• LiVentura
  *****

  Geniálně řešený "strýček z Amériky" :-))(24.1.2009)

 • genetique
  ***

  S Burianom som videl aj lepšie filmy, no musím povedať, že aj tak patrí medzi najlepších komikov. Filmu veľmi pomáha minutáž, pretože hlody sú nahustené na akurát hodinku a to stačí na poriadny úlet. Trošku mi vadia muzikálové scénky. 70%.(4.6.2006)

 • Tosim
  ****

  Vlasta Burian v nejlepší formě. Nejen převleky, ale i jeho líčení amerického způsobu života a třeba newyorských mrakodrapů stojí za to!(27.5.2003)

 • B!shop
  ****

  Tenhle film od Buriana jsem videl teprve ted, ale hodne mile me prekvapil. Burian tu je opet skvelej, ma vynikajici kostymy a skvele meni hlas. Pribeh se postupne trosku zamotava, takze taky pohoda. Fakt dost jsem se bavil, ale na 5* to nebude.(5.6.2006)

 • Zloděj kol
  *****

  Vlasta Burian hraje bláznivého synovce Emana, který se čistě v zájmu svého bratrance Adolfa (potřebuje se vypařit z domu, aby vyplatil odvrženou milenku-kabaretní zpěvačku) převleče za strýce Jonáše z Ameriky a baví zbytek příbuzenstva. Tj. základní kostra filmového příběhu, na detailech nezáleží, protože celek je plně podřízen králi českých filmových komiků, ostatní tvoří opravdu jen mimořádně slabý kompars. Adina Mandlová eskapády krále komiků ani nevydrží a směje se někdy zády, někdy přímo do kamery, Hana Vítová coby sekretářka tentokrát opravdu není zamilování hodným objektem, Čeněk Šlégl pak hraje jen dalšího donchuána. Jediným důstojným partnerem je Theodor Pištěk v roli žárlivého strýce Hanibala, naopak zhola zbytečné je zastavení v ostravském kabaretu, kde se ocitáme jen proto, aby si Ljuba Hermanová mohla zazpívat píseň. Komik typu Járy Kohouta nebo Fandy Mrázka by tento film udržel tam, kam námětově spadá, v mezích pokleslé frašky. Burianovi však chatrný námět stačil k rozehrání velkého sóla. Maskované převleky, absurdně nesmyslné historky, improvizování hudebních nástrojů, důkaz mimořádných pohybových schopností, drobné urážení dalších hrdinů, vše co český divák na Burianovi zbožňuje, je zde použito měrou vrchovatou. Tento film je příkladem lidové zábavy (v dobrém slova smyslu), Vlasta Burian ji vždy posouval o nějaký stupínek výš než hvězdy Slavínského filmů. Filmy Karla Lamače většinou jen využívaly Burianových schopností k naplnění filmové kasy, rozehrání jeho vloh mu bohužel neposkytovaly. Je otázkou zda „good vodpoledning“ je opravdu k popukání, ale kdo jen trochu zavadil o fenomén Burian, pochopí.(8.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace