Bolo to v časoch, kde Murphyho komédie boli ešte vtipné a sranda sa tu nezakladala na fekaliách, alebo iných humusáčinách, typických pre komédie dneška. Krásna ukážka šialeneho sveta bohatých, plného snobov a zvrátených hodnôt. Na druhej strane je tiež ukázaný síce skomný, ale poctivý život chudobnejších a to všetko v tej najzabavnejšej forme. Ku koncu je však krásne ukázané, že keď ide o peniaze, zošalie s nich každý, bez rozdielu svojho finančného stavu (excelentá burza). Tu vážne hľadať nejakú tu chybyčku, lebo všetko sedí, nemáte strach z niečoho nečakaného a bavíte sa. Pár chybyčiek krásy možnos prehľa dom vynechať a môžem dať plné hodnotenie.(13.3.2009)

Jé, jsem 8 888 hodnotitel na čsfd. Jak to tak bývá, v tento sváteční den (Velikonoce) všechny televize rády všechno opakují. Už mě nebaví se koukat na ty samé pohádky, které dávali před třemi měsíci. Tak Záměna, kterou jsem hodně dlouho neviděl dnes zvítězila. Je to klasika, u které dobře víte, že se budete bavit.(1.4.2013)

Po "Cestě do Ameriky" nejlepší film s Eddie Murphym. Parádní oddechovka a zábava od začátku do konce. Velmi dobré.(7.9.2007)

Tak od tohoto kousku jsem čekal výbornou komedii, ale bohužel jsem se jí nedočkal. Nějak mě to nezaujalo. Pár momentů rozhodně pobaví, nápad pro komedii je to určitě dobrý, ale prostě jsem se nijak zvlášť nebavil a ani dějově mě to moc nechytlo. Taky mi to přišlo trochu zdlouhavé. Možná špatný rozpoložení při sledování, možná prostě jen trochu vyčpělá starší komedie, která se jistojistě nezařadí mezi mé oblíbené. 60%(21.11.2014)

• bassator

Viděno 2x cca - 40%(21.3.2010)