Jedna z nejlepších komedií 80. let. Narozdíl od podobných z této doby netrpí přehnaností a zalíbivším se primitivním humorem. Záměna jsou dvě hodiny skvělé zábavy, která nemůže urazit. Eddie Murphy zde poprvé prokazuje svůj nevšední komediální talent.(26.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $90,404,800Tržby Celosvetovo $98,900,000/80%/(30.6.2005)

Jedna z těch mála lepších duchaplnějších amerických komedií. Pozdější komedie s Eddie Murphym postupně rok od roku ztrácely na zábavné hodnotě. Alespoň pro mě. Když se někdo začne nepromyšleně hnát za výdělky v okamžiku, kdy stojí na vrcholu své "rychlé" slávy, bere roli za rolí, aniž by přemýšlel o scénáři, dopadá to obvykle tak, že hodnoty jeho práce postupně a nezadržitelně klesají. V tomto případě jsem se však vydržel dokoukat i při druhé projekci (po letech) až do konce. Ten okamžik, kdy Valentin zjišťuje, že opět vidí a může chodit je opravdu kouzelný.(30.8.2010)

Bolo to v časoch, kde Murphyho komédie boli ešte vtipné a sranda sa tu nezakladala na fekaliách, alebo iných humusáčinách, typických pre komédie dneška. Krásna ukážka šialeneho sveta bohatých, plného snobov a zvrátených hodnôt. Na druhej strane je tiež ukázaný síce skomný, ale poctivý život chudobnejších a to všetko v tej najzabavnejšej forme. Ku koncu je však krásne ukázané, že keď ide o peniaze, zošalie s nich každý, bez rozdielu svojho finančného stavu (excelentá burza). Tu vážne hľadať nejakú tu chybyčku, lebo všetko sedí, nemáte strach z niečoho nečakaného a bavíte sa. Pár chybyčiek krásy možnos prehľa dom vynechať a môžem dať plné hodnotenie.(13.3.2009)

Typická komédia osemdesiatych rokov, našťastie stále aktuálna, príťažlivá, chytľavá a čo je najdôležitejšie, vtipná. 80%.(6.3.2006)