Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

bobin

Je to nekonečně uvavující , psychologická studie , která nudí v průběhu a dokonale znudí v závěru . O nic nepřijdete . Je to nepovedená snová studie , o nějakém hororu není řeč . ()

Zed70

Prvně jsem to neviděl úplně od začátku. Dnes ano. Mě to tak hloupé jak se tady o tom píše nepřišlo. Docela mě ten film bavil. Jasně, jsou tam věci které by tam být asi nemusely. Zejména ten odlet sféry, to si fakt mohli odpustit. ()

krivkin

Nebylo to špatné - ale ani moc dobré, určitě je lepší si přečíst knížku. Crichton píše skvěle a (pro mě) neskutečně čtivě. Ale s převody jeho fantazií na plátno je to většinou horší. ()

route60

Filmový tvůrci si dali za úkol výborné knihy Michaela Crichtona převádět do filmové podoby co nejhorším způsobem víz Congo, Ztracený svět a koule není výjimka, film nefunguje ani jako drama a Sci-Fi už vůbec. ()

bigjames

Knižní předloha je v tomto případě jednoznačně kvalitnějším dílem než film a vidět Kouli nejprve na plátně a až poté číst Crichtonovu knihu, asi by se mi celý příběh tolik nelíbil. Naštěstí to však bylo naopak a ani filmové zpracování mi nepřišlo tak špatné, jak by mohlo naznačovat hodnocení. Film má v sobě dost tajemných scén a Levinson dobře pracuje s podmořským prostředím. Palec nahoru si Koule určitě zaslouží i za trojici hlavních postav, jejichž výkony jsou zde dle mé mého názoru bez chybičky. Jen škoda že se film nedostal trochu hlouběji k některým myšlenkám obsaženým v knize, které by pomohly lépe osvětlit, co se vlastně děje. Film se občas zdál až trochu uspěchaný, což je škoda. Ale i přesto jsem si ho velmi užil a rád se na něj v budoucnu podívám znovu. ()

Sticks

Jako komorní záležitost Sphere místy funguje. Nicméně postavy nejsou moc zajímavě napsané. Ke konci když člověk očekává nějakou bombu tak se jí nedočká a celý příběh je zahrán do autu. Scifi je to tak možná do třetiny filmu pak se to bohužel odsune stranou, ()

BlondJames

Jelikož jsem si založila Čsfd později, tak jsem "známkovala" pouze filmy od roku 2000 a nebo ty, které mě zaujaly a pamatovala jsem si je(tudíž pod rok 2000) a musím podotknout, že jsem tento film viděla po druhé a to po 23 letech a doteď si nějaké detaily velice dobře pamatuji, takže proto za mě určitě 4 hvězdy.Kam se hrabou ty počítačový kraviny dnes ;) ()

ESNYR

Slabá verze knihy. Proč se kdo obtěžuje dělat film podle knihy a pak se vykašle na to co je v knize a vymýšlí si svoje linky. Přečtěte si knihu, film stojí za prd. ()

J.Mayen

Velmi slabe sci-fi s celkem hvezdnym obsazenim. I kdyz S. Stone a D. Hoffman nebyli nidky mohi oblibenci. Spise  me vzdycky v kazdem filmu vadili. S.Stone se do tehle role dostala jen kvuli scene s roztazenyma nohama, kde stejne nebylo nic videt,ale jak dobrou herecku bych ji nevidel. Jak uz tu nekdo v komentarich psal, take mi prislo, ze ani sami herci nevedi co vlastne toci a coem film vubec ma byt. Takovel galimatias aby clovek v ostatni filmove tvorbe pohledal. O cem to do prdele bylo?? ()

Skokan

Spíš než scifi je to, jak už je uvedeno v popisku, mysteriózní film. A dost podceňovaný! Občasný divný střih, neřešené věci, postavy se chovají spíše divně, nelogicky, a to všechno v kabátku výborných herců kteří, jako by hráli trochu něco jiného. V době uvedení se setkal spíš s nepochopením, ale nyní na sklonku roku 2023, by si mohl najít nové diváky. Doporučuji! ()

Patr1k

Velmi podceňovaný film, skvelý príbeh, napätie, herecké výkony mohli byť lepšie ale nevadili mi, takýchto filmov by som prijal kvantá :) ()

halberdier

Jméno režiséra, autora předlohy a hereckého ansáblu první třídy sliboval přinejmenším zajimávou psychologickou sci-fi. Jenže výsledek nedopadl tak dobře jaký měl film potenciál. Vznikl tak průměrný sci-fi film, vzdáleně připomínající třeba Solaris či Horizont událostí (který i přes jméno režiséra dopadl mnohem zajimavěji). Přestože se film poměrně přesně drží knižní předlohy, dochází mu v půlce dech. Herci podávají jen vlažný výkon. Celkově mě film zklamal, ale jelikož právě takový druh film mám rád, je moje hodnocení docela vysoké ()

Lothlorien

Hrůza. Nejsem náročný, ale tenhle střih a scénář byl fakt šílený. I hudba neseděla. S tímto tématem šlo udělat mnóóhem víc. Škoda. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)