost možná ještě hodně. ()

darius1706 odpad!

Takhle to dopadá, když se ze studánky, kde jsou ty byliny, napijí tvůrci už na začátku. Pak se totiž stane, že vyberou režisérku, která jediné, co zvládla natočit, byl studentský film a pak někde přicmrndávat v praštěných seriálech. A co hůř, jako scénáristu vyberou někoho, kdo zatím nic nenapsal. No a jelikož z té otrávené studánky berou vodu pořád, tak i když se podaří schrastit relativně dobré herce, tak je tou břečkou napájí taky, takže kromě dvou světlých výjimek to vypadá, jako kdyby tam byli všichni totální debilové. Při castingu navíc vyberou nepříliš pohlednou herečku na princeznu, takže je smutné, že lépe vypadají lesní stvoření pokryté bodypaintingem. Kromě toho se ukázalo, že mladý Polívka neumí kromě pitvoření vůbec nic a ostatní, jakoby zblbi s ním. Chtěl jsem původně dát alespoň jednu hvězdu, ale nenašel jsem nic, za co by stála. Až je jednomu líto toho úsilí a prostředků na tento počin vynaložených. A jelikož se to nelíbilo ani mým dětem, tak to hovoří za vše. ()

vlcekmirek

Příšerná slátanina, moc postav, moc zápletek, všechno smíchané dokupy a vykradené starší filmy. A ty herecké výkony... Vysvětlí už někdo panu Hrušínskému, že být synem slavného herce nezaručuje talent a umění? ()

PF 2016

PF 2016