Murphy ma rozhodně hromadu lepších komedii, než je zrovna Záměna. Bohužel mi to nepřišlo ani nějak moc extra zábavný. Pro mě je tohle jen průměr(6.1.2007)

Tuhle záležitost jsem viděla už tolikrát a pořád mě neomrzela. Aykroyd a Murphy jsou naprosto geniální, jedna z nejlepších komedií zlatých 80. let.(24.9.2008)

Četl jsem, že fóry v tomto filmu časem vyšuměly. Nesouhlasím. Možná je problém v tom, že je film trošičku pomalejší, ale v dnešní hektické době je potřeba si posedět a zasmát se nad starší, dobrou USA komedií. O Denholmu Elliottovi je netřeba se zmiňovat. John Landis točil dobré komedie.(1.3.2004)

Po Ceste do Ameriky nejlepsi komedie E.Murphyho. Spolecne s D.Aykroydem vytezil ze scenare maximum a vysledek je k popukani.(7.9.2003)

Sociálna komédia na americký spôsob. A v osemdesiatych rokoch. V niektorých okamihoch sú tak Aykroyd ako (hlavne) Murphy trochu utlmení, ale to je len chvíľkový výkyv. Skvelo im navyše sekunduje aj prekliato sexy Jamie Lee Curtis a v (zabudnuteľnej) minirole je možné vidieť Jima Belushiho. Klasika osemdesiatych rokov, ktorá ale nepatrí k absolútnemu vrcholu 80s SNL tvorby, čo by pri rýchlejšej a štýlovejšej réžii pravda nebola. Potenciál bol na viac.(19.7.2008)