Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

Autogram

Tak predsa sa dá natočiť nenáročná komédia zo súčasnosti a nemusí to byť kameňáková katastrofa. Trochu v štýle prvorepublikových veselohier so zámenou postáv, ako môže byť učiteľ skvelým zlodejom a zlodej skvelým učiteľom, manželom a otcom. Príjemné postavičky, dokonca bez nadávok a sexu, vhodné aj pre deti, rýchly priebeh deja a preto aj tých dosť veľa minút ubehlo ľahko a bezbolestne. Nárožného s vlasmi som snáď ešte nikdy nevidel. –––– V češtině se bodou vybírat prachy na tu Anglii, jasný? Nechci slyšet, že někdo nemá. Dneska se bude platit! Žádný zaplatím příšté! –––– Dé jednotka, to je radosť pre každého vodiča. – Aj polovodiča. – Boban je veselá kôpa. ()

KASUGI

Po dlouhé době konečně český film, který má děj a není to jen sled nicneříkajících scének. Sokol, jak ho nesnáším, byl tady kupodivu snesitelný. Nárožný v roli mafiána výborný. Dvakrát jsem se opravdu zasmál. To je úspěch u současných komedií. ()

Georgex

Nízkorozpočtová česká komedie, která je chvílemi dosti trapná, ale občas také velmi vtipná. Samozřejmě, o nějaké originalitě nebo přílišné logice se nedá vůbec mluvit, ale jako bláznivá komedie to celkem funguje a na české poměry se jedná o příjemné zpestření, které chvílemi připomíná ságu Šéfů s Petrem Nárožným, který i zde hraje neodolatelného šéfa zlodějské bandy, která by měla problém ukrást i lízátko ze samoobsluhy. Každopádně na kino takovýto film opravdu není. Moje hodnocení 60%. ()

Gekacuk

Vtipná a zábavná komedie natočená s nadhledem. Sokol prokázal, že je výborný herec a ostatní protagonisté mu skvěle asistují. ()

herr_carter

České komedie už podle mě nemá šanci zachránit nikdo a nic, všechno je to prvoplánové, rychle uvařené a přeplněné gagy. Tady je sice pár světlých míst a především tupý Kohák je hodně k smíchu, na druhou stranu ale zápletka tak jednoduchá a laciná, až se chce brečet. Sokola už přestávám mít rád, je ho všude plno. Kdyby mi tenhle film nepustil maník při tvorbě tetování, nikdy bych se k tomu nedostal................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

bari68

Filmov o zámene dvojníkov poznáme nespočet a práve tu prítomný film nie je z tých, na ktorých sa bude príliš dlho spomínať, či hláškovať. Komédia má viacmenej silový humor a aj keď nenudí a má tempo, márne hľadám v mysli okamžiky ktoré boli humorne a vtipom trefou do čierneho. Šedo-sivý priemer. ()

klukluka

Mívám dny, kdy u filmů nechci myslet, kdy chci vypnout a nechat se bavit něčím lehkým, pokud možno vtipným. A Dvojníci šli tomuto mému očekávání dlouhou dobu celkem na ruku. Z hlediska žánru a výstavby měli sice zbytečně dlouhé intro, než se Rambousek protnul s Prospalem, byla půlka filmu pryč, ale nic mi tam nijak zvlášť nevadilo a notorické neherectví Simony Krainové se dalo přežít třeba i proto, že tady byl pro změnu o to lepší Miroslav Etzler. S přesunem darebáka Rambouska do Kostelce se dostavila pro mě nejlepší pasáž filmu, kterou jsem si pracovně pojmenoval jako Fakjú pane učiteli 3. V Praze se sice Rambousek tímto způsobem nechoval (do té doby se projevoval jako melancholik, najednou ho bylo všude plno), ale těch pár jeho lapsů na maloměstě působilo mile. Ve stejné době se režie (nebo produkce !?) rozhodla, že budou oba dvojníci vypadat naprosto, ale naprosto stejně (úspora produkčních nákladů nepředstavitelná). Film se ovšem v důsledku toho od té chvíle často stával zmatečným a konkrétně já (ať to nezobecňuji) jsem si několikrát v duchu pokládal otázku, komu že se to tam právě cosi děje. A musel jsem u toho myslet, což je velká chyba, protože u tohoto filmu se přece naopak nemělo myslet vůbec. Pak si totiž člověk může začít pokládat otázky typu: identičtí dvojníci narození půl roku a pár desítek kilometrů od sebe? se stejným hlasem? to byli i stejně cítit, že si je pustily k sobě jejich partnerky? Plus další podobně uštěpačný, pochybovačný otázky, na které neexistují uspokojivé odpovědi, místo toho, abych jen seděl, chroupal pop corn, řehnil se a cítil se fajn. Jo, a to je ten pocit, který se vyjma eskapád v Kostelci nedostavil prakticky vůbec! Ten film má mizernou atmosféru. Je celý nějak podivně prázdný a studený. Osobně bych si myslel, že je v něm málo ruchů a hudby. Možná to ale dělaly ty vulgarity, možná tu bylo jen moc existenciálního dusna, možná už jsem jen nesnesl všechno to pitvoření (Nárožný, Šteindler, Kohák,...). Všechny tyhle výtky padají na hlavu režiséra. Tam vidím v tomto případě největší problém. ()

