Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Sentax

Neskutočná jazda. Od začiatku vás film chytí a už nepustí. Nádherná animácia, ktorú ste ešte nevideli, ťažko ju zadefinovať (niečo medzi kresbou a animáciou, taký rozpohybovaný komiks). Krásny kontrast farieb v jednotlivých scénach, ktorý dokresľuje skvelá hudba. S postavami sa stotožníte a zamilujete si ich (prekvapivo mi až tak nevadil Spider pig a tá anime holčina). Animák tohto roku. ()

kotilion

Spider-Man: Into the Spider-Verse ve své plné síle obhajuje tvrzení, že animace není žánr, ale audiovizuální médium, které umožňuje tvůrcům vyprávět příběhy, jaké by pomocí hraného filmu nešly odvyprávět. Styl animace filmu je sám o sobě výjimečný, scenérie vypadají jako by vypadly ze stránek komiksu. Vše je do detailu propracované a nabité nápady. Ve filmu vidíme různé montáže, komiksové bublin a vizualizované zvukové efekty. Tyto vychytávky nejen že dělají film vizuálně zajímavým, ale také a doplňují vyprávění. Mix a střih zvuku je perfektní, soundtrack (zazní zde např. Vince Staples a Lil Wayne) je velmi důležitou součástí filmu. Voice acting (dabing postav) je také dokonalý, můžeme tu například slyšet Shameika Moora, Jaka Johnsona a Nicolase Cage. O ději napíši jen to, že v příběhu figuruje více Spider-Manů z různých paralelních vesmírů. Nebál bych se tvrdit, že se jedná o esenciální superhrdinský film. Celý příběh je postaven na oné představě hrdinství, odlišnosti a výjimečnosti každého. Stan Lee stvořil ikonické postavy a příběhy, které nemalým způsobem ovlivnily svět. Snažil se poukázat na výjimečnost lidí a na dobro v každém člověku. Zní to sice dost sentimentálně, ale tento motiv je alfou i omegou příběhu. Spider-Man je postavou, s kterou není těžké se sžít a film je na tomto faktu postaven. Scénář je velice propracovaný, svoje sdělní podává velmi inteligentně, je zde spousta příběhových zvratů a skvělého humoru. Spider-Man: Into the Spider-Verse je originální, nápaditý a obsahem natřískaný animovaný film, který má perfektní formu a bude bavit každého. Spolu se Spider-Manem 2 jde o nejlepší film s pavoučím mužem, který svému hrdinovi rozumí jako žádný jiný film. Lepší poctu tvorby Stana Lee jsme si nemohli přát. 9/10 ()

Maximilianus

Vizuálny orchester. Skutočne, takúto zmes farieb, efektov, prelínania objektov a podobne nie je často vidieť. Animácia bola veľmi zaujímavá a inovátorská, niečo ako sledovať digitálny komiks. Postavy boli zaujímavé, nachádza sa tu veľa odkazov na spider-man marvel vesmír, akcie je požehnane a je svižná a hutná. Občas sa tu objaví aj nejaká zábavnejšia scéna. Dej je tiež zaujímavý a uspokojujúci. Vizuál a hudba ale kraľujú tomuto filmu. Moderný film ako sa na rok 2018/2019 patrí. 8,6/10. ()

Likan7

Když si zvyknete na "jinou" animaci a naprosto zběsilý tempo (ale fakt neskutečně zběsilý KOMIKSOVÝ tempo), dostanete pecku... a fungující film po vážný, akční i komediální stránce. Nečekal jsem, že budu takhle spokojený a po úvodu už vůbec ne. Ta animace mě vyloženě rušila a přišlo mi to takový zmatený, ale film Vás tak dobře vtáhne do sebe, že Vás vycucne až za 110 minut. Finále je sice trochu digi-bordel-animovaný, ale je otázka, jestli s tímhle stylem to šlo natočit lépe. Sony má klenot a pokud se bude ke svým koním ve stáji chovat takhle, divák si bude jen lebedit blahem. Jo, a přeměna v černýho Spider-mana je vyloženě brilantní a nejvíc cool zrod ze všech Spider-manů. ()

Hashirama

Při současné kinonabídce už se dá propadnout dojmu, že jsme dorazili na konečnou. A pak se odnikud vynoří nový animák se Spider-manem, který hýří nápady a vynalézavostí. Stačí první minuta odkazující na Raimiho trilogii a už je jasno, že tohle bude absolutní nerdgasm, který vyšťavuje svou komiksovou náturu až na dřeň a ještě si z ní stihne utahovat, jakožto i ze svých předchůdců či ze zaběhlých postupů komiksových filmů. Fanouškům dá prostě všechno, co si kdy mohli přát, a ještě jim to naservíruje ve formě, která je naprosto nádherná, unikátní a dokazující, že lidská fantazie nemá žádné hranice. Spider-man je malý filmový zázrak, ale nic menšího bych od Lorda s Millerem ani nečekal. Přetlak nápadů v jejich hlavách se dá srovnat snad jen s mladým Tarantinem nebo Lucasem. 100 % ()

baddass01

Pro mě velké zklamání. Tolik opěvovaná animace mě vůbec nenadchla. Netuším, co na ní kdo vidí. Možná to všeobecné nadšení plyne z toho, že autoři našli způsob, jak do obleku Spider-Mana dostat kluka černé pleti. Film poplatný dnešní "podivné" době. Chudák Peter Parker ... !! Stal se obětí multi-etnického nadšení, které je spolu s všemi těmi fanatickými MeToo kauzami apod. pro dnešní Hollywood bohužel prioritou. ()

