Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

Plastík

Chci podotknout, že hodně slabé 4 hvězdičky. Napínavé, ponuré. Rozuzlení na houby. Nechci spoilerovat, nemůžu psát dál. ()

AndyMars

A pre toto milujem britskú kinematografiu. Herci tak briliantní a zároveň neokukaní (Douglas Booth ma veľmi milo prekvapil), skvelá predloha, jednoducho klasika. A že to nepokazili! Opäť neľutujem, že veľmi nesledujem blockbustery a mainstreamové kino. Toto tam totiž asi málokedy uvidíte. ()

PlayEasy

Naprosto fantastické zpracování nadpozemské knihy (té nejlepší z nejlepších) od královny zločinu Agathy, s výbornými hereckými výkony, kterým dominuje démonický Charles Dance jako autoritativní soudce Lawrence Wargrave. Byť jsme již z knihy znali vyvrcolení, minisérie nás držela v úplném napětí, a tak jsme s nervy na dranc pozorovali, jak jeden po druhém mizí, "až tam nezbyl žádný"... E01 90%, E02 100%, E03 100%. ()

subic

Viděl jsem na Primě v nějaké upravené verzi na 2 díly 2x cca 90 minut. Velmi známý příběh od Agathy tentokrát v nejnovějším provedení. Nutno říct, že výprava a ten důmna ostrově je fascinující. Bylo jich 10 až nezbyl žádný. ()

iN

Opět velice kvalitně natočený anglický seriál: ponuré prostředí, velice dobře zahrané postavy, skupinka 10 lidí, z nichž jeden je vrah (román jsem četl před drahně lety a už jsem zapomněl rozuzlení) ... to vše by pro mě bývalo mohlo dotvořit těch 5 hvězdiček, nebýt psychedelické scény s chlastem a kokainem a především 7minutového finálního dialogu mezi vrahem a poslední obětí tancující TAKOVOU dobu na špičkách na židli! To bylo bohužel směšné a na celou ponurost seriálu nemístné. ()

Mamlas

Knihu jsem nečetl, příběh jsem neznal. Námět byl velmi dobrý. Film dobře zpracovaný a ačkoli se to hodně vleklo, tak to obvykle vyloženě nenudilo. Standardní formát 90 minut i s titulky by tomu slušel mnohem lépe. Vraha jsem si na začátku tipnul správně. Líbilo by se mi to více ala Saw 😲. (36%) ()

Vojta00

Před zhlédnutím jsem, jako asi většina fanoušků Agathy, četl knižní zpracování. A jak to tak bývá, film se mu nemůže rovnat. A k tomu mě trochu zklamalo, že se některé věci dějí jinak, a to až tak, že ty samé postavy mají jiný charakter (i vizuální stránku) v knize a ve filmu. Celkově má film chmurnou atmosféru už od začátku, což v knize není. U tohoto filmu, stejně jako u několika dalších podobného žánru, lituji toho, že ho nemohu sledovat jako divák, který děj knihy "Deset malých černoušků" nezná. Zajímalo by mě, jaký by na mě měl film efekt, když bych dopředu neznal celý děj. Každopádně ale film je moc pěkně zpracovaný, ostrov vypadá tak, jak jsem si ho představoval, zajímavé herecké obsazení i výkony. ()

maoc

Viděl jsem někdy po vzniku a teď jsem si dal repete a... není to ono. Musel jsem hvězdu ubrat. Proč? U mnoha televizních zpracování detektivek paní Agathy po pár měsících zapomenu, jak to bylo a pokaždé jsem znovu překvapován. U 10 malých černoušků jsem ale věděl a to příběhu jaksi neprospělo. Také zpracování bylo najednou jakési slabší. Titulky jsou skvělé, některé jednotlivosti také, ale jindy je moc vidět, že scénář psala žena a spoustu emocí si musíte empaticky domyslet, než že by je herci dostali příležitost předvést. Také zamrzeli odporní digitální rackové a obrovská zhroucená podmořská jeskyně, do níž kuchařka hází odpadky a... už nikdy víc v ději nehraje roli. Občas mi přišlo chování postav nevěrohodné, ale to už je asi problém předlohy. Zkrátka napoprvé jsem byl nadšen, ale napodruhé už to bylo slabší. Možná i díky namlsání jinými adaptacemi díla paní Christie, třeba i pod taktovkou Sarah Phelps (Ordeal by Innocence 2018). ()

Claire.TJ

Charles Dance (aka Tywin Lannister) jako soudce Wargrave? Dayum, fakt mě nenapadá nikdo lepší. Hnusná atmosféra se dá krájet, různorodost a skrytá hrůzostrašnost všech přítomných je vypiplaná do posledního detailu, a byť ty Černoušky člověk za život přečet už tam a zpátky a ví, kdo a kdy a čí rukou to tam jak kdo odskáče, stejně si u toho kouše nehty, jako by to vůbec neznal. Tohle řemeslo holt BBC fakt ovládá. P. S. Holky, ne, že by to ta jeho historie trochu nesrážela, ale do háje, Lombard... ()