Wally

Kravina, ale pár scén bylo zábavných a celkově se to myslím povedlo...nejvíc se mi líbil ´úchylnej´ Etzler :-) a Krainová i v těch padesáti vypadá furt zachovale...snad ještě líp než s Vaculíkem a Tofiffem v Kamarádech do deště! ()

Strandmon

Jakožto celek bych tuto českou komedii bral jako tu lepší, bohužel jí strašně shazují až na Sokola, který si evidentně svojí dvojroli užíval, špatné herecké výkony a dost často ohrané a trapné vtipy. Na druhou stranu zde byly i scény u kterých jsem se rád zasmál. 65% ()

ondrula

Je zajímavé, že Sokol, který je neobyčejně talentovaný herec (i režisér) vždycky zahučí do filmu, který je ve výsledku špatný. Příběh o záměně osob je starý jako lidstvo samo, ale budiž. Osmdesátiletý mafián v podání přehrávajícího Nárožného je dost přes čáru, ale tak dejme tomu... Ostatní ansámbl je tak trochu vedle: Etzler jako obvykle dokazuje, že neumí hrát, odrzlé dětičky jsou otravné a Jitka Schneiderová je ve své roli neobyčejně nesympatická. Největším průserem je ovšem syntetická Simona Krainová, která má hrát drsnou krasavici, ale její facelift je tak brutální, že by z fleku mohla hrát mimozemšťana. ()

bloodcountes

Jakožto nepřítel speciáně českých komedií jsem byla tak trochu přinucena se dívat, ale kupodivu jsem se bavila, takže se toho nemusí bát ani ti, kdo jinak obcházejí podobné filmy obloukem. Dokonce jsem se i smála, stačí jenom se naladit na tuhle vlnu a jde to. Nárožný mi pomohl vnímat dílko jako takovou pohádku pro dospělé, jak pojal svoji figuru stejně, jako různé ty pohádkové krále s tím svým typickým durděním a hlášením:) Je celkem jedno, jestli hudruje na nezbednou princeznu nebo pitomoučkého kriminálníka, obojí fakt baví a umí to jenom on:) Sokol je prostě borec a Kohákovi tak nějak proti své vůli začínám přicházet na chuť taky. Takže velice slušné a silné tři hvězdy. ()

filipvrbik

No vida, i na film s Ondřejem Soukupem v hlavní dvojroli se dá dívat....Příběh je jednoduchý, zloděj a učitel stejného vzhledu (Dvojníci- jak už název napovídá) si vymění role, což přinese řadu vtipných ( Jarda prezidentem - fakt hustý :-D), ale někdy i nudných a trapných situací...Největší pozitivum je uřčitě postava Petra Nárožného v roli mafiána Vytloukala. Zajímavý je také konec, kde oba dvojníci spolupracují, aby dosáhli svého cíle (hodně připomíná Záměnu s Eddiem Murphym). Na české poměry vysoce nadprůměr, jinak průměr...50% ()

Prochy38

Za mě teda hodně povedená česká komedie. O. Sokola mám fakt rád a jeho postavy neměly chybu. Pobavil hodně asi poprvé záporný P. Nárožný. Ve srovnání k ostatním komediím jedna z nej posledních let. K 5* chybělo asi malinko více zapracovat na zápletce. Stálo to tady na výkonu O. Sokola, ale zapomnělo se, že by to mohlo mít trochu hlubší děj... škoda, ale bavil jsem se výborně. ()

Renfield

Dle očekávání jednoduché, předvídatelné a to jak scénářem, tak humorem. Ale, on ten humor překvapivě funguje, občas dokonce velice dobře funguje, ani některé hlášky nejsou vůbec špatné. Samozřejmě je vše napsáno pro Ondřeje Sokola a ten si role užívá. Pravdou ovšem je, že v poslední části už není poznat, jestli zrovna hraje Honzu, či Richarda. Další chybu vidím v délce, na nenáročnou komedii je to opravdu příliš a je to cítit, v závěru film značně pokulhává i vtipu je pomálu. 55% ()

péééca67

Podle mého názoru kvalitní odlehčená komedie. 1* přidaná za to, jak to tady všichni shodili... :D. PS: Nárožný se do své role moc nehodil. ()

ac3r

Lepší než jsem čekal, dobrá odpočinková komedie, kde se člověk zasměje. Je to tak na 3,5, český filmy tu jsou hodně podhodnocovány, takže to zaokrouhlíme na 4 :) ()

mira007

Nemůžu si pomoc, ale já šel smíchy po dlouhé době u českého filmu do kolen. Navzdory nepříznivým kritikám jsem uvěřil, že po dlouhé době se objevil uvěřitelný parodický film. Sokol zahrál skvěle, ale naprosto excelentní byl Etzler v roli nadrženýho slizouna.Vlasatý Nárožný byl dobrej, ale to přepištění si mohl odpustit a role Koháka byla dementní a rušivá. Simona Krainová dokonce snad i umí hrát - ta holka byla místy přirozená. Jen tak dál Simčo :-) ()