Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

belinko

Takto má vyzerať skvelý animák. Príbeh a zápletka trošku predvídateľné, no v konečnom dôsledku som sa neskutočne a ohromne bavil. Skvelo napísané postavy, skvelá animácia (!!!), skvelá hudba, neokukané fóry a príjemné spojenie “pavúčikov” z viacerých alternatívnych svetov. Neskutočne vtipná a parádna jazda! Jeden z TOP animákov posledných rokov čo som videl. ()

Franki69

Dlouho jsem váhal, jestli se kouknu. A nakonec jsem vlastně rád, i když jsem pozornost neudržel, usnul a sledoval jsem tuten animáček nadvakrát. Občas jsem taky měl z barevné smršti na obrazovce mžitky. Zapojení japonského týmu, kterej nejspíš naposledy pracoval na epileptickém Pikaču je sakra znát. Co to teda bylo? Spiderman může bejt kdokoli, v našem případě se jím v prvních minutách stane pubertální afroameričan Miles Morales. Má taťku policajta, strejdu kriminálníka, po nocích sprejuje a kousne ho radioaktivní pavouk. Mezitím Spiderman z „jeho reality“ prohraje s megapadouchem Kingpinem a už si nezaskáče. Stihne ale Peterovi předat něco důležitého, záleží na tom – jak také jinak – osud celého světa. Vizuální orgie, v kterých se zjeví několik spidermanů a spidermanek z různých koutů světa a časových rovin (válečný černobílý, kreslený, japonský…) mohou začít. Už se nepodívám, ale suma sumárum, pobavil jsem se docela příjemně. Od mne pěkných 60%. ()

Astonko

Asi som už prespidermanovaný :/ Všetky tie klady, čo už aj ostatní napísali platia, a ani sám neviem čo mi tam chýbalo, či nesedelo, u tvorcov by som žiadnu chybu nehľadal. Len ma to proste nebavilo, nevedel som sa ponoriť do deja a užiť si ten film. Nápadmi je to naplnené na maximum, tak isto aj humorom a akciou (ak by nejaká bola, neviem si predstaviť druhú časť, lebo ešte viac všetkého sa nedá...). Len vzťah divák-postava trochu škrípe (fakt mi bolo jedno, čo sa stane a ani to odhalenie ku koncu neprekvapí), to však môže byť aj chyba na mojej strane. Oscar, i keď iné nominované snímky ma bavili viac, zaslúžený, najmä kvôli podpore tohto typu animácie v budúcnosti. Objektívne v paralelnom svete 10/10, subjektívne v tom našom však za mňa 7/10 ()

Ace.A.T.L.

Super film. Skvěle pomotaný všechno, co pomotaný bejt má. Jediná věc mi vadila a to je ta multi kulti hlavní postava černýho kluka. Kdyby ho Stan chtěl černýho, nakreslil by ho černýho. Kdyby dostala hlavní roli Gwen a Milles její místo, bylo by to super. Tohle mi drobet vadí, ale jinak je to bomba. Od začátku do konce nabušený vtipem, akcí, super příběhem a vším. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Skylwalker42

Já nevím...opravdu nevím. Mám rád Spidermana..ale tohle mě opravdu nějak nevzalo. Vtipy, které tam byly mi jaksi přišly nevtipné. Ocením však animovanou stránku, byla ryze originální. Ale vidět to ve 3D..tak mě asi klepne. Pro eleptika jak dělané :) ()

tomino28

Velký palec nahoru za tento mimořádný filmařský kousek! Jedná se nejen o vynikající práci co se týká animace - tady mi občas zůstával rozum stát, co všechno je možné v dnešní době vytvořit, ale také zejména na poli komiksových adaptací. V době, kdy je na nás chrlen jeden superhrdina za druhým, případně je jich na plátně rovnou několik a málokterý snímek je něčím zapamatovatelný, dává Spidey všem svým nadpřirozeným kolegům pořádně na frak. Přiletěl mezi ně jako svěží vítr, který ambiciózně zametá se starými zavedenými pořádky. Jen to je samo o sobě důvod k velkému potlesku. ()