Tamten

Takhle by měl vypadat správně zpracovaný komiks. Jak po vizuální stránce (která skutečně připomíná komiks na rozdíl od hraných verzí s herci navlečenými v plastu), tak po dějové. Správná kombinace akce, napětí, ale především humoru (kde se film nebojí se často vysmívat vlastnímu stylu). ()

Franc1s

Ještě lepší než jsme čekali! Zábavný komiksový kousek, od spolehlivé dvojky Lord/Miller s parádním a originálním vizuálem, díky kterému jsem si připadal, jako bych zrovna četl komiks. Bavil jsem se od začátku do konce a fanouškům komiksů moje jen a jen doporučit! Chci další díl a to hned! 8/10 ()

Searison

Parádní jízda... tak moc jsem film odkládal a nakonec lituji, že jsem nešel do kina ... Tohle je opravdové přenesení komiksu na plátno ... zábava od začátku do konce . ()

Demonic189

Bomba! Jeden z najlepších animákov posledných rokov a zároveň jedna z naj komixoviek EVER! Tunajšie hodnotenie odpovedá kvalite. Od originálneho štýlu animácie v štýle tlačeného komixu, cez sympatické postavy, nenormálny humor, akciu po silné záverečné emócie. Jednoducho za plný počet a normálne sa teším na ďalšiu projekciu. ()

bearmeedek

Český národ mě už ničím nepřekvapí a stále znovu se mu to daří. Tolik k momentálnímu hodnocení. K výtvarnému zpracování nemám žádné výhrady, je dobré. Že je nový Spider-man černé dítě také nepřekvapí, v animovaném filmu ani nijak nevadí. A to podstatné – děj je blboučký, slabý a následně nudný. Doufejme, že se to líbí alespoň dětem. Ovšem ten jásot dospělých???!!! Nebýt chvály kritiků, např. v TV, tak jsem to nezkoušel. ()

LordMysti

Koukal jsem na to s dětmi a věřím tomu, že jsem si film užil možná více než oni. Pro dospěláka krásný rozvětvený sci-fi příběh, pro děti klasické dobrodružství se svým hrdinou. Hrozně moc mě chytil i hudební motiv a vizuální stylizace - to je zase prostě něco jiného. Prostě HUSTÝ! ()

TomasRichtr

Výtvarný majstrštyk, za pár let se na tenhle film bude vzpomínat jako na průlom ve světě animace. Jo a příběh byl taky pecka! ()

Psycho.R

Nejlepší film od Marvelu za posledních 10 let, ale to ještě nic neznamená. Bylo vidět, že tvůrci mají rádi trilogii započnutou na začátku století, nějaký ten odkaz tam byl, hravé vizuálno jak od Dannyho Boylea, ale taky hodně nevyužitý potenciál. ()

vikino1

Kolem vánoc, když Světy šly do kin, jsem byl docela nasra--j, že jsem to nestihl s dcerou v kině. Dnes jen tak kroutím hlavou, a jsem rád, že ten tácek, co by mě to po sečtení všech nákladů naše Cinemacity stálo, jsem nakonec ušetřil. Animáky s menší reklamou, které jsou daleko lepší, jsem viděl už mraky. Tohle nic převratného nenabízí. Snad jen Spider-mana, s maskou prasete v animákové podobě... Néé tohle opravdu neeee..... ()

Klajondr

No co na to říct. Asi jenom to, že když se chce, dokážou mít i animované filmy pořádný grády. Chce to jen trochu filmařského umu. Prostě pecka. Akce od začátku až do konce, a to doslova. Mysleli jste si, že vás snímek nechá vydechnout? Ne ne, hned za rohem se nachází další záporák, který v mžiku sekundy vtrhne na plátno, jen aby se tento šílený proud nikdy nezastavil. Skvělá práce, tak málo nudy jsem již dlouho nezažil. ()

MilesTeg

Sám bych se na to nekoukl, ale kámoška mi to doporučila a bylo to moc fajn. Díky za tip, Pet. Hvězda dolů za barvu hlavního hrdiny, už mě to multikulti prudí. Na druhou stranu tenhle Spider nebyl nejdivnější ze všech :-) ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)