Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Kamera 6/10/// PLUS: vděčné téma, které mě nalákalo, hodně jsem se bavil i zasmál, Petr Nárožný si to užívá :) MÍNUS: mohlo být tak o deset minut kratší, protože závěr je krapet překombinovaný/// Shrnutí: Tentokrát se nejedná ani tak o náhodné prohození identit (jeden z dvojníků tomu napomohl) ani o žádný "fantasy" magický nebo kouzelný prvek. Námět se už v minulosti vytěžil jinak a všelijak, tento je rovněž zajímavý, i když není doveden k dokonalosti. Pozdější část se mi zdála víc dramatická, než se na čistou komedii hodí, ale pořád divák věděl, že je to nadsazené. Být to realita, tak bych hlavní postavě nezáviděl. Být to thriller, tak by to dopadlo špatně, takhle to má ten správný konec./// Celkem 66%/// ()

kingik

A zase jedna záměna. Tentokrát v českém filmu. Říkáte si, že je docela "přesokolováno", pro tentokrát to zkuste vydržet. Věc se má takhle: na světě jsou dva identičtí dvojníci velmi rozdílných povah. Jeden je drzý zlodějíček, druhý je slušným až zakřiknutým středoškolským profesorem. Jednoho dne se tihle shodou okolností vymění a každý z nich zaujme v životě roli toho druhého. Z jejich neplánované výměny samozřejmě pramení řada skopič(ov)in a nedorozumění, na čemž tenhle film v podstatě staví. A kolem nich se motá Nárožný, Etzler, Krainová. Všichni tři jmenovaní jsou herecky hrozní. Kohák jen orámcoval příběh na začátku a na konci. Poměrně dost nevysvětlitelně zmizí ze scény. Sokol 1 a Sokol 2 není vždy úplně jeden od druhého zdárně odlišen, takže při menší divácké nepozornosti nedá moc velký problém se mezi oběma hůře orientovat. Občas se hláškuje, film nijak významně nevypadává z tempa. Ve finále se oba dvojníci nutně sejdou na jedné scéně, takže divák necita očekává technické fiasko, které se ale nekoná. Jiří Chlumský režijně nepropadl, něco extra ale nepřidal. Námět byl přece jen poněkud omletý a extra režijní materiál neskýtal. 6/10 ()

Vodnářka

Několik opravdu vtipných scén střídají bohužel trochu zmatené a nezáživné chvíle a bez výborného Ondřeje Sokola by film vlastně za moc nestál. ()

Dzeyna

Já sice Sokola moc nemusím, ale tady mi ani nevadil, což mě vážně překvapilo. Musím taky uznat, že celý příběh je super. Je to celé napínavé, plné akce a trochu i vtipu, takže za mě celkem povedený výtvor. ()

Filmmaniak odpad!

Pana Nárožného mám celkem rád, ale obsadit ho do role nebezpečného mafiána byl castingový omyl roku. Jinak režii a scénář nelze označit za nic jiného než za diletantství. Všechno od hereckých výkonů až po střih a hudbu je žalostné a nenapadá mě nic, co bych dokázal vyzdvihnout jako aspoň trošku pozitivní. Možná pány Čtvrtníčka a Šteindlera. Ale ti to svými párminutovými etudami zachrání jen těžko. ()

silentname

Za seba hovorím, že s výnimkou krádeže evakuačného plánu galérie som sa na filme nepobavil skoro vôbec. Občas sa nájde gag, ktorý je vtipný, no problémom filmu sú hlavne postavy. Postavy, ktoré ma maximálne iritovali. S výnimkou hlavného hrdinu Richarda Prospala. A trošku mi je ľúto, že sa ocitne v takejto situácii, aj keď to nakoniec bude mať isté benefity. Tento film je podľa mňa veľmi slabý. Má málo dobrých momentov, Nárožný je maximálne preafektovaný a Kohák tu hrá idiota, ktorého mu neverím ani v najmenšom. Ondřej Sokol hrá oboch predstaviteľov dobre a môžem povedať, že je tu aj pár dobrých kamerových trikov, no príbeh a jeho komédia ma neberú. S výnimkou evakuačného plánu a keď sa Rambousek ocitne na vyučovacej hodine a budú preberať Arystotela (Ja viem, že sa to píše "Aristoteles" ale Rambousek si myslí niečo iné.) Okrem toho je to ale podľa mňa veľmi nezaujímavé a málo vtipné. Hodnotenie: D ()

