V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

herr_carter

Potlesk ve stoje pro dvojici Eastwood, Hanks. Nejsilnější film tohoto režiséra a jedna z nejzapamatovatelnějších rolí Hankse - jestli nedostane Oskara za tuhle hlavní roli, tak pak už nikdy za nic, nemám jediné výtky proti tomuto veledílu................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

Myslím, že je to první (možná i poslední) spojení dvojice Hanks - Eastwood a myslím, že se hodně povedlo. Je obdivuhodný, že Hanks natočí 3 filmy za rok, což rozhodně nemusí, ale asi ho to zkrátka a jednoduše baví. A to, že ho to baví, je vidět, páč to je prostě absolutní špička. Clint "dal" na moje slova a dal si rok filmovou pauzičku, aby si pořádně promyslel další film a vyplatilo se. Natočil to dost koukatelně a dost napínavě, na to, že se jedná "pouze" o jedno přistání letedla (který ve filmu uvidíš asi tak z 5ti pohledů) je to záživný. Je to takovej ten film, u kterýho +- víš o čem to bude, ale stejně tě to prostě vezme. Asi každej divák bude fandit pilotům a nenávidět šéfy vyšetřovací komise. Popravdě ale nechápu takto vysoký hodnocení, na top 200 to nevidím, tady se to asi moc dlouho neudrží. Jinak krátkej, citlivej kousek... ()

netahlo

Narozdil od Americkeho snipera to tentokrat slo dokoukat bez uhony. Zejmena diky tradicne presnemu Hanksovi. Jinak ovsem opet zbytecne nadhodnoceny Eastwood stacici bohate na jedno shlednuti. ()

kenkaku

Na Eastwoodovi je úžasná jedna věc. Herci v jeho filmech jsou "normální". Žádné umělé modelkoidní náctky a hezounci. Díky tomu vše působí přirozeně, obyčejně a uvěřitelně. A ani k tomu nepotřebuje obligátní trapno-větu "podle skutečné události" hned na začátku, aby se všichni předposadili na prdel z toho co uvidí za úžo věc. Tím nás dorazí až na konci během titulků (velmi vkusně a povedeně v muzeu u původního letadla). Co se taky skvěle daří je udělat z prdu (letaldo žuchlo po třech minutách a za dalších 20 už bylo všech 155 lidí s nohama v teple) film na hodinu a půl. Jde to díky chytře skládanému ději a soustředění se v prvním místě na kapitána a cirkus, který se spustil poté co zaparkoval místo na letišti na řece. Čímž netvrdím, že si přistání a záchranu cestujících neužijeme. ()

Zemi11

Hanks je extratřída! A Eastwood jako režisér se mi taky zamlouvá. Děkuju. Velký zážitek na malém prostoru. Střídmé, přitom bohaté. ()

Lukoboss

C. Eastwood prostě umí a naprosto všem dává najevo, že i ve svým věku to myslí zcela vážně. Popravdě nebýt jeho a "jeho" zpracování, dal bych o hvězdu míň. T. Hanks se na roli výborně hodí, ožehavý téma (jestli náhodou pilot nemohl ty lidi zachránit ještě lepším způsobem - aneb dementní úřady!) tomu dává grády a Clintův lidskej přístup tomu pomáhá ještě víc. Tím, že je to příběh víceméně známej, divák nemusí sledovat příběh nijak zásadně (ten je taky dost upozaděnej), ale má prostor na zpracování a vnímání emocí. A právě ty emoce z toho dělají relativně velkej film. Nechybí silný momenty (např. telefonát "Jenom ti volám, že jsem v pořádku!") a s těma si téměř devadesátiletej mazák umí velice dobře poradit. Naopak se neobjevuje tupej americkej patos, kterej by tam za normálních okolností určitě byl. ()

Sdoom

Rutinérsky natočené životopisné drama, které u mě nedokázalo vyvolat příliš mnoho emocí. Obsahově průměrné, budováním napětí se Eastwood ani nepřiblížil např. Greengrassově Letu č.93. Slušné 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Forsberg11

Filmová precíznosť Clinta Eastwooda a herecká precíznosť Toma Hanksa, to je Sully v skratke. Takmer po všetkých stránkach dokonalý film. Hlavne po tej technickej s vychytanými detailami a fantastickou réžiou. Nový filmový klenot a taktiež silný emočný zážitok. 90 !! ()

