Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

david666

Trojka Bruce+Billy+Blanchet si ve filmu výborně sedla. Hodi se k sobě perfektně a i přes své odlišné povahové vlastnosti to mezi nima jiskří. Jen sledovat jejich dialogy stojí za to. Navíc je příběh vtipný a i přes svou délku nenudí. Thorton hraje svého hypochondra skvěle - vůbec nechápete jak může s takovou povahou vykrádat banky. Willis má sice nejméně nápaditou roli, ale na druhou stranu podobné postavy drsňáků mu jdou nejlíp. A Blanchett? Jen její vizáž je bez komentáře - minimálně chlapy musí u filmu přikovat:-) ()

Kria

Měla jsem tu do včerejška hvězdičky 4, po včerejším druhém zhlédnutí přidávám pátou. Humor mi nepřijde slaboučký, ale úsměvný a lehce skrytý. A když už víte, o co jde, všímáte si napoprvé třeba přehlédnutých detailů. ()

dantiiik

Velmi zabavna komedie, jejiz zaver proste nemuzete nemilovat:) Nebyt te romanticke omacky uprostred, ktera spis nudila, dal bych i tech 5. ()

Elassar

Mezi 3-4 hvězdičky, ale nakonec ty čtyři tedy. Vcelku vtipná svižná komedie, hlavně Bob Thornton se mi zde velmi líbil - ty jeho paruky :)). No určitě pohodový filmek s vcelku originálním koncem. ()

kokofek

Průměrná zábava,která nijak nenadchne.Vyměnila bych B. Willise, který je pořád stejný a já mu to nevěřím.Cate Blanchett skvělá. ()

ariari

ak porovnám detský film Percy Jackson, s touto úchvatnou "sondou" do duše lupiča, kde vtipné boli len oplastikované kútiky úst Cate Blanchetovej ,ktoré sa v scénkach márne snažila nadvihnúť do prijateľnej grimasy ..tak vážne nechápaem naftalínom napácnutých pozeračov , čo hodnotia. Percy sa na nič nehral, je to detská fantazy, a dostala od znudených páprdov 57% a táto sračka strihá viac ako 70??? bože, to bola ale nudáááá. ()

tucnakova

parádní vlasy zaujaly první, klobouky vzápětí .... a "zatím jsi vidět" ... :)) - nečekaně náhodně milé před spaním ( když máš aspoň zvláštní školu ) i s písničkama ()

LeePriest

V poslední době jsem shlédnul pár filmů, u kterých mě zklamal závěr. O to více jsem byl spokojen kvůli velmi povedenému konci Banditů. Ale nejen konec zaslouží palec nahoru. Bruce Willis a jeho kolega jsou od začátku povedená sympatická dvojka, ale aby toho nebylo málo tak přibude i vynikající Cate Blanchett, která se uvede vtipným hudebním číslem v kuchyni. Velmi příjemná oddechovka se sympatickými herci, povedenou hudbou, vtipem a občasným napětím. ()

Ghely

Ze začátku to vypadá na pěknou akční komedii, ale asi po půl hodině příběh stagnuje a chybí mu švih. ()

Kozlowski8

Inteligentní a vtipná krimi, která nenudí, pobaví, rozesměje. Trojice výtečných herců, z nichž rozmarná, nad věcí a krásná Cate Blanchett a mile hypochondrický Billy Bob Thornton, mírně zastínili Bruce Willise v jeho roli. Od začátku do konce výborná zábava. 80%. ()

moriero

Nejlepší na tom byla asi sexy cooking scéna se svůdnou Blanšetkou. Oj, jak ta se umí hýbat. Jinak mi stěžejní chemie mezi Brucem a Billy Bobem připadala nulová. Tempo dost rozvláčné a scény typu Blanšetka drhne Billy Bobovi paty a on plácá něco o tom, že se cítí být bobrem, patří spíš do festivalových artovek. Už si pamatuju, proč jsem to v dva jedna nedokoukal. Soryy, Bruci. ()

wdc

Herci dobří, vtipné momenty, žádná velká nuda. Představovat bankovní lupiče jako docela fajn lidi mi nepřijde OK. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý príbeh bankových lupičov so zaujímavým záverom, ktorý po rozpačitom začiatku naberie celkom vtipné kontúry. Spojenie akčného Joa, ktorý často najprv koná až potom rozmýšľa a neurotického Terryho, ktorý premýšľa až príliš, je zdrojom situačnej komiky. Napriek tomu neskĺzne do komédie a balansuje na pomedzí gangsterky, road movie a komédie. Možno aj to u mnohých divákov spôsobuje znížené hodnotenie. Príbeh však prináša dostatok zaujímavých situácií a zvratov, produkcia je výborná a herci svoju prácu robia dobre. Podoba Billyho Boba Thorntona s Ivanom Trojanom tak trocha napomáha jeho komickej polohe. 75% ()

Maverick

Výborný filmeček se skvělým obsazením. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale jak film ubíhal, stále více mě přitahoval k obrazovce. Vlastně ani nevím proč se mi tak líbil. Bude to nejspíše proto, že vůbec není čitelný. Opravdu jsem nevěděl co přijde, a to mě asi nejvíce přitahovalo. Ve filmu bylo hodně dobrých scén a scén, které bych opravdu nečekal. Také jsem si v takové roli nedokázal představit Bruce Willise, ale po půl hodině filmu jsem pochopil, že je to role, jako šitá na míru. Napůl klaďas a napůl lotr. Stejně jako Billy Bob Thornton, kterého mám zafiksovaného spíše jako zádumčivého málomluvného tvrďáka, kerý si po boku Cate Blanchettové zahrál například ve filmu Bláznivá runway. Ovšem roli, kterou zde Cate hrála se až nápadně podobala té co hrála v Bláznivé runwayi, zkrátka Cate znuděné a bláznivé manželky hrát umí. Každopádně s tímto filmem jsem na vísost spokojen. Možná i proto, že jsem od něj příliš nečekal... ()

Eskarina

Musim uznat, ze to bylo v hrozivych srpnovych vedrech prijemne osvezeni. Ano, zaver filmu jsem odhalila ve chvili, kdy se setkali s Willisovym pritelem, kaskaderem, ktery si ve volnych chvilich nechaval vystrelit na tele kapsle s krvi, nicmene cely film byl spise prinosem nez ztratou. Zjistila jsem nekolik nesmirne dulezitych veci - 1, Blanchett to slusi i jako zrzce 2, Nejsem sama, kdo ma strach z rakoviny 3, uhm... Co treba Kdyz si nekdo oblece bilou, bude nutne zabit? (Ja vim, tohle je stare, ale prece...) ()