Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

BranuliQ

Desať malých černoškov je podľa môjho názoru jeden z najlepších seriálov tohto žánru aký som mal možnosť vidieť. Brilantná zápletka podľa Agathy Christie natočená typickým britským spôsobom okorenená skvelou temnou atmosférou, výbornými hercami, dobrou hudbou a so skvelým vyvrcholením, ktoré okrem tých čo predlohu čítali nie je možné uhádnuť aj keď sa o to človek snaží zo všetkých síl. Len škoda, že práve táto miniséria nemá o trochu viac dielov. 100% ()

studentice

Moderní, ale zároveň věrně zobrazující předlohu... Obzvláště u prvního dílu jsem se skutečně bála, dále velmi dobrý výběr herců (některé postavy jsem si oblíbila navzdory jejich činům) a výborná práce s prolínáním přítomnosti a minulosti. Z této minisérie by měla určitě i královna detektivek radost. ()

poppy75

zatial som pozrela prvu cast...riadne velke sklamanie...prilis tlacia na pilu...napriek tomu atmosfera ako cez sklo..a ked vidim,ako reziser chce budit napatie explicitnymi zabermi a v kazdom druhom prestihu nieco krvave-uz viem,ze je to pruser..je to take amikovske a poplatne sucasnej vacsine...pozreta druha cast-este horsi dojem.....knizky agathy christie sa stali legendarnymi,lebo mali v sebe kuzlo,detektivky mali svoj sarm..toto spracovanie nema nic z toho...je to len krvava vyvrazdovacka...dopozerany treti zaverecny diel....a ano,je to zlee. ()

sobol1

docela jsem se bavil i když moje něžná polovička uhodla vraha už v2 díle a nebo měla štěstí pri tipováni ()

hujerita

BBC zasa raz ukázala ako sa robí dobrá kriminálka a jej adaptácia. Knihu som nečítal a ani nevidel pôvodný film, takže som si to užil od začiatku do konca. Atmosféra fajn a na začiatku aj v strede som dobre tipoval posledného černoška :-) ()

Lvísrdce

Složité, překombinované. Strašně mě rozčiloval překlad na Cinamexu, kde zjevně z důvodu "korektnosti" překřtili černoušky na "vojáčky". ()

Pluto_petr

Perfektně provedené zpracování jednoho z nejlepších příběhů od Agathy Christie. Nejsem příliš příznivcem seriálů a radši bych to viděl jako jeden souhrnný film, ale nic to nesnižuje na kvalitě zpracování této legendární knihy. Ta tak má konečně důstojné a odpovídající zpracování. I mě samozřejmě mrzí změny v zachování politické korektnosti (černoušci out, vojáci in) i místy zbytečným krvákům. ()

krab007

Slušná atmosféra, ale roztahané vinou dlouhé stopáže. Sestříhat to do 120ti minut bylo by to o hvězdičku navíc. Knihu jsem nečetl, ale překvapil mě náhlý a nic nevysvětlující závěr. Vzhledem k tomu, jak dlouho se budovala atmosféra a příběh na začátku filmu, zasloužilo si vysvětlení na závěr trošku víc pozornosti. Poznali jsme sice kdo je vrah, ale už ne proč to všechno dělal, proč si vybral zrovna tyto oběti, jak mohl znát zločiny o kterých oni sami nikomu neřekli... ()

JohnnyV

Výborný děj. Ovšem stejná absurdnost jako u většiny zpracovaných předloh Agathy Christie: k dokonalosti schází uvěřitelnost chování všech postav, které se v blízkosti mrtvol prostě chovají, jako by se nic nestalo, a to po celou dobu ("jdu si dát něco k jídlu", "jdu si číst"). Těmto detektivkám prostě chybí dokonalejší propracovanost charakterů. Ale knihy neznám, možná je tak napsané. ()

Korra

Chválím za zachování původního konce. Zbytek se ale moc nepovedl. V předloze se dá napětí krájet, postavy jsou vykresleny stručně, ale výstižně. Britové obsadili hezké herce do role dvou posledních ústředních (anti)hrdinů, ale zapoměli jim říct, že mají hrát odporné, pokřivené charaktery. Pokud si chcete opravdu užít atmosféru předlohy s odpovídajícími představiteli hlavních rolí, spolehněte se buď na svou představivost, nebo se podívejte na ruskou verzi s osmdesátých let. Ta je podle mého názoru geniální a dosud neporažena. ()

dalia

Výborné herecké výkony a působivá atmosféra. Prostředí ostrova a počasí výborně dotvářejí prostředí, příběh byl napínavý od začátku do konce. Občas jsem měla pocit určité nelogičnosti (proč se všichni neshromáždit v místnosti s figurkami a nezůstat tam, pak by pachatel nemohl figurku odstranit, nebo proč se nakonec vychovatelka rozhodla oběsit, když se svou minulostí předtím už byla zřejmě vyrovnaná a ještě o chvíli dříve o svůj život bojovala??). Celkově ale rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