albiebennett

Z jaké pocházíš dimenze? Já jsem z Brooklynu. Konečně animák, který mě úplně nenudil. Není to tak dávno, co jsem žil přesvědčení, že koncept Spiderman je už mrtvý, ale počínaje filmem Spiderman Homecoming dostal starý dobrý super hrdina úplně nový feel a tento film to posunul ještě level výš, navíc je tu Spidervepř. ()

Mancunian

To byla jízda! Skvělé animace, nápad, charaktery postav, prostředí, vtip. To všechno tenhle animák má. Příběh Milese o tom, jak se stal Spidermanem jen tak nepustí a má skvělý spád. Příště bych dal trochu více prostoru pro záporáky, kteří tady byli spíše v ústraní, ale ani mi to nevadilo, protože tenhle film byl hlavně o spidermanech. Podtrženo sečteno - suprovej animák pro nejen fanoušky komiksů či přímo Spidermana. Samozřejmě, pokud máte pavoučího hrdinu rádi, tak si to užijete o to víc. ()

HennessyVSOP

Zatim asi nejvic verne prevedeny SPider-Man na platno. Jak vizualne, kdy opravdu sledujete pohybujici se komiks, tak ppojetim hlavni postavy. Opravdu krasna remeslna prace, ktera ale valnou vetsinu divaku zajimat nebude, je to spise pro fanousky komiksu (nezavisle na veku). Super soundtrack. ()

Jenn

Nemám ráda Spidermana a všechny tyhle komiksy, takže sem od toho nic nečekala a zapnula jsem to jenom proto, že sem se nudila. Ale fakt pecka, hlavně to umělecký zpracování a ta hudba! Vidět to v kině, bylo by to ještě o něco lepší ale i tak jsem maximálně spokojená. ()

Radek273

Tohle nechápu! Žánr komiksového filmu tu byl již před lety, a i když možná ne tolik vtipem nabitý, v podstatě se jednalo o totéž. Rozhodně to není žádná novinka! Každopádně ale tohle je neuvěřitelný animačně-postavově-dějový mišmaš! A vrchol všeho? "Spider-Prase-man"!!! Co tohle(!) tedy dělá na vrcholu žebříčku animáků ??! ()

bonovox

Toto sa jednoznačne podarilo. Animák v ktorom sa naplno prejavil potenciál postavy Spider-mana a nielen preto, že tvorcovia použili príbeh o paralelných dimenziách v v ktorých sa vyskytujú rôzne alteregá hlavného hrdinu. Hlavným tromfom je dynamická akcia, nové výtvarné postupy a priam až revolučná animácia ktorá vás absolútne pohltí. V popredí je však aj kvalitný scenár s novým typom pavúčieho hrdinu. Pevne verím že sa v budúcnosti dočkáme ďalších kvalitných comicsoviek v animovanom prevedení. ()

HolyKeeper

Upřímně řečeno, od Spidermanovského animáku Paralelní světy jsem čekal trochu víc. A nebo možná právě míň, ale v jiném slova smyslu. Čekal jsem něco trochu usedlejšího, smysluplnějšího. Teleportování z paralelního světa jsem vůbec nepochopil, pořádně to ani nikdo nevysvětlil. Akce byla přepálená a díky tomu docela nepřehledná. Spider vepř, spider anime holka,... Já nevím, ale tohle má být vtipné, nebo proooč? Asi na takové filmy nejsem a nemám pro ně pochopení, jinak si nedovedu představit z jakého jiného důvodu je tu tak nadhodnocen. Velké zklamání. ()

brasek

Neviem no... už som starý na takéto anime filmy o super hrdinoch. Na druhú stranu priznávam, že v podstate je príbeh zaujímavý. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)