Reklama

Reklama

Tenkrát na Západě

  • Itálie C'era una volta il West (více)
Trailer 1

V legendárním westernu Sergia Leoneho, který se částečně natáčel v Monument Valley, se z příběhu pomsty stává epické rozjímání o minulosti Divokého Západu. Aby získal půdu, na níž má vést hlavní tah, najme si chromý železniční baron Morton (Gabriele Ferzetti) zabijáky v čele se sadistickým Frankem s pomněnkovýma očima (Henry Fonda), který zavraždí majitele pozemku Bretta McBaina (Frank Wolff) i s celou jeho rodinou. Chvíli poté však nečekaně dorazí McBainova novomanželka Jill (Claudia Cardinaleová), která půdu zdědí. Desperát Čejen (Jason Robards) i tajemný psanec Harmonika (Charles Bronson) se rozhodnou vzít Jill pod svá ochranná křídla a zmařit tak Frankovy plány na získání jejího dědictví. Postupem času však vyjde najevo, že Harmonika chce Franka dostat z jiného důvodu... který má co dělat se smrtí. (Cinemax)

(více)

Diskuze

Tristan Rafael

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Teď lidé rozhodovali, zda pustit v letním kině Meetfactory v Praze film Tenkrát na Západě nebo Nespoutaný Django..

Většina lidí (nechápu proč) rozhodla o projekci Djanga... Proč? Django byl v kinech relativně nedávno a ještě určitě na mnoha místech bude.. Tenkrát na Západě - Tento starý skvost -, tuto Legendu mezi filmy bych si tak přál vidět na velkém plátně.. ale asi není souzeno - jak rozhodlo hlasování.. bohužel.. Tak snad někdy jindy :) ,,, stále věřím a v budíčku uchovávám... na věčné časy....

na příspěvěk reagoval Courtemanche

Courtemanche

Courtemanche (hodnocení, recenze)

Pro mě nejlepší herec westernu byl vždycky Lee van Cleef. Nejlepší herecký výkon co jsem kdy viděl je Eli Wallach z filmu Hodný, zlý a ošklivý, ten výkon je na Oscara, ale když si vzpomenu na western z dětství (80.léta), na jediný ,,moment,, tak nad Bronsonem z Tenkrát na Západě pro mě nic není. Je pro mě jako kříž nad kostelem. Amen.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

špaček421

špaček421 (hodnocení, recenze)

Mirokukii

Nejsem si jistej, jak Cardinalová, ale většinou Američani mluvili anglicky, Italové italsky, Španělé španělsky apod. A kdo neuměl text, toho nechali prostě počítat :D (viz zajímavosti k Hodnému, zlému a ošklivému). Italové točili filmy naprosto bez zvuku, takže si to pak všechno znova nadabovali, totéž do angličtiny.

na příspěvěk reagoval Mirokukii

Mirokukii

Mirokukii (hodnocení, recenze)

Dík. Tu italštinu zkusím. Né že by Jill teda byla něják zvlášť ukecaná, asi jako všichni tady :-) Ale myslím si správně že točily v angličtině. Herci mluvily scény anglicky? O jazykových znalost ostatních herců nejsem obeznámen, ale viděl bych to jako velice pravděpodobné.

Jinak zrovna ty Profesionály jsem tuším viděl pouze v cz-zase pech.

na příspěvěk reagoval špaček421

špaček421

špaček421 (hodnocení, recenze)

Mirokukii

V angličtině určitě, v italštině nevím... Třeba v o dva roky starších Profesionálech mluvila svým hlasem v anglickém originále i v italském dabingu, ale tam u angličtiny nevadil její přízvuk, hrála Mexičanku.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Uživatel 10Domik10 smazal svůj příspěvek.

Uživatel 10Domik10 smazal svůj příspěvek.

Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

10Domik10

Já myslim, že máš určitě pravdu. Taky si myslím, že hodně uživatelů svoje hodnocení nadhodnotilo pod dojmem zdejšího vysokého hodnocení. Ale to je u každýho filmu stejný, že se někteří uživatelé nechají svést.

na příspěvěk reagoval 10Domik10, 10Domik10, 10Domik10

Příspěvek byl smazán administrátorem.

10Domik10

10Domik10 (hodnocení, recenze)

špaček421

Nepochopil si môj príspevok, tie ovečky som myslel tak, že si myslím, že je tu veľa užívateľov, ktorý tento film hodnotili tak vysoko na základe hodnotenia iných užívateľov. A uraziť som nikoho nechcel, čo som napísal v závere..  

na příspěvěk reagoval Godhaj

špaček421

špaček421 (hodnocení, recenze)

10Domik10

Hele, já taky nejsem zrovna velkej fanda Forresta Gumpa a osobně bych mu 95% nikdy nedal. Ale přijde mi hloupý říkat, že když se to nelíbí mně, tak to není dobrý a ostatní, kteří dávají 5*, jsou prostě stádo. Ber to tak, že se tenhle film spoustě lidí skutečně líbí. Když tobě ne, ok. Ale nemusíš kvůli tomu urážet ostatní.

na příspěvěk reagoval 10Domik10

10Domik10

10Domik10 (hodnocení, recenze)

Nie je možné aby taký vysoký počet užívatelov úprimne hodnotil tento film tak vysoko... nie je to zlý film, hudba, charizma OK ale 91% ?? To je na pousmiatie... na druhej strane kde by sa mali vyjadriť ovečky keď nie na internete.. tým sa nechcem dotknúť tých, ktorí to mysli a s hodnotením úprimne.

na příspěvěk reagoval špaček421

Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

No je pravda, že ta moucha je fakt divná. Tenkrát na západě asi ještě neexistovali cvičené mouchy kaskadérky :D

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

To jsi ani nestihl vidět Harmoniku, ne? A nebo tu slavnou větu: ,,We are shy one horse" ,,There are two too many."

Související novinky

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (více)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (více)

Reklama

Reklama