Spolu s Cestou do Ameriky zřejmě nejlepší film Eddie Murphyho, které už tento černošský komik zřejmě nikdy nepřekoná. Scénář ze zajímavého námětu výtřísklal to nejlepší a na dvojici Murphy - Aykroyd v plné síle je radost pohledět.(19.3.2006)

Výborná komedie. Zvlášt mladý boháč, který začne žít u prostitutky a zvyká si na chodobu.(1.1.2014)

Po Ceste do Ameriky nejlepsi komedie E.Murphyho. Spolecne s D.Aykroydem vytezil ze scenare maximum a vysledek je k popukani.(7.9.2003)

Komedie, která mě spolehlivě pobaví i poněkolikáté, patří jasně do zlatého fondu 80tek. Tento situační humor silně můžu a geniální zápletku postavenou na jedné nicotné sázce napříč osudy hlavních aktérů ještě silněji. Pořád dokola mě rozesměje Eddie s jeho šibalským úsměvem a selskorozumovou logikou, zbitý rozcuchaný Dan a ožrala Santa Claus s chlupatým lososem, svůdná a dobrosrdečná Jamie, a taktéž ostatní zúčastnění staříci. Má to grády, úroveň, náboj a vtip, jež mě patrně nikdy neomrzí.(2.4.2013)

Když ještě Eddie nebyl trapnej.(15.4.2004)

• - Scénář byl původně zpracován pro "černobílou" dvojici herců Gena Wildera a Richarda Pryora. Bohužel Richard Pryor měl nehodu a doporučil Eddieho Murphyho, o kterém režisér John Landis nikdy neslyšel. (infected)

• - Vězeňské číslo postavy Dana Aykroyda je 7474505B, stejné měl John Belushi právě v The Blues Brothers (1980). (don corleone)

• - První film Jamese Eckhouse, známého zejména ze seriálu Beverly Hills 902 10. (Kulmon)