Melios

Veľmy silný film. Konečne niečo ,čo vo mne vyvolalo aj iné emócie ,ako smútok a radosť (a hnev to nebol). Clint Eastwood robí veľmi zvláštne filmy ,čo nemení nič na tom ,že opäť dokázal aký je vo filmovom priemysle borec. Už dlhšiu dobu som čakal ,kto sfilmuje túto udalosť a dočkal som sa. Na moje prekvapenie kvalitne. No a Tom Hanks....ach! Inakší herec sa do tejto role ani nehodí. Pod dlhej dobe zase niečo vďaka čomu som si Hanksa znovu zamiloval! 87% ()

sedm.1

Clint Eastwood je starý, pomalý, unavený člověk. To ovšem není výtka k němu, každý člověk v jeho věku je, či bude takový, respektive spíš je, či bude na tom daleko, daleko hůř než právě Clint. Pomalu a unaveně na mě ale působí i jeho filmy, a to už výtka je a poměrně důrazná, neboť takové filmové tvorbě jednoduše neholduji. Upřímně mě tedy docela překvapuje tak vysoké hodnocení této podívané, protože ať to beru z jakéhokoliv úhlu pohledu, tato podívaná o přistání letadla na řece Hudson není dobře zpracovaná a vlastně mám i docela problém najít, co tam opravdu fungovalo. V zápletce bych chybu tedy nehledal, samotná látka byla pro zfilmování dostatečně zajímavá a výrazná, nicméně její zpracování na mě působilo nekonzistentně, nepřesvědčivě a především nezáživně. Většinu stopáže navíc tvoří události odehrávající se až po nehodě, což bylo také nemilé překvapení a více méně tak jde spíš než o rekonstrukci samotné havárie, o dohadování se, zdali kapitán „Sully“ při svém rozhodnutí, co s poškozeným letadlem udělat, pochybil, či ne. To by ještě ale nebyl zase až tak zásadní problém, kdyby to vyšetřování ovšem probíhalo alespoň dramatičtěji a emotivněji, a ne jen neustálým rozjímáním ústřední postavy a sledem faktů, které se pořád dokola opakovali a jen se čekalo na výsledky dalších a dalších expertíz. V závěrečné třetině filmu nakonec ale přeci jen dojde, při jedné z těch Sullyho rozjímacích chvilek, i právě na tu nehodu a nouzové přistání, a hned je znát strmá křivka záživnosti, ale i přesto mi tento úsek přišel natočen pořád až příliš odtažitě, neefektně a nedramaticky, bez napětí, prostě opět jen profesorsky chladně odvyprávěný, takže mě jednoduše ve výsledku neoslovilo ani to. Já zkrátka nebudu padat do kolen z filmu jen proto, že ho natočil Eastwood, a hraje mu v tom Hanks, ani jeden už totiž není zas až takovou zárukou kvality, jako tomu bylo dřív, takže mě Zázrak na řece Hudson nebavil, bylo to pomalé, nepřesvědčivé, nezáživné, nudně natočené, jinak řečeno, klasická eastwoodovka. ()

radecacek

Eastwood natočil po technické stránce prvotřídní film. Nicméně kvůli skákání v čase, kdy už na začátku je řečeno, že havárii všichni přežili, nebyl prostředek filmu - celá havárie - komu fandit. Poslední část byla super. Přesto je to čistý průměr. ()

honzii

Tady nemá cenu nějaké složité analýzy. Je to prostě dobrej film o pochybách jednoho profesionála a o jedné opravdu prekérní situaci. Napínavé, vtahující a Hanks mě potěšil - opět našel svojí novou rovinu. ()

klukluka

Pěkný film. Ale ne výjimečný. A dramatičnosti docílil mimo jiné falešným vyvoláváním pochybností. Sully má noční můry a vidiny- nebyl už náhodou tak trochu za zenitem? Tři pecky musí stačit. Nic to ale nemění na tom, že je Tom Hanks fantastický herec a Clint Eastwood naprosto mimořádný filmař a člověk. Respect! ()

KoRner

Skvelá Eastwoodová réžia dokáže vydolovať neskutočné množstvo emócií aj z neuveriteľného, ale trochu jednoduchého príbehu o tom, že či si spoločnosť viac cení zachránených životov, alebo drahú poistku za zničené lietadlo. Príjemná dĺžka filmu, žiadne naťahovanie, iba výborný Hanks a tiež ostatní herci. ()

Zagros

Zázraky se dějí a je jen dobře, že se podobné zázračné příběhy připomínají prostřednictvím filmů. Většinou mám s podobnými filmy (dle skutečných událostí) problém. Všichni víme, jak to nakonec dopadne. Pro tvůrce je pak velmi těžké udržet napětí. To se tentokrát podařilo a především obhajoba samotného Sullyho byla velmi napínavá. Clint Eastwood je výborný režisér, Tom Hanks excelentní herec a zde to jen potvrzují, zasloužené čtyři hvězdy. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu