Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

yeniczek

Trochu nadhodnocuji kvůli zhlédnutí v nízkém věku, kdy film opravdu, ale opravdu zapůsobil... Od té doby nesnáším medůzy. Jinak škoda trochu táhlé stopáže. ()

shantim

Namet vynikajici, ale jeho realizace mela byt trosku umirnenejsi a dopadlo by to lepe. Film je zbytecne dlouhy, na konci jakoby herci nevedeli, jak maji hrat, jak maji vyjadrit pocity. To, ze nemaji delat nic a jen cucet, se da preci take dobre zahrat. Dobry je zacatek, ktery slibuje nabitou podivanou. Nebyt ovsem tech efektnich trikovych scen, tak je film temer nekoukatelnou zalezitosti. 57% hvezdicek ()

Danny F.

Podle mých pocitů z filmu je to naprosto čistý nadprůměr i když mě to zpočátku zaujalo, konec byl už jen dohrávka. 55% ()

H.Gordon

Vážně mě překvapuje, že toto skvělé scifi má tak málo procent. Čekala jsem kolem pětasedmdesáti až osmdesáti procent. Je to napínavé, chytlavé, silné a ani chvilku jsem se ve filmu nenudila. Nesmím zapomenout na velmi dobré herecké výkony Hoffmana a Samuela L.Jacksona. Samotný nápad je opravdu zajímavý a originální. Pro mě samotnou je to sice slabší pětka, ale pořád tam je, nerozumím těm, co tomuto snímku dají například odpad. Ján si film se vším všudy užívala. ()

VanTom

Za papírovou hradbou pavědeckých, rádoby filosofických a pseudopsychologických žvástů se schovává primitivní sci-fi horůrek o setkání s neznámou vesmírnou entitou. Atmosférické podmořské prostředí nevykompenzuje scházející napětí (ony hřmící hudbou podbarvené záběry textu na monitoru či chrnícího SLJ patří spíš do parodie, Levinson si s žánrem opravdu netyká), nelogiku a bezradné postavy věhlasných vědců jednajících jako rozjívené, trucovité děti. ()

Castrator

Atmosféra dobrá, víc bohužel ani ťuk. Od scény s knihami, která velmi připomíná Monty Pythonovskou scénu déjà vú se film točí okolo toho, kdo do koule šel, kdo tam nešel, kdo tam byl, nebyl, kdo koho viděl, kdo se čeho bojí, proč jsou uvnitř lodi, kde to jsou, kdo z nich co dělá nebo nedělá, kde to uvízli, kdo koho nechá zemřít, kdo koho zemřít nenechá, kdo koho zachrání. Prostě fraška víc než malá. Poslední půl hodina je po hodinu a půl trvající nudě trápení a čekání na alespoň trochu smysluplný závěr, který spíš nepřijde než přijde. Rozhovor v závěru a držení za ruce je smutně debilní tečka za celým filmem, který se nevyvedl, ale tři čtvrtiny poměrně hezky vypadá. Celkově jde o příšernou blbinu. ()

Ravi

Pomalé tempo děje bylo, zdá se, pro mnohé nesnesitelné, avšak Koule není Sci-Fi pro svižnou akci, nýbrž pro zamyšlení. Není to film k popcornu pro dvacet přátel, ale pro sólo akci v melancholické náladě. A tak jsem film shlédl i já. Děj zajímavý a plný nečekaných dramatických momentů, herci trochu toporní. Hudba skvělá, ani ji nevnímáte. S takovým obsazením se z toho dalo vyšťourat více, ale podle mě jde i tak o skvělý psycho-triller. Dávám 85% = 4/5 ()

J-o-k-e-r

Jako milovník knihy (opravdu velmi povedený román M. Crichtona) jsem si filmovou verzi nemohl nechat ujít. Už jen zvučná jména v obsazení dává najevo, že to nemůže dopadnout špatně. Nutno ale dodat, že kvalitní knihy se hodně těžko převádí na filmové plátno. Stručně a jasně - kniha je přeplněna informacemi, film je o spoustu věcí ochuzen, ale jinak kostra příběhu zachována, atmosféra slušná a vše ostatní obstarávají herci, kteří nemohou zklamat. Doporučuji přečíst knihu, protože je opravdu výborná. ()

ghatos

Velmi originální sci-fi. Mělo to velký potenciál jako celkový koncept, avšak nepodařilo se to zcela v dramatické rovině a v rozvoji hlubších myšlenek. 70%. ()

Almásy

skvele obsadenie, skvela atmosfera, ono to je cele viac-menej uplne super zabava, len celkovy dojem je taky ako po poziti nadmerneho mnozstva alkoholu. ()

Borat

Film má dobře udělanou vzestupnou tendenci napětí. V začátku fimu se seznamujete s onou Koulí, pak navazujete kontakt atd. Jak film nabírá grády, ani vy si nejste jisti, kdo je vlastně "ten hodný" a "ten zlý", já jsem během filmu změnil názor asi třikrát, možná i víckrát. Dustin Hoffman nezklamal, jako vždy, Sharon celkem dobře zahraná lékařka na práškách, ale hlavní postavou, která mi utkví v paměti je ve filmu tajemný Samuel L. Jackson. Nejspíš to bude zaviněno z velké části scénářem, ale zahrál ji opravdu skvěle. No co dodat, tenhle film nebudu určitě shazovat, spíš doporučím fandům akčnějších sci-fi.|75%| ()

Aqualung

Nějak jen našlápnuto správným směrem.Může mne někdo napadat, ale znám třeba dílo A.Clarka velmi dobře, tento autor dovádí příběhy do logických konců, popřípadě ponechá volnost pro asociace stejné povahy.Tady mi to přišlo zpracováni Crichtonovy jaksi nedodělané.Žeby někdo, či někteří leželi v elektronické podobě pár set leta a nechali na sobě narůstat korálový útes.A jen, co se objeví domorodci, navíc v tak hvězdné sestavě, tak začnou dělat rotiku-tvorba olihní, či všecho možného k tomu.Posléze se snaží lidi vyhubit.Já nevím, vážení, tohle se nějak nepovedlo. ()

spikey1

Stone, Hoffman a Jackson. Tihle tři v hodně uzavřeném Sci-Fi dramatu o velmi hororové myšlence. Celý snímek působí jako povídka od Raye Bradburyho. Temná, a zvratová. ()

giovanni3

Já jsme se bavil... nebylo to něco extra, ani to nebyl nijak skvělý námět... ale nějak mi to prostě sedlo ostatně Dustin Hoffman+Samuel L. Jackson ? To ani nemohlo dopadnou jinak. 4z5 ()

Braddy

Knihu jsem sice nečetl,ale film se mi líbil. Pravda, místy je to trošku slabší,ale já takovéto sci-fi miluju, tak proto za 4. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)