Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

zette

Otrepany namet, Kohak opet v roli kokota a Chlumsky v reziserskem kresle..., cekal jsem velky pruser, byl jsem ale mile prekvapeny. Na dnesni pomery slusna veselohra, ktera me pobavila. Sokol je dobry herec a vubec mi nevadil ani ve dvojroli. Spousta postav na hrane karikatur, ale v tomto pripade mi to vubec nevadilo. Naopak Narozny a Etzler vyborni. K tomu pekne herecky. Skoda konce, kdy se Rambousek s Prospalem setkavaji, tam trochu filmu dojde dech. Jinak solidni podivana a idealni vec na jedno zhlednuti, kdy chce divak vypnout a pobavit se. ()

Šimpy

Pár nápadů by se našlo...především to, jak gauner může slušňákovi zlepšit život, když ho zastoupí v práci a v rodině. ;-) ()

URBAN

Podíval jsem se na to jen z nudy a ono jí to zahnalo. Sokol je na naše poměry skvělý herec a rád se na něj podívám. Od příběhu a scénáře toho sice nemůžete moc čekat, ale od filmu tohoto typu to člověk ani neočekává. ( 14.11.16/MAC ) ()

dr.fish

Těsně na hranici sledovatelnosti. Sokol to táhne. Jinak ovšem spíš zhovadilost. Oddychovka, u níž se dá v klidu usnout a o nic nepřijít. 55% ()

HorrFi

Jedna z těch lepších českejch komedií za poslední dobu.. u většiny českejch komedií se cítim trapně a nesměju se, ale tady sem se opravdu párkrát zasmál.. Ondřej Sokol mě bavil a Jakub Kohák tu hrál úplnýho blba a šlo mu to dobře.. ()

chelseaman22

Pokud si stejně jaké já pletete moderátora toho nováckého pořadu se zpívajícími maskovanými celebritami a detektiva z nejmenované novácké kriminálky, budete po většinu filmu polemizovat právě nad tím, kdo z výše uvedených si duplicitně zahrál v Dvojníkovi. Tenhle film je v pozici televizního filmu standardem. Kdo za něj ale zaplatil vstupné v nějakém multiplexu, tomu hanba! 59% ()

Johnny.ARN

Až prekvapujúco príjemná česká komédia. Dejovo zložito-jednoduchá, herecky dobre obsadená, dobre zahraná, v solídnom tempe len s občasnými výpadkami, trefnými fórkami ktoré nie sú prízemné a vedia pobaviť a Jágrom ako prezidentom. Sokol v dvojúlohe obstál, ale len preto, že obidve postavy mu boli napísané na telo a veľmi z nich nemohol vybočiť. Nečakajte ale nič prevratné, proste lepšia česká komédia poslednej doby, ktorá si skutočne stojím za svojí žánrom. Príjemné 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

LadyPupu odpad!

Promarněný potenciál ve stokrát omleté zápletce týkající se záměny. Film, u kterého si vlastně už ani nepamatuju, jestli jsem to včera (!!!) vůbec dokoukala. ()

Sfinkter

Začátek absolutní průšvih, poté se děj rozjede a předkládá přirozeně vtipné situace, takže v rámci formátu na české poměry dobrá komedie. Škoda recyklované zápletky s mafiány (většina pokusů v českých filmech vyznívá fraškovitě, již od Perníkové věže po 2Bobule) a prvoplánového obsazování rolí - obsadit například Koháka do role totálního ňoumy je příliš velké klišé - zrovna on je výborný charakterní herec, viz letošní Teorie tygra. Takže vše je o castingu a režisérově odvaze. V Čechách je s kým točit, jen se musí vědět jak. A jen detail pro Enšpígla: když si odváží obraz z Mánesu, tak mají na autě bratislavskou RZ. ()

Ryuuhei

Opět pokus o českou komedii, která nakonec nedopadla až tak katastrofálně, jak jsem očekával, ale do kina bych na to nešel. Kvalitativně se to tvářilo spíš jako hodně dlouhá epizoda seriálu. Děj sázel na komediálnost bez větší logiky a až křečovitě podané téma dvojníků. Kupodivu se na to ale dalo koukat a bylo zajímavé sledovat, jak se bude každý z „protagonistů“ chovat v kůži toho druhého. 50% ()

Lachtaan

Tahle tématika je už napříč dějinami kinematografie ohromně ohraná, ale nelze to zazlívat jakémukoli novému pokusu. U českých filmů, především z koprodukce Primy, je potřeba přihlížet s přimhouřenýma očima, ovšem zázrakem se z Dvojníků vyklubala povedená komedie. Kdyby se Sokol neupsal blbosti Tvoje tvář má známý hlas, byl by opravdu hodnotným členem současné české herecké plejády. Naproti němu by se pan Kokohák měl svých pokusů o získání hereckého umu rychle vzdát. S vizáží i výstupy neandrtálce by se měl ucházet o role v tématických dílech. ()

Mrkvič

Jedna hvězdička za Koháka, který tu ale nepředvádí (jako ostatně vždy) nic nového a po pár minutách se omrzí. Občas se film trochu předvede povedenou hláškou nebo zdařeným situačním gegem (ostatně autoři se snažili stavět hlavně na nich, ale takřka žádný se nepovedl). Jinak ale trapárna, co trvá neskutečně natahovaných a bolestivě dlouhých 100 minut. Ale tady je 58 procent, za což nejspíš může obliba Sokola, který je tím nejnudnějším na celém filmu. ()

Master19

Po stopadesáté ohraná zápletka funguje zejména díky skvělému Ondrovi Sokolovi. Jeho scénky ze školy jsou výborné, ačkoliv nepřináší téměř nic nad rámec již mnohokrát viděného (od Sestry v akci přes Zkaženou úču po toho "učitele" co má pod tělocvičnou zakopaný kontraband), přesto to opět cvakne. Příběh nestojí za zmínku, ovšem při sledování si nezapomeňte vychutnat prostřední třetinu, protože ta je opravdu pětihvězdičková. Začátek a konec trochu drhnou a nemyslím, že by to bylo kvůli Jakubovi Kohákovi, který se mi tu na rozdíl od Teorie tygra líbil. "Zklamal" nečekaně civilní Čtvrtníček a Nárožný, kterému to nějak nesedlo. Tak či tak, velmi svěží komedie, nevím jestli je to úplně na kino, ale za podívání stojí. ()

Danny F.

Sice už je filmový svět plný dvojčat, dvojníků a dvojrolí, tento film, jelikož je český, překvapil. Zápletka ničím nevybočuje ani nevyčnívá. Dvojice Sokol vs Kohák k sobě sedli a jejich humor pobavil. Po dlouhé době se českým filmařům povedl koukatelný film na který se divák dokáže dokoukat do konce aniž by film vypnul nebo prospal. 70% ()

zdenny

Tomáš Sokol se kvůli oblíbené show „Tvoje tvář má známý hlas“ veze na vlně popularity. Bohužel zkušenost je taková, že ne vše, co momentální star dělá, bude úspěšné. Tím nehodnotím jeho výkon. Takový typ filmu může zahrát prakticky každý. A proč do něj neobsadit zrovna někoho, kdo je momentálně in a tudíž má určitou a tudíž má určitou šanci přilákat diváky. Každopádně bych svůj komentář mohl uzavřít tvrzením, že můj komentář je zábavnější než tato slaboduchá komedie. ()

ghatos

Kohák teda nic moc. Angažmá Nárožného taky žádný zázrak. Jinak se jedná o těžký komediální podprůměr. 37%. ()