Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Mistr119

Nedá se nesrovnávat s Neuvěřitelným Hulkem natočeným o něco později... Film je výborný, velkolepý, akční, ale u tohoto filmu mi chybí jakýkoliv přesah. Oukej, máme tady navíc rovinu otce šílence, což vysvětluje, proč Bruce gama záření nezabilo, ale jinak je to jen dobro proti zlu + špetka nějaké té lásky ke generálově dceři, což je trošičku Romeo a Julie, ale tím to končí. :) ()

Sefko

Tak ja vám neviem. Príbeh má určite niečo do seba. Ale tá forma. Rozdeľovanie obrazu do panelov aby sa čo najviac potrhol komiksový pôvod je skrátka priveľa. Hlavne v úvode kde sa takto ide naplno a hrozí, že vás z toho rozbolí hlava. Aspoň mne sa to stalo a musel som si dať pauzu. Našťastie sa potom tvorcovia začnú krotiť a nieje to tak hrozne aj keď behom celej stopáže táto šialená forma zostáva. Stavím sa, že keby si to tvorcovia odpustili aj to miestne hodnotenie by sa prehuplo do červených čísel. ()

CrazyWolf

Dobrá komiksová adaptace. Hlavně střih a práce s kamerou jsou udělány zcela geniálně. Hlavně ta místa, kde se obraz rozdělí na několik pohledů - chodba s Hulkem, rozčílený generál, vojáci v akci... když jsem tohle všechno viděl v různých rámečcích vedle sebe na plátně, jako by mi před očima ožila komiksová stánka. Tenhle geniální nápad, rychlý spád děje a vinikající akční scény dělejí z tohoto filmu nádherný zážitek. ()

motočka

Hulk byl dobrý nápat udělat z komiksového hrdiny filmového hrdinu . no co dodat herci odvedli dobrou práci a hulk je pohodoví celovečerní film. ()

demonikus

Niektoré komiksové filmy ma jednoducho nedokážu osloviť, a tento je jeden z nich. Zaujal ma komiksový efekt s prechodmy scien a samotné spracovanie ale nic viac. Herecké výkony mi pripadali byt nepresvädčivé a dejovo to tieš nebolo niak hviezdne. Dávam iba slabých 2*, je mi ľuto ale na viac sa nezmôžem. ()

fojťan

Přiznám se, že jsem tento film shlédl až po jeho neuvěřitelném pokračovateli. Kdyby tomu bylo naopak, dostal by ode mě Norton jen tři hvězdy a Bana ty čtyři … Ovšem jednou je to dáno takhle, a možná by to ode mě bylo k Incredible Hulkovi nefér ho s odstupem času takhle zkritizovat. The Hulk je totiž určitě lepším filmem, než the incredible one. Co jsem chválil u druhého dílu, je tady dotaženo ještě dál. Ústřední dvojice k sobě (opět…) padne velmi dobře, herci ve vedlejších rolích taktéž (speciálně Nick Nolte je skvělý). Dokonce bych řekl, že je na tom původní hulk lépe i audiovizuálně. Zkrátka a dobře, příjemný snímek s příjemnou atmosférou a s příjemnými hereckými výkony. I když komiksy rád nemám, tenhle na filmovém plátně je fajn. ()

Agora

Nudný film, měla jsem pocit, že ho natočili v 60. letech, herci nijací, dívala jsem se jenom proto,abych mohla porovnat s Neuvěřitelným Hulkem, ten se mi líbil mnohem víc. ()

Ospalek

Hulk patří k jedněm z nejlépe vymyšlených monster v kinematografii, ale jinak je to moc protahované a zdlouhavé. Hlavní hrdina byl sympatický, ale moc rozzlobený :-). ()

s.u.g.e.r.

