Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Mort09

Moc psychologie, málo akce, experimentální střih a dvouhodinová stopáž! NE! Takhle nejde dělat komiksová adaptace. Navíc je ve filmu hromada nesmyslů: vrtulníky spadnou a nevybuchnou, Hulk při skocích spíše létá, než aby skákal,… . Prostě další neúspěšný pokus o vstup hrdiny na stříbrné plátno. ()

Olafa

Dobře udělané s příjemným komiksáckým stylizováním. Líbí se mi příběh, akce, animace. Rozhodně lepší, než jeho nástupce s Nortonem. ()

pirate

Dnes již Hulk v tomto filmu vypadá spíše vtipně, než hrozivě, především kvůli nedokonalosti počítačové technologie, která jim tak trochu unikla. Tehdy by si toho člověk málokdy všiml. No, co se dá dělat, není to Hulk v Avengers, který už vypadal o poznání lépe. Eric Bana se něčím hodil na doktora, ale byl příliš nevýrazný, což tomuto filmu dělalo menší problém. Dále Hulk se objevoval docela málo a s velkými odstupy. Další věc, která mu ubírala. Hulk měl šanci na to stát se komiksovou bombou, protože z jeho schopností něco vytěžit jde, ale až příliš ho "znevýraznili" a nedali mu pořádné grády. Hulk prostě potřeboval celkově "oživit". 50%. ()

ill Nino

A pak že Shrek neber steroidy, já bych se nedivil kdyby další díl o Shrekovi byl o hledání ztracené činky....Ale abych se vrátil z5 k filmu, byl celkem průměrný, ale stále tam měl trochu toho kouzla ()

mine.slayer

Vlastně to není špatný film, ale někteří jinak skvělý herci tu hrají jako sjetý, anebo jsou tak špatní právě protože je chtěl mít režizér čístý? No nevím, každopádně tenhle film na dno táhnou Nick Nolte a Jennifer Connelly, které ale jinak respektuji. ()

Methew

Toto je moja srdcovka. Každý z nás skrýva v sebe určité monštrum, ktoré so seba dokáže dostať nezvládnutím afektového stavu. Poznám to. Tiež som to zažil. A tiež som sa HO naučil ovládať meditáciami. V tomto filme som sa našiel. Je to úžasný psychologicky a dramaticky úžasne zvládnutý komix s veľmi pevnou romantikou medzi Hulkom a generálovou dcérou. Perfektný a nezabudnuteľný počiň. Najlepší Hulk doposiaľ, veľmi ma do teraz mrzí, že Eric Bana, rovnako starý ako Mark Rufalo, nehrá namiesto neho Hulka v Avengers, to by len bol Hulk ako sa patrí! A nie, že nejaké jeho vnútorné monštrum nechce ísť z neho von lebo dostalo nakladačku, pri tom stresový level má už v keli, keď bojuje proti deťom Thanosa. Veľmi slabým a neprispôsobivým Hulkom je Mark Rufalo, kde sa ten hrabe na Erica... ()

Rychleji

Když jsem ho viděl nedávno znovu, musel jsem upravit své hodnocení. Pochopím, že některým lidem nesedí rozdělení obrazu použité v některých scénách, ale já to naopak obdivuji. Má to připomínat a znázorňovat komixovou předlohu věci ... Musím také říci, že tento film je mnohem lepší než "Incredible Hulk", což je bohužel jen citový průjem + potvora jako bonus. Proto jsem zde své hodnocení upravil. ()

Terminator666

Myslím, že je to pěkný snímek. Nechybí mu zajímavý děj, dobré obsazení ani psychologie hlavních postav není špatná. Jen si prostě říkám, že ten film jde málo do hloubky. Ty záblesky minulosti také mohli být zpracovány lépe, proto za mě 3 hvězdy. ()

shinlove

Už jsem to kdysi viděl, ale musím přiznat, že se mi to moc nelíbilo. Ani kamera stylu obraz v obraze, ani scénář...prostě nebylo to podle mého gusta. Snad někdy jindy, někde jinde ocením, jak byl tento film skvělý, ale momentálně dávám pouze podprůměrné 2* ()

RomanBond007

Neviem presne, aký majú ľudia pohľad na tento film, ale mňa ohúril. Eric Bana, pre mňa nesmierne sympatický herec, si tu zahrál hlavnú rolu, čo je jedno +. Scenár bol nadpriemerný, samozrejme sa tu mihol i Stan Lee (ochranka v cca tretine filmu). Škoda, že sa Eric neobjavil v pokračovaní. Ale i tak je to BOMBA.80%!!! ()

Severus007

Dvě hvězdičky za animace (byť samotné animace by byly za pět hvězdiček), ale jinak mě film nedokázal vytrhnout z letargie všedního dne. ()

Ivos

Pro mě opravdu zklamáním. Akční-psychologický comics. Ang Lee je výborný,ale tohle neni zrovna to pravé ořechové. Split screen v duchu comicsu pro mě až nadmíru,akční scény senzace,psychologické aspekty s myšlenkou tak proč to nedrží pohromadě? Pejsek,kočička a dort. Film se po polovině rozpadá a už se ztrácí naděje ,že to nakonec bude konzistentní. Akční scény,vizuál a Jennifer Connelly to šlape jak má. Škoda, moc sem se těšil. ()

Pythonator

Rozkošná Jennifer Connelly a ten nejhulkovější Hulk všech dob. Tento Hulk by nakopal toho novějšího od Marvel Studio do prdele, protože se umí při rozzuření zvětšit do opravdu hulkovských rozměrů a navíc skáče jako kobylka. Pro někoho přemrštěné, ale je to přece podle komiksu a tam jde fyzika stranou. Akční scéna s házením tanků na poušti je perfektní a hrátky Anga Leeho s prostřihy a obrazem v obraze si zaslouží pořádné hodnocení, i když tempo filmu je poněkud volnější a občas to spadá někam do telenovelového rytmu Zkrocené nory. ()

malyLibor

Originál komiks samozřejmě neznám, ale musím říct, že tenhle film byl hooodně povedený. Koukal jsem na to se zatajeným dechem a opravdu mne to pohltilo... Není to sice zdaleka nejlepší film, jaký jsem v poslední době viděl, přesto si podle mne zaslouží 5 hvězd, protože mezi adaptacemi komiksů patří rozhodně k nejlepším. Líbí se mi, že to není jen tupá akce, ale na komiks hodně i o psychologii postav. No, prostě, líbilo. ()

Hall900

O co víc komiksů přečtěte, tím dřív pochopíte že tohle je prostě dokonalá komiksová adaptace. Tohle je Superman 75 ,Batman 89. Ang Lee tady je mimoděk v nejlepší formě a občas člověk neví jestli kouká na film z roku 2003 nebo z roku 75 . Což je u tohohle materiálu prostě pecka. Je to jako ve snu . Kdy cítíš strach, vztek a svobodu . ()

Mistr119

Nedá se nesrovnávat s Neuvěřitelným Hulkem natočeným o něco později... Film je výborný, velkolepý, akční, ale u tohoto filmu mi chybí jakýkoliv přesah. Oukej, máme tady navíc rovinu otce šílence, což vysvětluje, proč Bruce gama záření nezabilo, ale jinak je to jen dobro proti zlu + špetka nějaké té lásky ke generálově dceři, což je trošičku Romeo a Julie, ale tím to končí. :) ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)