Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

Jacccob

Vzhledem ke kvalitě ostatních komedií zplozených v našich končinách za posledních 8-10 let ( až na vyjímky samozřejmě ) se na to docela dá koukat. Žádný zázrak to není, ale s Kameňáky a podobnými "filmy" se to také srovnávat nedá. ()

Sarcasmgirl

Celý kino dneska vydrželo téměř mlčky. Kdokoli píše, že se smál musel dostat k lístku nějakej dobrej matroš. Sázet na Sokola tady byla ohromná chyba! ()

george82

Film, který není úplně nejlepší, ale to v poslední dobřě většina našich filmů. Asi nejlepší na celém filmu je Sokolova zlá varianta, která se infiltruje do života počestného učitele. Tam se člověk i zasměje, ale jinak to je trága. ()

stone

K natočení takovéhoto filmu je třeba alespoň jedné z těchto věcí: 1.mít dostatečně velké ego 2.mít cizí peníze ( za ty se dá v pohodě natočit jakákoliv hovadina) 3. najít pár všehoschopných kamarádů herců nebo případně těch, co potřebují nutně něco vydělat a je jim všechno jedno 4 permanentní sjetost A ještě možná i velký kus odvahy...... ()

thomasnikrs

Tak když už mi moje ženská řekla po půl hodině, že se nevydrží dívat dál, je to co říct... Buzerant Sokol nedokáže zahrát ani toho drsňáka, ze kterého by ta nastavdíra nekoukala.. Jednu * dávám za Koháka, jinak bych dal asi Chlumskýmu po tlamě, že touhle stupiditou vzal a ještě vezme tolika lidem 103 minut jejich života. Udělat z Norožnýho mafiána byla opravdu síla, protože jeho drsná mluva stylem namluvení Macha a Šebestové je zážitek.. ()

Pavlunka

Nemám českou tvorbu zrovna moc ráda a tak jsem tímto filmem byla mile překvapená. Některé vtipy se fakt povedly. Někdo tu psal, že se mu nelíbilo jak na konci nebylo poznat kdo je kdo. Což mě se naopak líbilo. :P ()

mirkath1

Neuvěřitelné se stalo skutečností-dala jsem plnou palbu naší komedii. Opravdu jsem se výtečně bavila.Tady ty tříhvězdičkoví jsou už fakt asi rozežraní americkýma filmy, že nepoznají kvalitu. No škoda, vidím ale, že naši herci přece jen ještě občas umí :) ()

PichyjePan

Dvojníci je česká komedie s Ondřejem Sokolem. Jak už víte a i film napovídá, tak Ondřej Sokol hraje dvě role a to tu zlejší a tu hodnější ze dvou úplně stejně vypadajících postav. Film mě bavil a je to přesně to co jsem od něj očekával, prostě taková klasická průměrná česká komedie, které trošičku scházel lepší humor, ale 3* si to zaslouží. ()

Tominni

Téma výměny sice má do originality hodně daleko, ale nakonec celkem zafunguje. Film bych rozdělil na dvě poloviny, první je taková hodně kostrbatá a za moc nestojí, ale druhá polovina už má celkem drajv a celkem i pobaví, některé scény ze školy pobaví a nakonec jsem se i zasmál...... ()

knihovna

No žádná sláva, ale za pana Nárožného a jeho alergickou gorilu dám dvě. Ale stejně to je zarážející, jak pan Nárožný hraje úplně jinou ligu, než zbytek osazenstva. Asi jako když Barcelona hraje s Libercem. PS: pan Nárožný není Liberec. ()

ostravak30

Není to ani nijak dobrá komedie, ale ani jinak špatná. Spíše silně průměrná. To dvojnictví není dotaženo až úplně do krajnosti. Spíše jen tak naznačeno co by kdyby. Více se o to pokusili tvůrci i ve filmu Já nejsem já, ve které mimochodem hrál taky Petr Nárožný a tentokrát to byl on, kdo si vyměnil s někým život. A právě zmíněný herec silnou měrou může za tři hvězdy. Pak také Jakub Kohák a částečně i Ondřej Sokol. Těch komediálních situací si umím představit víc, ale také jsem se párkrát upřímně zasmál. Jak zpívá Jarek Nohavica - mohlo to být lepší, nebylo to špatné. ()

mac000

Nejen artfilmem živ jest filmový divák a při nenáročné oddechovce je schopnost rozesmát (dějem či dialogy, nikoliv blbostí) ceněná. Dopředu jsem věděl do jakého typu filmu jdu a jako takový mě vůbec nezklamal. Sokol i Nárožný výborní a Čtvrtníček se svými hláškami nemá chybu !! ()

MartinTerran

Příjemná česká komedie. Smíchy jsem se po zemi neválel, ale pár vtipných momentů zde je a příběh celkově není špatný i když neoriginální. Sokol je mi sympatický a v této roli mi seděl tak jsem mu fandil ať mu to vyjde. Kohák byl taky dobrý, ale byl na scéně poměrně krátce a Nárožný luxusní jako vždy, jak se vzteká to je boží. Za mě dobrá jednohubka na pobavení. Hodnocení: 57/100. ()

Nathaniell odpad!

Vzhledem k obsazení hlavních dvou protagonistů škraloupy českých sereblit ani nemám nejmenší chuť zjišťovat, jak moc na blití tahle sračka je... ()