Je videt jak se zmenil trend v nataceni komixu. Rozhodne to neni "nadupane"efekty jak dnesni tomu podobne adaptace, spis pokus o komixove drama. Bana a Connely dobri.Rok 2003 neni to same co 2012 a tady to je poznat ()

TONYNKO

Hulka mám z komixov mám rád ale so slzami na tvari musim povedat ze ani jedno filmove spracovanie nebolo dobre a toto je žial najhoršie. Eric Bana síce dobrí herec ale to je všetko čo bolo dobré. Že takúto hudbu zložil Elfman? Neverím!! Príšerné !! Záporák? A to čo malo znamenať?? Celý film ( až na premenu na Hulka ) som sa vyložene nudil!! Veď to stojí celý film iba na púštnych bitkách. Ani tie ma moc nebavili!!! Zlé, dávam dve za Banu a Hulka. ()

stuj

Kupodivu docela dobré, čekal jsem větší blbost. Místy sice lehce ukecané, ale jinak správný komiksový styl. Prolínání několika obrazů v jednom je celkem osvěžující. A Nick Nolte docela umí (rozhovor na konci - trochu připomínal Jacka Nicholsona). ()

Yelush

Po čase som sa vrátil k Leeovmu Hulkovi, ktorého som pred rokmi kvôli tým otrasným strihom a trojzáberom ani nedopozeral a urobil som dobre, lebo teraz som to dopozeral a bol som v celku spokojný. Film nenudí, má spád, príbeh nie je tendenčne povrchný, ale snaží sa ísť hlbšie do postáv, čo mu veľmi prospieva. Efekty na rok 2003 výborné, Eric výborný, klišé znesiteľné, takže OK, ale... Jennifer, aj keď ju mám rád, tlačí na pílu a prehráva a tie otrasné strihy a trojzábery zostali otrasné a nedokázal som sa cez ne preniesť ani po rokoch. Keby nebolo tých "rámčekov", bol by to skvelý film. ()

Portman01

Eric Bana (Hector z Tróje) je skvelý herec. Je škoda, že vo filme Incredible Hulk, ktorý je len o máličko lepší ako jednička, sa už neobjavil. Ale to bohužiaľ nestačí. Film je tak nudný a zdlhavý, že som s každou ďalšou scénou čakal na koniec a už si to nikdy nepozriem. Efekty jak za 10 centov a nezachránila to ani scéna z tankami v púšti, fakt som čakal viac akcie, väčšie dobrodružstvo a lepšie spracovaný scenár. Otec chce zabiť svojho malého 4 ročného syna pretože je to zrúda, za ktorú vlastne môže on sám, keď na sebe robil experimenty a geneticky sa to prenieslo na neho. Vtom zabije svoju manželku, ktorá svojho syna chráni. O pár rokov neskôr nastane konfrontácia medzi otcom a synom a synovi sa vracajú spomienky z detstva. A tak sa zrodí "zelenáč" Hulk. Príbeh naprosto stagnuje, akcia nula bodov, efekty na bode mrazu a ako v každej komixovke, aj v tejto má hlavný "superhrdina" a girlfriend, ktorá vôbec nie je "hot" ako sa na frajerky superhrdinov patrí. Mohli tam obsadiť krajšiu herečku na ktorú by sa dobre pozeralo a možno by som pridal hviezdičku naviac. Soundtrack ma neoslovil, žiadna zapamätateľná znelka ani scéna, ktorá by sa mi vtlačila do pamäti a srdca. Takto si "marvelovku" nepredstavujem. ()

Jumper636

Je to natočený, tak neuvěřitelně unavujícím způsobem, že jsem to nikdy u žádnýho jinýho filmu nikdy nikdy nikdy neviděl. Usnul jsem u toho 6x a dohromady jsem na to koukal průběžně asi dva a půl roku ()

radek.896

Ze začátku se film jevil jako strašlivá nuda. Režisér výborně spojil rodinné drama s komiksem. Od Marvelu jsem zvyklý, že jsou comiksy více akčnější, ale moc se mi líbila změna. Mezi nejvíce zpackané scénky řadím povídaní otce a syna ke konci a bitvu se psy. Jednoznačně nejlepšá akční scéna byli bitvy v poušti ať již s tanky tak i s vrtulníky. Určitě schází více akčních scén a konec jsem očekával jiný - akční. Vůbec se nedivím nízkému hodnocení, hold většina lidí je zvyklých na mnohem větší akce od zfilmovaných komiksů... ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)