Můj otec a ostatní muži, Krásný čas a Opravdová láska, to jsou tituly televizních filmů, které věnovala režisérka a scenáristka Andrea Sedláčková postavě Renáty Soukupové (T. Vilhelmová), půvabné, emancipované ženě, která je pod nesmlouvavým povrchem křehká a zranitelná. V současné době je šťastnou matkou sedmileté dcerky a se svým partnerem, novinářem Ivanem (O. Kaiser), žijí v prvorepublikovém dřevěném srubu na břehu zatopeného lomu. Místo je to idylické, vztahy mezi Renátou a Ivanem jsou komplikovanější. Z Ivana je nyní zapomenutý mrzout, zatímco Renáta, která se stala režisérkou, je na vrcholu svých sil. Potkává novou a prudkou lásku a musí tento nečekaný problém bolestně rozhodnout... Režisérka Andrea Sedláčková však nikdy neřeší jen prostý milostný příběh, její filmy mají také společenský přesah a vyznačují se přesnou dobovou atmosférou. Dívka za zrcadlem je natočena zajímavou a atraktivní metodou filmu ve filmu, což předpokládá dvojí příběhovou linii. Výkon Tatiany Vilhelmové, která hraje Renátu ve všech čtyřech filmech, zraje spolu s její postavou. Jejím partnerem je niterný a uměřený Oldřich Kaiser a oběma zdárně sekunduje i mladší dvojice Eva Josefíková a Vojtěch Dyk. (Česká televize)

Tryskomyš

Tento poslední díl pentalogie je jako jediný hozen do moderního hávu. Myslím, že se tu vše vyvíjí tak jak má a dílko se nezpronevěřilo svým ostatním, starším, bratříčkům. ()

blackrain

Nevím, nevím. To mělo být jako psychologické drama. Tady je všechno moc ploché a vůbec to nejde do hloubky. Já jsem pořádně nevěděla, jak mám tento příběh vlastně uchopit. Neměla jsem čeho se pořádně chytit. Možná, že by bylo daleko zajímavější vědět ten film, který hlavní postava v podání Tatiany Dykové natáčela. ()

slunicko2

Pokračování filmů Můj otec a ostatní muži, Krásný čas a Opravdová láska. Andree Sedláčkové v této sérii očividně dochází dech. Film je bez drajvu, nepřináší nic nového, jen omílá staré postupy. ()

rakovnik

Téma partnerské krize a milostného vzplanutí zde bylo už mnohokrát. Zde je ozvláštňuje příběh v příběhu, v němž se situace hlavní hrdinky zrcadlí ve světle rodinné historie. Oldřich Kaiser je skvělý charakterní herec, ale zde jej bylo po hříchu málo, na úkor mladších kolegů. Poprvé jsem Kaisera viděl také jako hudebníka a byl jsem velice mile překvapen, refrén mi rezonuje v hlavě ještě druhý den po zhlédnutí filmu. ()

Havaj8

Bylo zajímavý vidět jak se tvoří takovej film metodou film ve filmu. Ale příběhově mě neoslovil ani jeden. Ta hlavní linka mezi Táňou a Vojtou byla úplná klasika, která se děje dnes a denně, nic převratnýho. Ta druhá, která se točila byla úplně mimo mísu. Ukázalo se mi, že to Evě sluší s věkem čím dál víc, i když se lehce začíná ztrácet ta roztomilost s ženštějšíma rolema. A že jí to náramně sluší v šatičkách. Jinak je to přesně ten typ českýho dramatu, který obecně nikoho nebaví, ať tam nastrkáte herců, kolik chcete. ()

sator

Celá série je špatná překvapivě i Vilhelmová, jediné důvod proč sledovat je snad Kaiser, a to je zoufale málo... ()

HonzaBez

Za mě více než úspěšný návrat k postavě Renaty Soukupové. Velmi mě bavil hlavně film ve filmu (natáčení filmu o části životního příběhu otce Soukupové). Moc zajímavé přitom bylo sledovat, jak se pracovní život hlavní hrdinky přenáší do toho osobního a někdy i naopak. ()

Jizni Tlapa

Opravdu moc pěkně povedené drama! Mimořádně zajímavá kamera a nápad točit film ve filmu. Vilhelmka nikdy nebyla moje favoritka, ale tady působí přiřozeně a neuměle!! Olda K je skvostem a jednička současné česke tvorby!! Víceméně nemám výtek....90 % ()