IZFNP

Pre všetkých milovníkov Agathy Christie absolútna povinnosť. A pre milovníkov ostatných klasických detektívok rozhodne nie krok vedľa. Tri hodiny v spoločnosti osobitých, depresívnych charakterov a jednej po čertoch skvelej zápletky ubehnú ako nič. Scenáristicky inteligentné a prepracované, pojatím mrazivé a atmosférické, réžiou kvalitné a obsadením naprosto presné. Nič sa tu nedeje zbytočne, nič sa tu nedeje náhodne a nič tu nie je navyše. K cieľu ide seriál pevným krokom a nezaváha ani na moment. Nenápadná, pomerne jednoduchá, no výborná miniséria. 85% ()

BadExHuman22

Perfektní mini seriál podle knihy "Deset malých černoušků" od Agathy Christie (např. Hercule Poirot). Dosti temné, místy brutální i trochu děsivé. Ten typ příběhu, kdy nevíte do posledního okamžiku kdo je vrah. I herecké obsazení je perfektní. Rozhodně doporučuji. Za mě 100% ()

B3n

Vynikajúco natočený príbeh s perfektnou atmosférou, hereckými výkonmi a hlavne kamerou. Toto je štýl kamery, ktorý mám rád. Vrahom je... Veď si to pozrite. Určite nikto, kto si to pozrie, nebude ľutovať čas, ktorý tomu venoval. (Chápem hodnotenie filmu od 60%-100%) ()

PamelaJJK

Skvělé zpracování snad nejslavnější detektivky. Vynikající psychologický krimi thriller s pohlcující, houstnoucí a gradující atmosférou. Obdivuhodná vizualita, obsazení OK, hudební doprovod taktéž. Postupná gradace nedovoluje nudě ani na okamžik vstoupit a tak i zhruba tříhodinová stopáž vůbec nevadí. Nebojím se tuto adaptaci označit za mistrovské dílo a bez sebemenšího zaváhání dávám plný počet. ()

Pajela

Charles Dance je jeden z mých top britských herců. Ani ti ostatní nebyli vůbec špatní. No jako - na Primě dávali včera první díl. Byla jsem tak napjatá, že jsem odmítla čekat do příštího týdne a zkoukla to do konce na netu. (Srovnávat originál s dabingem nebudu, byť musím uznat, že dabéři byli vybráni dobře. A nezáviděla jsem překladatelům onu slovní hříčku s panem Owenem.) ()

harycek

Vynikající zpracování Agáty Christie!!! Takhle výborný snímek jsem dlouho neviděl , bylo to sice delší , ale to naopak přispělo k vygradování napětí zápletky , každopádně nuda to určitě nebyla!!! ()

rashaverak

Pripomina to trochu oceans eleven, urcite ne stylem ale slatanou zapletkou rozhodne. Podobnym nelogickym a nesmyslnym slataninam davam vetsinou odpad, nicmene je to prilis dobre udelano s prilis dobrymi herci, tak za dve. Ale scenar je priserny, pokud vychazi z nejprodavanejsi krimi sveta, pak uz asi nemam co dale rici. ()

Insomniac

Nečítal som predlohu, takže som nevedel, čo čakať (len zhruba). Prvé dve časti som si myslel, že by to šlo aj vyššie, ale tretia trochu sklamala. Neznášam nelogické chovanie postáv (prečo by som sa v takej situácii kua rozdelil napr.?!), trošku predvídateľné (nie veľa). Ale má to dobrú atmosféru, herci ok, celkovo tiež určite nadpriemer. ()

Lula.cz

Nečíst knižní předlohu, dám určitě víc hvězd. Zdejší hodnocení mě nalákalo ke shlédnutí prakticky ihned po dočtení knížky a to byla chyba. Měla jsem až moc v živé paměti, jak skvělá kniha byla a to samé jsem očekávala i od téhle minisérie. Nechápu, proč se tvůrci nedrželi co nejvíc předlohy, vždyť na ní nebylo co zlepšovat. Pozor SPOILER: například proč museli natočit milostné scény, které v knize vůbec nebyly? S Hugem jsem to v rámci vysvětlení dalšího jednání Very pochopila, ale scéna s Lombardem? Přišlo mi to až nelogické...užívat si intimní chvilky, zatímco už je několik lidí záhadně po smrti a další jsou zcela jistě na řadě. A takových wtf momentů tam pro mě bylo víc. A to, že je kniha z roku 1939 dokazuje, jak nadčasově Agatha Christie dokázala psát. Protože co si budem....třeba Saw a mnoho dalších si vzalo inspiraci právě odtud. ()

Nikolas__

1 díl 90%, druhý a třetí 94%.... I když mě vyvrcholení mírně zklamalo, a pachatele jsem si správně typnul už v koncích prvního dílu, tak poslední dva díly jsou opravdu skvělé, a první je dost slušná rozehrávka. ()