Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

kritiklon

Prvních 30 - 40 minut to jelo ve vysokém tempu a Sphere měla čím dál svěžejší náboj. Musím říci, že po tuto dobu se mé hodnocení pohybovalo někde mezi 4 - 5*! Pak se ale něco zvrtlo a tvůrci začali vymýšlet buď nesmysly, nebo začali překombinovávat děj, až ke konci vzniklo takové dobrodružné sci-fi pro rodinné filmové večery. Ono mi to jako celek vážně přijde spíše jako pohádka pro starší děti než vyzrálé drama pro dospělé. Ale nijak zklamaný jsem nebyl. Bylo to zábavné a tak nějak správně americké. Tedy zhruba to, co jsem od toho čekal. Zdejší hodnocení tomu vlastně zcela odpovídá. Za mě 3* a 65% ()

Sochorisko

Mluvící koule, která si chce hrát, no, ok... každé scifi je nelogické, nemožné.. Vždyť na tom je ten celý žánr postavený.. Ale trochu mi tady chyběla napínavá část filmu, ztratí se člen? No bóže, v kolika filmech se "ztratili lidé" .... Jediná chvíle, která mě fakt bavila, bylo s luštěním řeči koule a její hovory.. Jinak, na to, jak je to "hvězdně" obsazený film s vynikající(bohužel ne z vlastní zkušenosti) předlohou.. No, tenhle film měl na víc.. ()

El Loco

Neviem, čo si mám o tom myslieť. Je to strašne divný film. Najzaujímavejším je na ňom asi námet (ten mimochodom obsahuje pozoruhodné paralely s Even Horizon), z ktorého sa dalo vyťažiť oveľa viac. Režisér zjavne nepochopil, čo si vyžaduje takýto druh filmu. ()

RomanHyde

Určitě se na tento film vždycky rád podívám. Je to moc příjemné pokoukání s výbornými herci. Nerozumím nízkému hodnocení uživatelů. ()

thunnus

Překombinovaná a nedotažená hra, která místy působí jako parodie na mnohem lepší filmy (např. Vetřelec) a místy sama neví, o čem má být. Ne, tohle se mi moc nelíbilo. ()

icedalaman

Sci-fi není zrovna mým oblíbeným žánrem takže mě ani tento film nikterak vážně nenadchl nicméně když to porovnám s některým jiným filmem tohoto ražení tak se tento snímek stává nadprůměrným. Největší zásluhu na tom mají určitě herci ale i myšlenka se mi docela líbila i když podle většiny komentářů bych se na tenhle film ani nedodíval kdybych si předtím přečetl knižní předlohu, ale to se nestalo takže z toho pro mě vyplývá že koule je takový průměrný film na který se dá dívat. ()

Emzet

Koule je docela dobře obsazená a rozhodně nemá špatný námět, ale neumí ho zpracovat. Napětí veškeré žádné a psychologie už vůbec ne a navíc celý ten film je takový...divný. Jakoby Levinson nevěděl, co vlastně chce říct. Navíc, zkrácení o dobrou půlhodinu by více než prospělo... ()

cherita

No, není to zrovna průšvih, ale přiznejme si, že s takovými jmény a předlohou, která svou adaptaci ulehčovala už tím, jak „filmově“ je napsaná, to měl být nezapomenutelný zážitek. A do toho má tenhle výsledek hodně daleko ()

waits

Tři, ale pro mě velmi dobré tři. Všichni zúčastnění (prakticky bez výjimek nadprůměřní herci) hrají jakoby na půl plynu, pravda, ale i tak se jim povedlo mě vtáhnout do děje, bavilo mě to. Původního Crichtona jsem nečetl, což už napravovat nebudu. Jo, kdyby se mi tak dostal do rukou v mém pubertálním sci fi období.. ()

ursinko

1.2.1999. 3 a pol *. Zaujímavý námet, dobré herecké obsadenie, ale človek musí mať náladu snímok zhliadnuť. ()

xxxvodnikxxx

Nečekejte žádný zázrak, potom budete spokojení. Není to špatnej film, dá se na něj dívat, ale zase to není nic světobornýho.. Je zde pěkně vidět jak jsou postavy schopné analyzovat dění kolem sebe, i v poměrně stresových situacích, a taky jak je někdy těžký odhalit příčinu dění . Téma je super, ale zpracovat by se dalo asi lépe, nicméně, neurazí. ()

Blueeyes

Když se parta nerdů rozhodne strkat své všetečné vědecké nosy do obřího Ferrero rocher mimozemského původu sto sáhů pod hladinou, kouká z toho snímek, kterej má potenciál. Takže, na počátku byla obří koule a super nápad, koule zůstává, ale nápad postupně vyšumívá a tempo vázne a slábne až nakonec, puf. Škoda, přeškoda. Kdyby v té obr Zlatonce byla fakt ta značková čokoláda, poměla bych se víc. ()

Dogmeat

Ta atmosféra! Atmosféra! Když jsem to viděl poprvé, tak mě naprosto dostala. Díky ní jsem schopen odpustit hromadu nedostatků. Kéž by jen měla ta spousta lépe hodnocených filmů zrovna takovou. ()

hobbitko

Lepší 3 hvězdy - tento film jsem viděla tak před 10 lety a co se mi dostalo pod kůži byla dusná a klaustrofobická atmosféra a zajímavý námět, nicméně jsou filmy, které si pamatuju mnohem líp, protože mě taky mnohem víc zaujaly. ()

Eratashi

Nedoceněný film! Předpokládám, že se nikdo nebude zaobírat literární předlohou, přesto ji velice doporučuji, od Michaela Crichtona, malá kniha, rychle se přečte a film nekopíruje do detailu (odbočuje i v hlavní linii). K filmu: scifi založené na moci ztvárnit vše, co si jenom přejeme. Kdo by si pomyslel, že mimozemský vesmírný koráb připluje a zakotví na dně oceánu před třemi sty lety s mocným a úžasným darem, které slabomyslné představy člověka přetvoří na časovanou bombu…jenže co kdyby to nebylo mimozemského původu? Hlavním vyústěním filmu je pochopení svých slabostí a moc není v tom, co můžeme vytvořit, ale to, co dokážeme ovládnout. Ovládáme své emoce? Ovládáme své představy? Kdyby ano, budeme ovládat svůj strach z ostatních lidí? Hlavní důvody proč vidět film: skvělí herci, časová přesmyčka (na kterou přijdete až po zhlédnutí filmu), koule ve které stojí - přej si co chceš a budeš to mít, řešení (takového není schopen každý). Český dabing z devadesátých let je velmi dobře zpracován. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)