Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

gatuso

Par lepsich vtipku, jinak predvidatelne, nudne, Krainova absolutne marna, Narozny umnakany. Kdo toto financuje me hlava nebere... ()

pan_Bily

Pěkný, milý, normální, v pohodě. Rychlé a "zkratkovité" vyřešení já beru jako plus, zvlášť u takovéto lehké nenáročné komedie. Než nějaké přehnané a natahované znovu a znovu vysvětlování a dokazování, že ten je ten a druhý onen... u tohoto filmu to takhle kvituji a chválím. ()

Milo384

Překvapivě vtipná komedie. Sokol zvládl dvojroli dobře. Pár much by se našlo, ale byla to bláznivá komedie, takže vypnout mozek a jen koukat. Bavil jsem se 3-4* ()

Sa.sa

Dobře jsem se bavil i když film je dost "blbej" :))) Konečně dostal Sokol jednou přes držku...! Ten konec stál za to... A Krainová je pořád kus... ()

Neroy

Rekl bych na 3*, ale jednu nahoru za skvele hlasky a Kohakovu nejmene otravnou roli, a jedna navic za obraz prezidenta :-D ()

JB001

Na Netflixu se to vidět dalo. Párkrát jsem se i zasmál. Sokol dobrý ale Kohák není ani k smíchu. Snad jedině jako maskot Sralty.  Hvězdička navíc za Nárožného ()

tmag22

Od Sokola jsem nečekal nic extra, ale že to bude tak blbé to fakt překonalo vše. Bohužel v tom filmu nejsou blbé jen herecké výkony ale i ten film je nelogický. Jako kdyby neměl ani scénář. V této bídě skvělě herecky exceluje pan Kohák, on nehraje nijak jinak než v reklamě ale protože výkon ostatních je tak žalostný, tak Kohákův herecký výkon je na oskara. ()

kamilek2 odpad!

Vždyť film netočí jeden člověk ne? To ve štábu není někdo soudný kdo dokáže říct , že to je sr...cka a , že je třeba na tom ještě makt? Nebo přetočit? ()

jendajan

Spatny, slaby, bezduchy, jednoduchy, mozna tak do TV na uterni odpoledne. Dal bych max 30% za snahu, ale fakt se to nepovedlo. ()

Fuego

1. Nebudu hodnotit, nejsem nestranný, takže mé hodnocení by bylo zaujaté. Jen připodotýkám, že i ten nejhorší film dal, dá a vždy bude dávat tvůrcům poměrně dost práce, takže by bylo vhodné to mít na paměti a podle toho se i chovat či vyjadřovat. Slušný člověk totiž chválí, když je spokojen a není-li, taktně mlčí, aby neurazil ten kus lidské práce, který každý opus reprezentuje. 2. Se smutkem musím konstatovat, že na CSFD se dnes už vyjadřují z větší části jen hejtři a lidé bez špetky tolerance k jinému žánru, než je "ten jejich", jimi jediný uznávaný a pro které je každý jiný film, hloupý, blbý, trapný, ubohý, zkažený, nudný a nekoukatelný. Tak těmhle takyznalcům a takykritikům vzkazuji: Jděte laskavě do řiti a když chcete něco hodnotit a kritizovat, běžte si to laskavě nejdříve zkusit, než do toho začnete pič*vat! protože něco pokálet a pohanit bez jediné zkušenosti s daným oborem, tak to umí každej, kdo má do zadele díru! 3. K nudnosti a špatnosti filmu: byl jsem z pracovních důvodů na několika promítáních a zajímavé, v několika případech byl plný sál a ve VŠECH případech se diváci poměrně slušně bavili a dost smáli. Kupříkladu na promítání v Litoměřicích byl sál doslova nacpaný a lidi smíchy doslova řvali, takže občas překřičeli i následující fóry. To jen na okraj. 4. Ale dobře, každý má (bohužel) právo na názor a na jeho (opět bohužel) prezentaci. Z tohoto důvodu jsem velmi rád, že alespoň část zde se tak potupně vyjadřujících hejtrů a kálitelů, musel zaplatit celkem nemalý peníz za vstupné. Aspoň takovýhle flastr za ty blbé a drzé kecy tady! ()

sir Hrouda

Když jsem četl recenze, jakej je to odpad, tak jsem si to málem rozmyslel a nešel jsme na to. Málem. Nakonec jsme šli, a smáli jsme se my i celej sál... Vo co de? Asi jsme jiní. Nejsem erudovaný filmový kritik, jako všichni ti, co píší, že je to odpad. Neposoudím, jak moc dobrej je scénář :-). Pro mě je podstatné, že jsem se zasmál a těch 185 korun+nachos jsem nelitoval. Dal bych tomu 3,5 hvězdy, ale dal jsem 5, abych statisticky vývážil jednoho odpadáře. Pro vás, co píšete odpad, jakmile příště uvidíte někde napsáno : Česká komedije + Sokol, Kohák, nebo někdo takovej, tak na to nechoďte, ušetříte:-) A vsadim se o co chcete, že několik z vás na tom ani nebylo. ()

Dr.Zed

Po dlouhé obě česká komedie, u které se člověk i nasměje. Tím to to musím ohodnotit dobře, pač zas dlouho to tu nebude. Hrdě říkam, že to je dobré a doporučuji to zkouknout. ()

Janyr odpad!

Prostě odpad, nic jinýho. Tady neni co řešit. I kdybych zavřel obě oči a měl ve štábu rodinu, nedokázal bych si před sebou obhájit byť jedinou blbou hvězdu. ()

zlamic odpad!

Mě to přijde jako taková věc která je ušitá na zakázku stylem dáme dohromady Fakju pane učiteli k tomu přidáme takovou francouzskou komedii no a to okořeníme herci ze seriálu. A máme to. Nepůsobí to na mě jako film který jsem chtěl vidět. ()

barneybishop

byl jsem jediný, kdo si všiml, že v tomto filmu jsme měli jako prezidenta Jaromíra Jágra? :D Jinak super film, moc se mi líbil. :) Jednoznačně nejlepší herecký výkon Ondry Sokola. :) ()

wvwrayman

Čekal jsem pohodovou českou komedii a přesně to jsem dostal. Kohák a Čtvrtníček jsou vtipní už jen svojí přítomností. Nárožný tam taky sedí. A Ondra Sokol? Ten to zahrál suprově. Celkově je to opravdu pohodová (ale i nenáročná) podívaná. ()