Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Mrkvič

Neuvěřitelný počin! Kromě (pro mě) občasnému nelogického chování hlavního hrdiny a jednoho nelogického přesunu z paralelního světa je v tomhle filmu všechno skvělé. Jako první zaujme vizuální stránka filmu. Je zvláštní a možná někomu nemusí sednout, ale já jí propadal stále víc a víc. Jako druhého velkého pozitiva si divák všimne humoru. Když se splácají všechny předchozí filmy o spíďovi, nedají dohromady tolik vtipů. A je super, že humor s postupem času nebledne. Spíš naopak, když se vezme v potaz hlavně spidermaňácké prasátko. Dalším kladem, který ocení i obyčejný divák jsou emoce. Rodina, holka, paralelní Peter Parker, to jsou všechno tak silné vztahy, že se to jen tak u žádného filmu nevidí. Provázanost vztahů, provázanost děje, navazování i na sebemenší prkotiny ze začátku filmu. Bomba. No a velkou pochvalu tvůrci zaslouží i za úctu k předloze. Sice nejsem skalní fanda (mám doma jeden komiks a četl jsme tak tři), ale z postav, náznaků, animace, zasazení do komiksu, ze všeho je cítit úcta a nadšení. Takže pro velké fandy všeho kolem Spidermana bych přidal i šestou hvězdičku. ()

Helmutek

Za mě jeden z nejlepších a nejzajímavějších animáků vůbec. Sedlo mi to skvěle, a to úplně všechno, každá jedna složka filmu - trhanej styl animace prolínající se s komiksem (ach!), soundtrack, promyšlenej a fungující scénář i nepřepálená stopáž... Takovejhle animák samozřejmě nabízí úplně jiný možnosti, jak pracovat s vizuálem, než jak je to u hranejch filmů - a to tady tvůrci využili do poslední vteřiny; těch nápadů, co se v těch kresbách a animaci objevilo třeba během všeho toho prolínání světů, to bylo něco neuvěřitelnýho (ale nejen tam). K tomu celá zápletka je smysluplná a chytrá (podle mě, teda), skvěle napsaný postavy jsou zajímavý, využitý a parádně rozvíjený (jako třeba ty další aspekty Spider-tvorů z jinech dimenzí, teta May jako bondovská Q...). Za mě zázrak. Těším se, až se na to podívám někdy znovu - a klobouk dolů před každym takovymhle zajímavym přepracovánim notoricky známý věci. A jak poznám, že jsem připravenej? -No nepoznáš. Prostě skočíš do neznáma. ()

LUKICKK

Miluju animáky, tenhle je hodně popiči, ale jak nad tím tak přemýšlím, tak asi není jeden z těch co bych si dokázal pustit každý měsíc a pořád by mně stejně bavil. ()

Akira777

Dávám pět se zavřenými oči, kresba se mi nelíbila a Miles Morales je mi nesympatický a to hodně, třeba jeho otce mám velmi rád, on byl dobrej. Co se týče však Spider lidí, tak určitě vyhrála u mě Gwen, Peni a Peter ztroskotanec, tihle tři mě bavili snad nejvíc. Všude čtu, jak byla Peni zbytečná v tomhle filmu..... jistě asi jo, ale že tohle se neříká o Noir Spider-Manovi, který tam byl tak trochu navíc, je trochu divný. Příběh byl dobrej a záporáci celkem taky. Jen prostě, upřímně byl bych radši kdyby tam Miles vůbec nebyl a byl tam klasickej Peter. Navíc, když vezmete že Ghost-Spider (Gwen) a Peter viděli jeden druhého umřít ve svých vesmírech je poněkud nešťastný, že mezi nimi zrovna tohle spojení. Jedna věc se mi však líbila na Milesovi a to, jaký měl vztah se ztroskotancem Peterem, přece jen žák/učitel bylo něco na co se dá koukat. ()

oveckaoa

Podle ohlasů jsem čekal daleko více. Tohle je tak pro malé děcka v věku do 12 let, které z toho můžou byt udělané jelikož jim stačí málo, ale ostatní jakož dospělý na tom moc vynikajícího vidět nemůžou. To i některé animáky od Dc mě přijdou lepší než tohle. Humor je tak pro malé děcka, kterým přijde vtipné, že někdo skočí třeba na zeď a bouchne se o trubky nebo že na záporáka spadne z ničeho nic kámen (tahle scéna se dokonce dvakrát ve filmu opakuje). Zachraňuje to pouze animace postava Spider Gwen,Prowlera, cameo Stana Leeho, teta May a MJ. Těch 90 procent je těžký úlet například tohle z tohoto roku je daleko lepší animák https://www.csfd.cz/film/619817-the-death-of-superman/komentare/. 40 procent za film 20 za animaci více ani omylem. ()

Fr3d_K

Ta animace. TA ANIMACE!! Rozhodně film do letošní top 10. Pokud máte jen trochu rádi komiksy na papíře, něco jste četli a máte v sobe aspoň trošku dítěte tak neváhejte a běžte do kina ;) 10/10 ()

