Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

cyphercz

Dle mého názoru docela podceňovanej film.... Na poli scifi hororů patří Koule ke špičce - skvělé obsazení, postavy, zajímavý příběh a úloha oné koule, dobrý lekačky, parádní Goldenthalův doprovod... já prostě kouli nemám co vytknout, i ten závěr s matematickou rovnicí se mi líbí ()

zahadum

Trojica scenáristov poriadne skurvila fenomenálnu knihu, čudujem sa,že Crichton s pozície producenta si to neustrážil viacej. Takto vznikol fakt trapas. Nemá cenu to ani pozerať keďže to knižnú predlohu videlo asi len z ponorky aj to bola mútna voda. ()

Snape

Kdybych znal Kouli jen jako film, mé hodnocení by tak vysoké nebylo, ale nemohu se ubránit tomu, abych ji neposuzoval jako adaptaci výborné knihy Michaela Crichtona. Sci-fi romány tohoto autora (např. Timeline – Proud času) byly zfilmováním většinou nehorázně zprzněny. Koule dopadla zatím nejlépe, i když myšlenkově složité knihy nejde na plátno transformovat bez toho, aby některé dějové zvraty působily na neznalého diváka křečovitě. Nicméně atmosféra je správně "hustá" a podmořské efekty dokonalé. Navíc mě příjemně překvapilo, že slavné herecké trio nepůsobilo nepatřičně, všichni odpovídali svým knižním postavám a to se často nestává. Takže celkově podařený a můj oblíbený film. Na závěr ještě jedno důrazné varování: vyhněte se hroznému českému dabingu, ve kterém jsou nápisy na obrazovkách čteny příšerným robotickým hlasem. Ničí se tím veškeré napětí – u tohoto filmu je originální znění s českými titulky nutností. ()

Páně

Lesk a bída Hollywoodu v plné parádě. Koule je čiročirý příklad neprostého Hollywodského průměru. Na jednu stranu plno zářivých hereckých hvězd, poměrně solidní triky a slušně vymyšlený příběh. Na stranu druhou atmosféra totálně zabitá nadměrným použitím klišé, totálního vykrádání sebe sama a časté nesmyslné scénky a dialogy. Dobré doporučit jako naprosto příkladný hollywoodský průměr. ()

DHDV

Takové to sci-fi mi v dnešní době chybí, a to hodně. I po 12 letech je to originální. Celkem slušná atmosféra, dobré a občas skvělé herecké výkony. Atmosféra je sice jako odliv a příliv ale v celku drží napjatý průměr. ()

Hapretor

Spíše nuda. Nápad ale dobrý. Já osobně bych nechal zmotnit úplně jiné věci než ústřední parta vědců, ale budiž. Sci-fi tady funguje. ()

Rikky007

Nemusel to být vůbec špatný film, ale padalo to s chabě napsanými charaktery a herci to také neuměli pořádně uchopit. Jediný, kdo mi tam nevadil byl Samuel L. Jackson. Je to škoda zajímavého projektu. ()

helloween93

Tenhle film je jako mix The Thing a The Abyss, jen nemá takovou atmosféru. Přesto potenciál měl, jen když se koukneme na tu hereckou sestavu + fakt, že jde o knižní předlohu (tu jsem nečetl). Komerční propadák v plné parádě. 3* ()

MickeyStuma

Krapet těžkopádný snímek, u kterého se musí chvílemi přemýšlet a mít zároveň i nějakou tu představivost. Dějově to trochu připomíná Cameronův obdobný film ´Propast´. Filmový příběh na základě knihy Michaela Crichtona je kupodivu sepsán dobře. Opatrně se rozvíjí a dává si setsakramentský pozor aby zbytečně nespadl do patosu. Důležité je, že si drží úroveň napětí a intrik, což v mnohých momentech muselo být vcelku obtížné. Speciální efekty jsou typické na svou dobu, takže normální standart. Po děsivých momentech nebo vyloženě akčních scén se tu setkat nelze, poněvadž jde tady zcela o něco jiného. Sci-fi dobrodružství ve spojení s psychologickým thrillerem přináší podívanou snad jen pro vyvolené, neboť se mnohým bude zdát příliš nudný. Ale to už u filmů takovéhoto typu bývá. ()

Denny

Já jsem sice literární předlohu nečetl, ale asi jsem udělal chybu, protože tohle sci-fi se mi vůbec nelíbilo, i když žánr mi sedí. Námět vypadá velice lákavě, ale zpracování se kdesi na dně moře utopilo. ()

Merggie

Milujem to sci-fi klišé, keď sa tlupa bezbranných ľudí trápi s nejakým inteligentným počítačom, ktorý buď rozpráva alebo chatuje s posádkou. Guľa je jedným z filmov môjho útleho detstva. Dodnes som si myslel, že ide len o nostalgiu, ale opak je pravdou. Tento film sa mi ozaj páčil, len škoda, že som si aj o kopec rokov neskôr pamätal, o čo pôjde. A možno práve tá logická predvídateľnosť videného je jedným zo záporov tohto filmu. Kto ho už videl, zameriava sa len na to, aby poodkryl nejaké chybičky v scenári a prekvapenie sa stráca kdesi v tmavej hlbočine. Film hodnotím vo svojej kategórii ako nadpriemerné sci-fi. Ako fajn film, ktorý si pozriem hocikedy, len sa obávam, že postupujúcim časom to bude horšie a horšie. Ale na druhej strane ide o film, ktorý sa mi ako jeden z prvých vryl do pamäte. A to nie je zlá vizitka. ()

Joeey

Zkouknout tenhle film stojí za to jen kvůli hercům. Tahle sci-fi na mě vůbec nedolehla, sem tam nějaká hláška, celkově však nezáživné, nenapínavé a bez fantazie. Předlohu neznám. Vynikající sci-fi z podmořského prostředí, které se s tímto dílkem nedá srovnávat, jsem už viděl. Cameronovu Propast! Koule se zřejmě leckde inspirovala, ale to je tak asi všechno. ()

desolator6

Hviezdicky akoby predstavovali rychlostne stupne na aute. Film zaradi trojku, ide si max. 60km/h a na konci len vyhodi rychlost a pomalicky dojde do ciela.... ()

emdvojka

Výborné herecké obsadenie na čele zo psychologom Dustinom Hoffmanom a zaujímavý scénar, kde okrem inteligentných dialógov nájdete aj efektnú akciu. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)