Můj otec a ostatní muži, Krásný čas a Opravdová láska, to jsou tituly televizních filmů, které věnovala režisérka a scenáristka Andrea Sedláčková postavě Renáty Soukupové (T. Vilhelmová), půvabné, emancipované ženě, která je pod nesmlouvavým povrchem křehká a zranitelná. V současné době je šťastnou matkou sedmileté dcerky a se svým partnerem, novinářem Ivanem (O. Kaiser), žijí v prvorepublikovém dřevěném srubu na břehu zatopeného lomu. Místo je to idylické, vztahy mezi Renátou a Ivanem jsou komplikovanější. Z Ivana je nyní zapomenutý mrzout, zatímco Renáta, která se stala režisérkou, je na vrcholu svých sil. Potkává novou a prudkou lásku a musí tento nečekaný problém bolestně rozhodnout... Režisérka Andrea Sedláčková však nikdy neřeší jen prostý milostný příběh, její filmy mají také společenský přesah a vyznačují se přesnou dobovou atmosférou. Dívka za zrcadlem je natočena zajímavou a atraktivní metodou filmu ve filmu, což předpokládá dvojí příběhovou linii. Výkon Tatiany Vilhelmové, která hraje Renátu ve všech čtyřech filmech, zraje spolu s její postavou. Jejím partnerem je niterný a uměřený Oldřich Kaiser a oběma zdárně sekunduje i mladší dvojice Eva Josefíková a Vojtěch Dyk. (Česká televize)

mira.l

Asi jsem udělal zásadní chybu v tom, že jsem si nějak nepřečet, že to je jeden z filmů jakési "minisérie" a koukal na to samostatně, bo mi to absolutně nedávalo smysl a vůbec mě to nebavilo, od samého začátku, příběh pro mě zcela nezajímavý. Metoda "film ve filmu" mě taky moc nezaujala, když je tímto způsobem natočený celý film, je to dost nudné. Hodnocení se potácí někde mezi odpadem a jednou *, nakonec za Tatianu, Evu Josefíkovou a snad i toho Kaisera jednu dám, ale víc ani prd. ()

Rodin

Pomalé, pomalé, strašně pomalé. Zápletka hlavního příběhu byla čitelná hned od začátku a její vyústění bylo očekávatelné (doufal jsem, že konec všechno zachrání - no, nestalo se). Příběh v příběhu byl fádní, psychologie postav (hlavně otce) by zasloužila alespoň nějakou drobnokresbu, tohle bylo prostě placaté jako země před Galileem, Čekal bych nějakou pořádnou paralelu mezi základním příběhem a příběhem v příběhu... No prostě čekal bych, že film bude něčím zajímavý. Takže mých 40% jde na vrub Oldřicha Kaisera a malé role Jiřího Lábuse. Jinak opravdová a nefalšovaná nuda. ()

Ukrizku

Česká herecká lahůdka se zrychleným scénářem navozuje pocity krize středního věku. Prostá bilance stávajícího vztahu na pozadí triviálního románku na pracovišti sice ničím nepřekvapí, ale pozornost udržuje skvělým výrazem. Paralela natáčení pak filmovou atraktivitu ještě zvyšuje. ()

Mamlas odpad!

Po pár reklamách jsme se mohli na naší veřejnoprávní televizi podívat na další počin, který splachuje do záchodu povinné poplatky nás všech. Kdy už někdo dostatečně důležitý pochopí, že ČT je prachsprostá díra na peníze, kterou je třeba konečně zavřít a celý ten nesmysl ukončit? ()

Sasulka3

Me by se libil ten samostatne natoceny film ve filmu, jelikoz pribeh o prababicce byl dojemny :) Samotny dej filmu me nezaujal, protoze je to bezny pribeh, a ve filmu byl bohuzel hodne predvidatelny dej, a ja nemam rada filmy, ktere me neprekvapi.... ()

Nalimator

Mne film docela zaujal, zafungoval koncept film ve filmu a náhled do filmařské profese. I manželská krize byla dobře zahraná, Kaiser výborný. Předchozí snímky jsee neviděl, ale i samostatně to celkem fungovalo. ()

Pitryx

Asi nejslabší z celé série. Nebylo to vysloveně špatné, to jistě ne. Ale připadalo mi to celé jako za zdí. Psychologie postav byla zbytečně roztahaná, i když zahraná perfektně. Možná mrknu podruhé a hodnocení změním. ()

honzic

Pekelně nudný film nezachrání ani Vilhelmová s Kaiserem, scénář je nuda nad nudu a na usnutí je to dobré. Hodnocení: 15 % ()

ZHODNOTITEL

Velmi zdařilé na televizní film. Kdyby se tomu dal formát 2,35:1, tak to bude podle mě i obstojný film. Přestože to není můj typ žánru. Scénáříček sice ubohoučký, ale jako klasické romantické drámo s podkresem filmařského zákulisí, proč ne. O Vilhelmové ovšem už delší domu přemýšlím, že asi opravdu neumí hrát. Tahouny filmu jsou pro mě Kaiser a Dyk. ()

rigby

Sympatické, ba dokonce hvězdné obsazení. Bohužel ale doplácí na slabý scénář, který divákovi není schopen sdělit nic nového. Navíc to sděluje formou, která nezaujme. Ve výsledku je všechno rozmazané a není důvod se na to podívat znovu. Dokonce ani po jednom shlédnutí v hlavě nic nezůstane, jen to prosviští druhou stranou ven. ()

tchempi

Tohle dílo připomíná hladovou zeď - vzniklo jen proto, aby měli tvůrci, herci a štáb, co dělat. Děj je plytký a o ničem (čtyřicítka si štrejchne s mladým a ten ji po prvním šuku kopne do hader). A přitom to určitě bylo „drahý“, jak pravil architekt v Trháku. Hlavně ty historické reálie filmu ve filmu. ()

skok01

Film hodnotím veskrze kladně, jedná se o docela dobrý film. Místy hodně realistický až surově realistický. Herci to hráli opravdu dobře. Občas jsem si myslel, že je to pravda - realita, ne že to jen hrají. A ta hudba. Skvělá. Ta se opravdu povedla. ()

BruceTichac

Příjemný film ze života na nedělní večer. Dovolím si říct, že i když v současné době není česká filmová tvorba na výši, najdou se občas světlé výjimky. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí..... ()

kodwin

Stráááášně se to vleklo. A Dykovi to moc nešlo, ačkoliv ho mám jinak rád. Vedle Vilhelmové s Kaiserem vypadal jako student prvního ročníku FAMU. ()

Mistr119

Zpočátku jsem myslel, že půjde o další českou békovinu, kde hlavní hrdinka najde sama sebe tak, že zjistí, že s mladším je to lepší, nějaký ten zápletkový trojúhelník s hlavní herečkou a šmytec. Ale tenhle film šel dál, objevila se v něm dokonce i myšlenka vyjádřená ve scéně na louce - nikdy člověk nemůže najít štěstí v tom, že se Mu splní vše co chce. Vždy je to o kompromisech a i v těch můžeme být šťastní. Moc se mi líbilo, kam film směřoval a jak skončil. I to se mnou na konci trošičku pohlo.. :) ()

lubica1995

Stále hovorím, že Češi toto vedia. Naozaj vedia. 3 dávam len pre málo uveriteľný mimomanželský vzťah. Ostatné bolo fajn. ()