Vtipná bláznivá komedie se skvělým Burianem a krásnou Mandlovou. Z těch komedií ze začátku 30. let možná nejlepší Burianův film.(31.12.2010)

• WANDRWALL

Zlobit dědečka by děti neměli. Ale tenhle dědeček je čipera a snaží se diváky chutně bavit!***12.3.2011(12.3.2011)

Další společný projekt Vlasty Buriana a režiséra Karla Lamače na sebe nenechal dlouho čekat, částečně také proto, že časová zaneprázdněnost obou umělců nedovolovala příliš velké vypětí. Scénáristé bryskně přepracovali motivy z populární divadelní hry, uváděné pod názvem V tlamě velryby po několik sezon ve vyprodaném Burianově divadle, a přestože ze samotného příběhu nakonec mnoho nezbylo, povedl se tvůrcům dokonalý husarský kousek. Burian vycítil příležitost být sám sebou, nechat scénář scénářem a propašovat do filmu celou škálu improvizačních dovedností, kterými byl doslova přeplněn. Burianův nešťastný jelimánek, všemi opovrhovaný outsider, a posléze i domnělý americký strýc s prapodivnou angličtinou, jsou výjimečným duálním obrazem dravého klaunství a herecké suverenity, mají v sobě ale také cosi neukázněného, ledabylého a povrchního, což se bohužel tragicky odráží na bezradných tvářích dalších zúčastněných, bez výjimky odsouzených nanejvýš k pobaveným údivům (Mandlová, Vítová) anebo k samoúčelné prezentaci sebe sama (dryáčnicky nespoutaná Ljuba Hermanová). Ti šťastnější, jako byl Pištěk, Marvan a Šlégl, přistoupili na Burianovu tichou dohodu a v rytmu nepolevující crazy komedie se stávají (ne)dobrovolnými oběťmi sofistikovaných poťouchlostí a drobných naschválů. Připisovala-li dobová kritika na vrub Lamačova filmu absolutní pohrdání všeho a vším, nebyla zcela objektivní. Burian, jakkoli problematická byla jeho povaha i naturel, se zde totiž přesně trefil do černého a do poněkud stojatých československých vod přinesl dravý i hravý crazy styl, který se mezitím úspěšně etabloval ve Spojených státech i v dalších evropských zemích. P. S. Nezapomeňte, až pojedete do Ameriky, že je ohromně praktické umět anglicky. "Have you had a good passage? - Yes, yes, I have two passage. I have a little passage, I have a bigger passage. My passages is honicn. Honicn koroptvicn, zajícn. Yes, all right!"(5.10.2008)

S Burianom som videl aj lepšie filmy, no musím povedať, že aj tak patrí medzi najlepších komikov. Filmu veľmi pomáha minutáž, pretože hlody sú nahustené na akurát hodinku a to stačí na poriadny úlet. Trošku mi vadia muzikálové scénky. 70%.(4.6.2006)

"Komu čest, tomu Matylda".(18.5.2006)