Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

Eventyrer

Objav vesmírnej lode a následne podivnej gule je veľmi vzrušujúci a napínavý. Drží si divákovu pozornosť na sto percent. Všetko sa ale pomaly začína meniť, keď chaos scén prerastie do mišmašu a vlastne ani netušíte, na čo sa to vlastne pozeráte. Správanie postáv a ich dialógy sú mimo ich charakterov. Zabúdajú na veci, ktoré sa dozvedeli a podľa ktorých logicky majú pokračovať ďalej, a konečné rozhodnutie síce dáva zmysel, ale ak by neboli tupí, napadlo by ich, že tú schopnosť, ktorú im guľa dala využijú zmysluplnejšie a rozhodnú sa v prvom rade dostať na hladinu. Očividný výber tejto možnosti a absencia logiky, ktorú nám následne vmietli do tváre je do očí bijúca a iritujúca. A asi som padla na hlavu, ale netuším prečo tá guľa odletela do vesmíru. Prečo? Veď tam ležala 300 rokov (resp. tá loď), ako to súvisí s tým, že sa rozhodli zabudnúť a tak časová linka mohla dávať zmysel s tým, že je to výrobok amerických občanov. A aby som nezabudla, psychológ v podaní Dustina Hoffmana je ten najhlúpejší psychológ aký kedy bol v nejakom filme. Stupidita, ktorou híri svoje múdrosti sa všetkému psychologickému vyhýba veľkým oblúkom a mizne asi v tej guli kde zmizla aj filmárska logika. ()

lift666

Mně se to náhodou líbilo.Vím,že je těžké natočit film tohoto typu (děj odehrávaný stále na stejném místě) a celkem se jim to i povedlo.Jen to nemuselo být tak dlouhý ()

Alojs

Miluji stísněné prostory a postupně houstnoucí "ponorku". Miluju Hoffmana, Jacksona a sem tam i Stoneovou (byť se zrovna nesvlíká). Sic podvodní, ale pro mě osobně chytlavé, tajemné a děsivé zároveň. Plavu proti proudu, čtyři hvězdy. ()

GOGO3000

Taktéž jeden z kultovních sci-fi, který otevírá spoustu otázek, na které si má odpovědět každý sám. Je to jeden z klasických sci-fi filmů. ()

adekcz

Hvězdné obsazení, výtečná předloha, ale. Je tu dost velké ALE. Tím je provedení... Film mne nebavil, psychologické scény mne nudili, prostě to dohromady nějak vrzalo. (mimochodem, před eragonem jsem tento film považoval za nejvíce zkažené zfilmování knihy, které jsem viděl...) ()

Rodin

Takové ukulele s Dustinem Hoffmanem. Magořilo se tam slušně, ale celé to bylo takové jakési poloviční. A jen kvůli Dustinovi dávám o jednu hvězdu navrch, protože tohle opravdu nebylo potřebné natočit ani vidět. ()

DavidWebb

Filmy sa stali mojou hlavnou zábavou aj vďaka tomu, že som dosť lenivý na čítanie kníh. Že má Guľa knižnú predlohu som zistil až niekoľko rokov po prvom pozretí filmu a keďže som ju ešte stále neprečítal predpokladám, že je (ako vždy) o hodne lepšia. Lenže práve vďaka tomu, že som ju nečítal, sa pre mňa Guľa - film, stáva veľmi zaujímavým kúskom. A to hlavne svojim originálnym námetom a v neposlednom rade aj dobrým hereckým obsadením. Guľa mimozemského (vari aj "ino"dimenzionálneho) pôvodu schopná zhmotňovať ľudské predstavy do skutočnej reality je vlastne splnením detského sna hádam každého z nás. Až mi je zaťažko uveriť, že takýto rozprávkový nápad prevedený do mystery/sci-fi drámy sveta dospelých v takejto podobe vidím snáď len tretí-štvrtý krát. Páčilo sa mi to, veľmi. Dobrá atmoška, zvláštna hudba, ako vždy skvelý Dastinus Hoffmanus a Šejronku som ešte takú príťažlivú a sexi nevidel. Hodne dobré ale nie dokonalé. Aj preto "len" štyri. ()

Taffey

Filmu strašně uškodilo herecké obsazení. Stone je naprosto nepřesvědčivá, do takovéh filmu se ani nehodí, Peter Coyote není taky bůhví co, Hofmana mám zaškatulkovaného do mnoha škatulek, jen né do této. Nelíbí se mi to. Bohužel jsem neviděl film s titulky ale jen v TV v českém dabingu. A ten je naprosto katastrofální. NApříklad dabéra Lieva Schreibera bych vpletl do kola. ()

Brooks

Fantastický námet spracovaný do brakového, prapodivne zostrihaného, chaotického sci-fi. Levinson nakrútil už aj lepšie filmy. ()

ŠpetaMarek

Jako malý, jsem ten film žral, ale 20 let jsem to neviděl. Nechápu tak nízké hodnocení na CSFD. Tohle je krásný příklad 90-kového béčkového scifi s áčkovovou produkcí. Pár věcí je tam blbě, ale kladné prvky převžují. ()

Dinsberg

Dejme člověku možnost si splnit svoje sny a on zhmotní svoje největší noční můry. Člověk nikdy nebude schopen si naplnit svoje sny, nemá na to dost inteligence. ()

Legrond

Jeden z opravdu mála filmů, kde na mě odlišnosti od knížky nepůsobily příliš rušivým dojmem (I přesto, že se stala ze stříbrné hladké koule mýdlová bublina :) ). Film má mouchy, chvílemi působí strašně levně (vyřešení obří olihně formou fleku na radaru nic moc), ale celková atmosféra všechno dohání. ()

Pai-Mei

Tak ako Shit, nechápem ani ja tak nízke hodnotenie tohot filmu. Nádherné sci-fi s parádnym soundtrackom, dodávajúcim filmu fakt hustú atmosféru. Skvelá myšlienka za asistencie hereckej špičky a fakt úžasný koniec. K tomuto filmu nemám žiadne pripomienky. Jeden z mojich top 10. ()

Suomi

Zajimavý film,napínavý,trošku zdlouhavý,ale já jsem se bavil.akorát učes Stoneové moc nesluší,ale to už je o něčem jiným. ()

MadMax3

V celku kvalitný film a kvalitné sci-fi, ale knižná predloha bola lepšia a tak mala lepší potenciál, herci sa to snažili zachrániť. Myslím, že film padol na scenári, teda prevedení knihy na plátno. Podarilo sa do snímku vopchať trošku psychologickej roviny, čo kvitujem. Najviac ma mrzí, že to mohlo byť oveľa lepšie. Keby sa dalo dám tri a pol hviezdičky. Percentuálne teda u mňa 70%. ()

jprmusic

Hvězdička navíc díky mojí slabosti pro daný žánr a druhá pro představitele hlavních rolí. Jinak by scénárista zasloužil zavřít, zvlášť když si přečtete knížku, nejraději by jste ho při sledování filmu uškrtili. Předloha Michaela Crichtona je totiž vynikající a dala se jistě natočit podstatně lépe. Přesto se film vidět dá, Hoffman s Jacksonem odvádí svůj vysoký standard a na Sharonku se pořád dá koukat. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)