Master19

Atraktivní metoda filmu ve filmu na mě většinou nefunguje a ani zde to nebylo jinak. Tatianu Vilhelmovou jsem míval rád, ale v poslední době mě její herecký projev nesedí. Tady to bylo umocněno tou pitomou rolí. Jediné s čím jsem byl spokojen je mužská část herectva, jinak nic moc... ()

klukluka

V Krásném čase a v Opravdové lásce (Můj otec a ...jsem zatím neviděl) se toho Renatě dělo nějak víc a podstatně víc mě to bavilo. Hlavně Krásný čas mě zaujal tou všudypřítomnou ambivalencí. Tady bylo všechno průzračný a jasně daný, vyprchala z toho ta živočišnost, opravdovost. Dívka za zrcadlem si taky hodně ublížila tím, že počítala se zasvěceným divákem, který znal předešlé díly této volné série. Jenom takový divák měl pojem o tom, jaký byl Renatin skutečný vztah k otci, o kterém tady točila film. Nevědoucí divák si klidně mohl myslket, že to bylo z obdivu (k estébákovi, což se mmt opravdu nenosí). Jinak nápad s propojením dvou příběhů byl výborně promyšlený, to rozhodně, Tomu rodičovskému trápení jsme ale nemohli porozumět - proč se Renatina matka chovala tak sobecky, čím jí tehdy její manžel tak ublížil, kdo byl skutečně muž, kvůli němuž opustila svoji rodinu, zahynula tehdy při té tragické nehodě pouze ona sama...? A příběh Renaty vyzníval povrchně - poblouznění krasavcem, ochota pozbýt kvůli němu rodinu, pozice zavržené manželky a podváděné přítelkyně, happy end... Do toho si za Vilhelmovou dosaďte paní režisérku a máte z toho málem komedii. ()

prezdivaka

Moc hezky a chytře napsaný scénář. Sice to bylo místy předvídatelné, ale to je myslím obvyklá daň za to, že je film věrohodný a příběh uvěřitelný. Moc se mi líbil casting se skutečnými životními partnery: Vilhelmová / Dyk, Kaiser / Vokatá a také filmové profese skutečnými profesionály. ()

filipvrbik

Na české poměry poměrně kvalitní film, s dobrými hereckými výkony (zejména málo využitá Eva Josefíková)-který vypráví o natáčení filmu "Muž za zrcadlem" - postupně se to mění v romantické drama s příliš postelovými scénami a málo jinými scénami. I tak se mi film docela líbil a jako TV film nezklamal....60% ()

mira007

Famózní konstrukce dvou dějových linek, přičemž jedna je jako v natáčeném filmu o životě rodičů hlavní hrdinky ( trochu mi trvalo než jsem to rozklíčoval a podivoval se proč jsou ty scény z natáčení tak dlouhé ). Film o filmu ( docela i čistě z dokumentárního hlediska užitná hodnota pro diváka jak se točí film ), ale jinak je to taková pomale, volně vyprávěná jednoduchá předvídatelná vztahovka, kde mne nejvíc zaujal herecký výkon Kaisera a Josefíkové. Adieu, víno se vypije! ()

ArthasKarfa

Celkové poselství celé mini-série se již úplně vytratí a zůstanou jen chorobně známí hrdinové, které opět zamotávají vlastní životy. Jako "zakončení" je to asi dostatečné, ale nečekejte politickou stížnost obyčejných životů ve státě, kde se na komunismus pořád ještě kouká dvěma pohledy jako v prvních dílech. Tohle už je o něčem trošku jiném. ()

Brtniik

Parádní film! Pravda, přiznávám, že pro Tatianu mám velkou slabost, ale i bez tohoto nadržování bylo báječné sledovat to harašení natož neharašení... ()

Kingjiri

Vztahový drámo s na TV film velmi slušnou řemeslnou kvalitou nebo nabouchanym hereckym obsazenim (Vilhelmová s Kaiserem byly sympatickej pár). Scénář moh být o něco svižnější, ale naštěstí se moh spolehnout na dobrej příběh "ze života" a nápad (film ve filmu dotvářející příběh). Ačkoliv nejsem většinou fanoušek otevřenejch konců, tentokrát jsem ho docela přivítal. Nic světobornýho, ale určitě kvalitní příspěvek do českýho televizního žánru. ()

quixote

Poctivě natočené i zahrané, ale až příliš předvídatelné, tudíž bez překvapení. Chvílemi mi to připadalo dost rozvleklé a kupodivu i "ploché", bez emocí. Obávám se, že z filmu si odnesu jen velmi málo, nejvíc asi záběry na stylovou chatu u zatopeného lomu. ()