dopitak

Gangsterská ptákovina made in tele tele. Škoda těch přehrávek, nesmyslů a kravin (Nárožný tluče tlusťochovi hlavou o stůl), protože základní nápad je solidní. Jardy nad katedrou si asi všimnul každý. Jitka se Simonou vypadají pořád dobře i po dvaceti letech hraní. A Čtvrtníček pro sychr radši v jiné uniformě a autě :-) ()

honajz

Velmi příjemné překvapení. Má to určité mouchy, záměny se dalo využít k větším eskapádám a konec být trochu nabušenější, ale vlastně mi tyhle drobnosti ani nevadily - alespoň nešlo o takovou tu macourkovsko-vorlíčkovskou řachandu, ale subtilnější komedii, kde se člověk sice nesměje pořád na plné kolo, ale celou dobu usmívá a sem tam se víc zasměje nějakému fórku navíc (třeba jak obral ty bezdomovce o drobné, to mě docela pobavilo, plus různé hrátky se slovy nebo zažitými situacemi - a samozřejmě Jarda Jágr jako prezident je best of)). Celý film je už slušně rozehraný, člověk se pak těší na tu výměnu, a dostane se mu, čeho žádal, a k tomu něco navíc. Sice nevím, proč na větší část filmu zmizela postava Koháka, ale vlastně mi to ani nevadilo, Sokol to celé překvapivě utáhl sám (na rozdíl od ubrečeného Krásna). Líbily se mi i vedlejší postavy v podání Šteindlera, Etzler byl tady skvělý, možná škoda že Táborský se Čtvrtníčkem nedostali víc prostoru. Jako v rámci žánru na české poměry vysoká nadprůměr, vážně škoda, že si s tím tvůrci ještě chvilku nehráli a nedotáhli děj i některé drobnosti do dokonalosti. Tohle je film, na který se rád podívám znovu a vím, že se opět budu bavit, což se o mnoha současných českých rádoby komedií zrovna moc říct nedá. ()

Ivoshek

Proč se obsazuje Krainová? Hrát neumí, vtipná není. Tak proč? Někdo z produkce má nějakou speciální motivaci? Jinak taková TV klasika. Sokol hraje Sokola a už mě s tím moc nebaví, scénář by mohl být vtipný, ale nějak se to nepodařilo přenést do rozhýbaných obrázků. Jo a hudba stojí za hovno. Doufám, že se to netočilo za moje koncesionářský poplatky. ()

claudel

Já jsem čekal oddechovku a přesně toho se mi dostalo. Docela dost jsem se nasmál a ačkoli se Dvojníci nějaké té trapnosti nevyhnuli, tak převládá pozitivní dojem. Téma záměn a dvojníků je pro komedii jako stvořené, takže když se jen trochu šikovně uchopí, aspoň minimální úspěch se musí dostavit. Ondřeje Sokola mám rád především pro jeho divadelní počiny v Činoherním klubu, ve filmech a komediích zvláště se ale taky umí patřičně vyřádit. Dvojníci jsou celkově tak na tři a půl hvězdičky, ale jelikož jsem se bavil víc než dobře, přikláním se k hodnocení směrem nahoru. ()

eraserhead666

"D1 je radost pre každého vodiča... aj polovodiča." Ze začátku i úsměvné ale pak, skoro už tradičně, jako by všichni jeli jen na čtvrt plynu. Což je škoda, kdyby to bylo víc šílenější, všichni filmeme jen neproplouvali, ale snažili se ho užít... 2.5* ()

