Komedie, která mě spolehlivě pobaví i poněkolikáté, patří jasně do zlatého fondu 80tek. Tento situační humor silně můžu a geniální zápletku postavenou na jedné nicotné sázce napříč osudy hlavních aktérů ještě silněji. Pořád dokola mě rozesměje Eddie s jeho šibalským úsměvem a selskorozumovou logikou, zbitý rozcuchaný Dan a ožrala Santa Claus s chlupatým lososem, svůdná a dobrosrdečná Jamie, a taktéž ostatní zúčastnění staříci. Má to grády, úroveň, náboj a vtip, jež mě patrně nikdy neomrzí.(2.4.2013)

Výborné spojení Dana Aykroyda a Eddie Murphyho, kteří z velmi originálního scénáře vytřískali maximum. Jedna z nejlepších komedií první poloviny 80. let.(25.11.2007)

Perfektní komedie s výbornými herci, na kterou se rozhodně nevyplatí dívat v TV s naprosto šíleným dabingem! Navíc film zkultovněl tím, že je to jeden z opravdu mála filmů, kde Jamie Lee ukázala kozy v celé své parádě ...(19.1.2008)

Neznášam dabing, pokazil mi celkový dojem. Kozy JLC, to je fantázia :)(1.1.2012)

Dva staří znudění magnáti a životy dvou jejich naprosto odlišných loutek..?!!(19.2.2010)

• - Původní název filmu byl "Black and White". (don corleone)

• - V úvodní montáži Philadelphie můžeme vidět mimo jiné i sochu Rockyho, která zůstala na místě po natáčení Rockyho III z předchozího roku. Dnes se socha nachází místo na schodech k muzeu umění v blízkém parku. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy si jde Louis do klubu půjčit peníze, objeví se na scéně postava Muffy, kterou hraje Kelly Curtis, sestra Jamie Lee Curtis. (don corleone)