Karin.Kiss

Spider-man, v ktorom sa doslova počíta s tým, že existuje niekoľko ďalších Spider-manov. Ako divák presýtený mnohými verziami som dej sledovala s predsudkami. Očarujúca komixová podoba obrazov, snové farby a rýchly strih si získajú okamžitú pozornosť. Nie je však idea toľkých Spider-manov trošku pritiahnutá za vlasy? Podľa Akadémie nie. Napriek tomu je Psí ostrov od Wesa Andersona jednoducho originálnejším autorským počinom a opäť, ako sa stalo so snímkou Coco a S láskou, Vincent, nesúhlasím s víťazom kategórie Najlepší animovaný film. ()

elanius

(22/2019) / Štýlový originálne nakreslený komiksový animák, ktorý síce nezabíja príbehom, ale je stále sa načo pozerať. Napriek tomu luxusnému vizuálu, ktorý na seba strháva všetku pozornosť mi ale prišiel film dosť chaotický a nevyladený. Som zvedavý, či tento projekt spustí novú vlnu animácie. A že je z čoho do budúcna vyberať. (7/10) ()

Bobik9

No, dobrá. 87%? 113. nejlepší film? To asi ne, jedině, žě by 90% hodnotících byli děti. Jednoznačně se musí ocenit jedinečná animace, která si získala filmový svět i na Oscarech. Zomu rozumím. První půlka filmu je navíci vyloženě vtipná a strašně zábavná, ale potom se to značně zpomalí. Hlášky se vytratí a začne víceméně bezduchá akce. Film má stoprocentně nadupaný soudtrack, což také oceňuji. Pro americké děti je to určitě také důležitá věc, protože si znovu po tisícté ujasní, že nezáleží na pleti, pohlaví ani živočišné rase. A samozřejmě musím zmínit dokonale vymyšlenou postavu Petera Parkera "bezďáka", který je jako vystřižený z týmovky s Deadpoolem. ()

hroubek

Pumelenice. Nejkomiksovější komiksová adaptace. Spider-Man: Paralelní světy je komiksový film pro komiksové fanoušky Spideyho, kteří při jeho sledování budou slintat blahem. Sony zariskovalo, a podařilo se vytvořit jeden z nejlepších animáků roku, peckovou komiksovou adaptaci a ke všemu taky jeden z nejlepších filmů se Spider-Manem. A já tomu stále nemohu uvěřit. Ten film je neskutečně hravý, plný nápadů, originálně zpracovaný, vtipný, zábavný a i dojemný. Čím více, znáte ze Spideyho historie, tím více si to lze užít, zaznamenat easter eggy a být dojatý z konkrétních momentů. Film má suprové tempo, parádně zvládnutou akci a postavy se skvělými dialogy. A samozřejmě i humor, který je dost originální a povedený. Bavil mě soundtrack, užíval jsem si vizuální stránku a celkovou hravost a uvolněnost. Krásně to celé vystihuje jedno slovo - COOL. Jediné co mě tolik nesedlo byla finální bitva, jenž byla zbytečně přeplácaná a dovedu si jí představit lepší. Trochu mě zamrzelo, že někteří alternativní Spider-Mani nedostali více prostoru. Přesto jako velký fanda Spider-Mana jsem z tohoto filmu nadšený a těším až ho uvidím znovu, protože je opravdu moc dobrý. ()

Nyck

Tohle mohlo dopadnout hodně zle. Naštěstí se někdo při "natáčení" zamyslel a vznikla z toho překvapivě zábavná a originální komiksová jízda, která sází na to, že už jste někdy nějakou marvelovku viděli. Ale dělá to sakra dobře. PS: Víc prostoru Noirovi a Párkovi! ()

drake31

Rok 2018 som chcel zakončiť fenomenálnym kino zážitkom a jediný film ktorý spĺňal charakteristiku fenomenálny a bol premietaný 31.12.2018, bol Spider-Verse. Po prvom zhliadnutí som bol naprosto odzbrojený týmto filmom, a zaľúbený do všetkého čo sa odohrávalo na plátne. Druhý krát sa toto zaľúbenie ešte väčšmi prehĺbilo a bol mi dopriaty tak masívnejší a emočne silnejší zážitok. Spider-Man: Into the Spider-Verse bude s ľahkosťou vrchol filmového roku 2018, môj najobľúbenejší animovaný film hneď po Ratatouille, a pravdepodobne aj môj najobľúbenejší komixový film. ()

ZeroCZ1233

Jeden z nejlepších animáků tohoto milénia, nejlepší animák minulého roku. Proč? Protože posunul kategorii animovaného filmu u neskutečný skok dál (s ním ještě Psi ostrov téže z minulého roku, sice ne o tolik, ale přece jen posunul a musím ho zde zmínit, když je od mého milovaného Wese) a je to jeden z nejrevolučnějších animáků vůbec. Proč? Protože ten film je prostě nádherný. Ten vizuál, nádherná paleta barev... a hlavně ta animace. Je to totiž animace kombinující nepočítaně stylů, kde se míchá 3D s 2D, stop motion s komiksovými okénky a mnoho dalšího, co na první pohled ani vidět není. Proto se nedivím, že si tento styl tvůrci nechali patentovat. Zároveň se také jedná o nejlepšího filmového Spideyho ze všech žánrů, od animáků po hrané. A to hlavně výborným příběhem, kde tentokrát není hlavní hrdina Peter Parker, ale Miles Morales z ultimátního vesmíru, kde Peter Parker zemřel a roli Spider-Mana převzal právě Miles. To ale není vše, protože náš drahý plešounek Kingpin si začal hrát s portálama a otevřel tak portály do jiným vesmírů, které vcucli tamější Spider-Mane a dotáhli je do vesmíru ultimátního. A že je výběr vskutku kvalitní, máme tu například... Petera Parkera! Ehm, originální, že? Ale je z vesmíru 616 (což je hlavní Marvel vesmír), takže saved. A k němu se připojují další, třeba prase, ženská, které v jejím vesmíru vaz nerupl, barvoslepej podivín a kawaii studentka. A všichni tito se s naším Milesem spojí a předávají mu jejich zkušenosti s tím, jak býti správný bojovník se zákonem s pavoučími schopnostmi. A je to neskutečná zábava. Ty jejich interakce jsou prostě geniální a celkově se příběh drží v kvalitních výškách po celou délku snímku a to kurva sebejistě. Plus musím vyzdvihnout nádherné detaily a velikonoční vajca, která naráží na předešlé filmy, komiksy a na mnoho dalšího a je zábava tyto hezká pomrknutí najít a ještě hezčí jim porozumět. Naposled bych chtěl vypíchnout dojemné cameo Stane Leeho, kterého tím zdravím do Nebe, kde teď s Kirbym a Ditkem tvoří další skvělé příběhy. ()

Brain-D

Jedna doposud z nejlepších komiksových adaptacích pod sluncem !!! Bystré zábavné nápady, zvraty a vůbec vše utíká jak na páse a neustále to baví. Takže za rok 2018 Úžasňákovi 2 jsou jasně převálcování a dost možná se jedna o nejlepší animák vůbec. Sony se opravdu činilo a spolu tohoto s Venomem se pořádně blýskli! ()

Timak

Dobrý, fakt dobrý. Nejsem fanouškem Milese Moralese, ale tohle bylo fajn. Nápad mi přišel šílený, ale nakonec to bylo velice dobrý.Nicolas Cage je stejně dobrej jako v Kick Ass a Gwen je prostě k sežrání. A nakonec i ten Peter B. Parker je vlastně děsně cool. Akorát to prase mi nepřišlo úplně fajn, ale asi to tak muselo být. A teda skvělej tah s úvodním prologem - to bylo geniální. ()

Trustme

Vrcholné dílo kresleného filmu a učebnicová ukázka elementárních principů komiksu. Stylizace, výtvarno, detaily, design, světla, ambientní prvky, stíny, barvy - právem získaný Oscar. Nápaditost, smršť akce a atmosféry - každá půl hodina filmu působí jako dvě hodiny maximální porce zábavy a zaujetí. Lavina gagů, postav, napětí, originalit, tím vším se sledovaný divákův čas příjemně násobí. A najednou je pro mě ten tolik mnou opovrhovaný Spider-Man funkční, přesný a adekvátní svému postavení ve světě komiksu a v tomto provedení jaké mu dali geniální tvůrci v čele s Philem Lordem i opravdu Amazing Spider-Man! Mimořádné animované dílo, jenž si zaslouží umístnění v The Museum of Modern Art v New Yorku. ()

VanTom

Takhle totálně nabušenou, kinetickou, audiovizuálně dechberoucí, nápaditě stylizovanou, hravou animovanou komiksovku, navrch s neotřelým, vtipným, v pravých momentech emocionálním scénářem, jsme tu ještě neměli. Již několikátý origin / reinkarnace Spider-Mana působí neskutečně svěže a energicky, sám si z tohoto faktu dělá uvědomělou srandu (vždyť jich předkládá de facto 7!) a ještě odkazuje a naráží. Jako trošku pak nestíhá, poněvadž obsahuje opravdu hodně… no všeho, tudíž aspoň na záporácké straně bych přivítal tradičnější, zapamatovatelnější, "rozměrnější" padouchy (bizarně "almarovitý" Kingpin nestačí). Žádné další mínusko mě nenapadlo. ()

VasaX

Velmi zdařilý a originální animák, který nejen že propojí Spider-hrdiny z několika vesmírů, ale propojí zdařile a nenásilně "animák" s komiksovým vizuálem. Je to krásné, zábavné, hektické a energické. Může to připadat trochu přeplácaně - přeci jen několik Spider-hrdinů a chaotické prolínání vesmírů dokáže člověku rozhodit orientaci. Kdo nemá rád rychlé tempo, toho to asi rozladí, ale jinak se jedná o počin, který ve světě animáků a superhrdinských filmů mile vystupuje z řady. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)