Necrotongue

Vypadá to, že jsem se dnes podíval na nefalšovaný, český, kontroverzní film, protože hodnocení mnou sledovaných uživatelů obsáhlo téměř celou hvězdičkovou škálu. Chybělo jen to jednohvězdičkové, to jsem ale hbitě napravil, a včil je to komplet. Což o to, ty humory tu byly, tvůrci s nimi ale, bohužel, tak tlačili na pilu, až jí vylámali zuby. Ale i tak se našel sem tam moment, který mě rozesmál, takže za mě snímek nebyl úplně na odpis, přestože se o to scénárista svým příběhem skutečně snažil. Jakub Kohák je pro mě už jakousi známkou nekvality, situaci ovšem vyrovnával Ondřej Sokol, kterého jsem donedávna vůbec nemusel, a jehož drzé ksichtění mi v současnosti velmi vyhovuje. No, a pak je tady dobrá zpráva pro Patryka Vegu; kdyby mu totiž z jakéhokoliv důvodu vypadl z natáčení Tomasz Oświeciński, nemusí propadat panice, protože mu bratrský český národ jistě zapůjčí na hostování jiného od pohledu myslitele. / "Kdo nepřinese zejtra, neuvidí Big Bang." / Poučení: Pokud toužíš vidět vítězství ducha nad hmotou, tento film tě potěší. ()

Kamca_

Tahle komedie mě moc mile překvapila. Nečekala bych, že mě bude tak bavit. V poslední době mám averzi na český filmy. Většina z nich je totiž dost nekvalitní. Ovšem to neplatí o této komedii. Tady se i hodně zasmějete. Ondřej Sokol mě se mi v hlavní roli líbil a myslím, že mu pěkně sedla. 75%. ()

Beznoh

Vůbec to nebylo špatné. Je to sice hodně odlehčená komedie, ale to se od toho taky dá přesně čekat. Ale v rámci žánru jsem se bavil dobře a aspoň to nebylo prošpekované rekalamami a produkt placementy, jak se poslední dobou stává ve většině "parádních" českých filmů. Klidně říkám, že jsem se dobře pobavil a ty vaše nádherné odpady si to fakt nezaslouží. ()

Marsik

Kino Svět Lišov - O ou, trochu lituji peněz za kino. Jelikož pan Sokol se celkem snažil to utáhnout, ale přece jen to není herec prvotřídní kvality, takže to sklouzlo k průměrné komedii. Ta ovšem na poli 100 minut nebavila tak moc a ten rádoby gangsterský styl mi nevoněl. Zejména pan Nárožný mě celkem iritoval a považuji ho, ač to nerad říkám, jelikož jinak ho mám za dobrého herce, za nejslabší článek celého filmu. Ty jeho výlevy a vřavy dost zaváněly přehráváním. No, nakonec si říkám, že jsem si zpestřil jeden březnový den a podpořil jsem útulné kino na malém, leč pěkném, jihočeském městě. 60% (with J.) ()

Korbitch

Tak jsem to právě dojel. No, výživově je to na úrovni Probudím se včera a tak. Primácká produkce je prostě znát. Místy je to laciné jak rolexky od rákosky, ale umí to i pobavit a Nárožný se Sokolem to táhnou. Jinak nevím, jestli se poslední dobou viděla v zrcadle Síma Krainová, ale tohle není ta kráska, kterou jsem znal. Její bledý, propadlý obličej mě bude ještě nějakou dobu strašit ve snech. ()

ivishka

Představte si, kdybyste se v podobné situaci ocitli. Rozhodně by to nebylo nic příjemného ani pro jednoho z dvojníků. Svou velkou show zde rozbalí perfektní Ondřej Sokol a zdárně mu sekunduje třeba Jitka Schneiderová, Jakub Kohák či Miroslav Etzler (ač zrovna posledního zmíněného jsem neměla příliš v lásce, ale v tomto filmu mi tolik nevadil, tak se to dá považovat za velký úspěch) - a spousta dalších. Jedna z nejzábavnějších věcí mi přišel portrét Jardy Jágra místo prezidenta či arystokrat (psáno schválně špatně jako ve filmu). Tento snímek bych si klidně s chutí pustila znovu a znovu pro pobavení a myslím, že bych se ani jednou nenudila. ()