mariquel

Dlouho jsem uvažovala, kolik hvězdiček (5 nebo 4). BBC si na tomhle kousku dalo záležet. Je to věrohodně zpracované, vkusně natočené a obsazení vybráno pečlivě. Bohužel jsem to viděla hned po dočtení knihy a jsou tam asi dva detaily, kvůli kterým jsem se dokázala rozčílit a které mi kazily tak věrohodné zpracování. Jsou zde určité úpravy, které lze unést bez výčítek, ale pak ke konci... No, řekněme, že jsem Agáthu považovala za geniální v její mnohoznačnosti dialogů a ten se zde ve filmu přímo nepovedl a mě to doposud nedá klidného spánku. Jinak to všem vřele doporučuji. Kdo nezná knihu - je to výborná minisérie sama o sobě. ()

Maratonec

Solidní zpracování známé knihy Agathy Christie. Pro mě nejlepší filmové zpracování je z roku 1987, tohle se tomu místy přibližuje. ()

Jirkacek

10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0. Název Až tam nezbyl žádný bohužel prozrazuje celé vyústění tohoto britského třídílného seriálu z roku 2015, natočeného dle slavné knihy Agathy Christie z roku 1939. A právě v tomto roce přijelo na ostrov u britského pobřeží deset navzájem se neznajících lidí, majících různá povolání, věk i společenské postavení. Jak jsme se doma u TV vzápětí dozvěděli, jedno však měli všichni společné - každý z nich se v minulosti dopustil jedné či více vražd. Anthony Marston zabil rychlou jízdou dvě děti. Pan a paní Rogersovi nechali zemřít svou zaměstnavatelku bez léků, aby získali dědictví. Generál John MacArthur poslal milence své ženy na vražednou misi během první světové války. Emily Brentová propustila svou těhotnou služebnou a ta spáchala sebevraždu. Soudce Lawrence Wargrave závěrečnou řečí poslal na smrt nevinného Edwarda Setona. Dr. Edward Armstrong provedl chirurgickou operaci v opilosti a zabil svého pacienta. Inspector William Blore křivě přísahal u obviněného bankovního lupiče, který pak zemřel ve vězení. Phillip Lombard zanechal skupinu 21 domorodých bojovníků bez pomoci zemřít v africkém buši. Vera Claythornová dovolila Cyrilu Hamiltonovi, malému chlapci, plavat v moři a nechala ho utopit, aby její milenec mohl získat dědictví, ten ji však opustil. A jak se u společné večeře všichni hosté i dva sloužící dozvěděli z gramofonové desky, jejich hostitelé se rozhodli je za to potrestat. Nikdo však nevěděl, kdo je na ostrov odříznutý od pevniny pozval, protože věděli jen jejich jména - pán a paní N. Z. Namyovi, kteří se zatím neobjevili a nebylo ani vyloučeno, jestli jím není někdo z hostů. Tento fakt nás udržoval v napětí až do úplného konce, ale předtím hned po první večeři zemřel záhadně jeden z hostů. Zajímavé byly figurky na jídelním stole, kde jich bylo nejprve deset a ráno jedna chyběla. Když došlo k dalšímu záhadnému úmrtí služebné, ubyla opět jedna figurka a tak to pokračovalo dál a dál. Všechna zabití účastníků bizardní hry pak probíhaly dle jakési říkanky o deseti malých černoušcích, kteří každý zemřel jiným způsobem a přesně tak postupně umírali i lidé na ostrově. Celý film byl plný napětí, překvapivých zvratů i tajemství. Nelíbilo se mi však umělé natahování děje na tři hodiny, přičemž některé rozhovory byly myslím zbytečné a také určité pasáže byly nudné. Také nechápu, proč se ti lidé nedrželi pohromadě, když věděli, že je někdo chce zabít po jednom. Nelogické bylo i to, že si předem nepřečetli celou říkanku, aby měli tušení, jak je někdo chce zabít, když text visel v jídelně na zdi. Režisér nám také mohl jednotlivé zločiny z minulosti pustit najednou a ne je kouskovat až téměř do závěrečných minut seriálu. Když tedy zvážím klady a zápory tohoto britského seriálu, hodnocení mi vyšlo jednoznačně na čistý průměr. Trojdílný film Až tam nezbyl žádný si u mne tedy zasloužil tři černošské hvězdy ***. ()

lineker

Skvělé zpracování jednoho z nejlepších románu Agathy Christie. Šachová partie o deseti figurkách u kterých netušíte, kdo je vlastně král. Atmosféra omezeného prostoru, která si nezadá i s některými hororovými kousky. Výborně vypointováno. ()