Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. (Česká televize)

Sasulka3

Za me jedna z nejvtipnejsich pohadek, na kterou se z tech ,,novejsich,, da koukat. A dukaz toho, ze Krystof Hadek je opravdu pan herec a dokaze zahrat presvedcive cokoliv :) ()

Ukrizku

Děkuji, pane Janáku! Konečně pohádka, jaká má být. Poctivě zahraná, neokoukaná, něžná i vtipná. Milá princezna, charismatický princ, bodří králové, starostlivé královny, legrační sluha, efektní drak a úžasný čaroděj... a navíc nádherné kostýmy a poctivé záběry přirozeného prostředí - les, kolbiště, hrad. Vše, jak si divák přeje. ()

Tominni

Celkem povedená pohádka Karla Janáka - o dvou bratrech, touze po trůnu a nápoji zapomnění. Právě ten dovede v pohádce vytvořit hlavní změny a celkem i pobaví. Já jsem se tedy bavil a to se mi u pohádek zase tak často nestává. ()

Hawaj

Muzika, zvuk a mix jsou naprosto úděsný. To fakt dělal ňákej amatérskej jeliman. Stejně tak jako ruchy. Souboj s drakem i celá atmosféra v jeskyni působí jako když to natočil nějakej podřadnej jůtuber z horní dolní. Aspoň že vizuální efekty a kamera jsou o fous lepší než u toho šumaře Zelenky. Abrhám vypadá jak čínskej mudrc ze starýho kung-fu filmu kterej si z roztrhanýho igelitu upatlal kostým Gandalfa lehce stříknutej kostýmem vod Kissáků. :)) Dialogy jsou horší než z Kameňáku. Ty napsal pingl ze 4. cenový ne? Celá pohádka je zoufale toporná a televizně odfláknuatá. Stejně tak i režie kterou Janák dělal asi v polospánku. Akčním záběrům z turnaje se nejspiš ztratily ty nejdůležitejší záběry, nebo je střihač prostě neumí. Rádoby současná mluva komediálnosti nedodává a naprostá rezignace na jakoukoliv zapamatovatelnou hudbu nedejbože písničku tudle pohádku sráží ještě víc. ()

Joe16210

Tahle pohádka patří k těm povedenějším, i když občas to trochu vypadá, jako by se autoři snažili opisovat z Harryho Pottera - tajemná komnata nebo zapovězený les. Věčné opakovanové zapomínání po vypití lektvaru zapomnění mi ale přišlo někdy až otravné. Jako celek ale celý příběh funguje a ani herecké obsazení nemá výraznější nedostatky. Takový lepší průměr, kdyby byla možnost dávat půl hvězdičky, tak bych hodnotil 3,5*, takto dávám 4*. ()

Kimkong

Pěkná pohádka. Zajímavý nápad se zapomínáním. Plochá princezna, která není úplně blbá a princ, který má dost štěstí. ()

hrumsrt

Nejlepší pohádkový Karel Janák, a když odmyslím i kultovně nostalgický status režisérova celovečerního debutu Snowboarďáků, jde i obecně o režisérovu nejzdařilejší práci.. Korunní princ je tradiční příběh sváru dvou bratrů, v němž Karel dobře chápe, že pro svůj nástup na trůn se musí urychleně a navěky zbavit staršího bratra Jana.. A proto ho pod vlivem kouzelného lektvaru zbaví paměti a pošle úplně vygumovaného do čarovného lesa vstříc zlému čarodějovi.. Ovšem komu je k obavám někdo, kdo sám neví, kým vlastně je.. A tak vzpomínek zbavený Jan vyráží na cestu v níž zachrání princeznu a sám vyhraje rytířský turnaj, aniž by věděl, jak důležitou osobou pro říši je.. Vtipná netradiční pohádka, která pracuje s originálním námětem, jenž ani při opakovaném použití neztrácí na svém vtipu a šarmu. A v čele s výtečným obsazením, v němž exceluje jak neokoukaný Patrik Děrgel, krásná Eva Podzimková, tak pohádková stálice Karel Abrhám.. Jedna z nejlepších pohádek posledních let, na kterou nedám dopustit. Dobrý den! 75% ()

maniacxl

Slušná pohádka s novým příběhem a snad se všemi známými retro herci,co byli momentálně k dispozici s fakt blbým drakem!Zase ty letecký záběry,bez toho už se snad žádná pohádka a ani film neobejde.Sem tam trefný vtípky ze současnosti.A ta hudba a roztleskávačky na rytířském turnaji tak to nemělo chybu.Pakosta.....(kde na tohle jméno došli?)Jo a Plesl v nestandartní roli velmi standartně výborný!65%. ()

Thovt

Korunní princ, to je jiný svět. Svět, kde každá emoce musí být dohnaná ad absurdum, kde je veškeré dění pospojováno obrovským množstvím oslích můstků a kde drak vypadá... jednoduše uboze. Scénarista Hudský si asi s Janákem sednul, protože výsledek je klasicky janákovsky pitomě pubertální. Největší mínusy: extrémně přehrávající Hádek, triky ve stylu "výraz postavy naznačuje, že mimo záběr se děje úžasná scéna", opakováné vtipy ("umíš to?" - "já nevím" bylo k slyšení asi pětkrát), ubohé popkulturní odkazy. ()

kocicar2

Tak sláva ! Ale,že to trvalo po tolika letech.Pro mě je tahle pohádka rozhodně příjemný překvapení a závan naděje pro příští léta.O to víc mě překvapilo,že ji režíroval K.Janák jehož loňská pohádka dopadla přímo tragicky.Samozřejmě žádný zázrak to určitě není to ani náhodou,ale jde o koukatelnou pohádku,která rychle ubíhá a hlavně už tam neni žádné přehnané pitvoření.Snad i další letošní pohádky budou alespoň na této úrovni. ()

smikyna

Pohádka se mi moc líbila, bohužel jsem neviděla prvních 5 minut a nevěděla jsem, který z bratrů je starší a který mladší. Mátlo mě to, že mladšího price hraje starší herec. Jinak pěkná, nebráním se tomu vidět ji ještě jednou. Narozdíl od pohádky Duch nad zlato, která mě moc nechytla a vlastně už ani nevím, o čem byla. ()

aiv odpad!

No, dlouho jsme přemýšlela jak tuto pohádku popsat. Asi slovy "nudná blbost o ničem". V pohádce se celou dobu nic neděje, drak, kterého by se nebálo ani čtyřleté dítě, trapné dialogy, princ, který nesutále zapomíná díky lektvaru - o tom vlastně celá ta pohádka je, scénařisti vyhonili film na známých tvářích a prostředí. Děj absolutně zkomírá a natáhlý je jak šraky. I když jsem byla v největším pokušení pohádku vypnout, stejně jsem se dodívala do konce, neboť jsem si říkala, že to musí mít nějaký dobrý zvrat, když to dávají na Štědrý večer - opravdu jsem to měla raději vypnout. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám