Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

curfew77

Až příliš rutinérsky natočené sci-fi, jehož největší předností i slabinou v jednom je Crichtonova předloha s originálním úvodním nápadem a k smrti nudným a klišoidním rozuzlením. Zvučná herecká jména jedou na volnoběh a na svou dobu efektní triky a výprava toho po letech už nezachrání tolik jako kdysi. Napodruhé nedokoukatelné do konce, o dalších pokusech ani nemluvě. 55 %. ()

kubas369

Rozhodně ne uplně špatné ale také ne zrovna dobré. Bez atmošky, bez kousky napětí se slušným vrcholem a z hvězdami, které se snažejí vařit z ničeho. ()

knihovna

Tento film bohužel nemá koule. Námětem je to podobné Cameronově Propasti, ovšem ta je propastně výš. Tedy vlastně tenhle film je propastně níž. Prostě James umí, tady to se nepovedlo. ()

ostravak30

Pro mě byl tohle slavný sci-fi film o kterém jsem hodně slyšel a hodně četl. Je pravdou, že za jeho slávou nejspíš mohou hlavně herci, kteří jsou na špičkové úrovni. Že ale slavní herci nejsou zárukou kvality, o tom svědčí právě tenhle film. Pro mě je to lepší průměr sci-fi filmů. Námět vypadá zprvu fantaskně, hlavně, když se hlavní hrdinové potápí dolů a objevují obří loď. Ale pak děj tak nějak stagnuje a pokračuje v klasickém stylu, umíráme jeden po druhém, zůstanou jen ti nejhlavnější. Což je klasika většiny hororů a sci-fi. Navíc mi přijde, že i scénář je značně podprůměrný. Kolikrát ani nevíte o čem to hrdinové mluví a pak zase tlachají v krizové situaci o kravinách. Děj má silnější stránky, kdy se něco děje, ale hned zase stagnuje a neděje se nic. Chybí větší dávka napětí a velkolepější závěr, ke kterému film směřuje. Je to jako při milování, kdy se snažíte dosáhnout vrcholu, cítíte, že orgasmus je blízko a těsně před vyvrcholením se nestane nic. Vyvrcholení nepřijde a vy na něj stále čekáte a stále a najednou je konec. Zkrátka, bylo to pěkné, ale mohlo to být lepší. Další kousek si už nedám, díky, jsem syt. ()

marek29

Jakýsi hlubinný sci-fi u kterého jsem nedával pozor. Přišlo mi to nepoutavé tak uvidíme třeba při druhém pokusu.. ()

mrclTV

Miestami má tento film celkom slušnú ponorkovú (pun intended) atmosféru, kde najväčším nepriateľom nie je protivník zvonku, ale samotná posádka, ale zase v tak dlhom filme sa nájde aj množstvo poslabších hluchých fází (a v spojení s nie úplne presvedčivým vyvrcholením je výsledok skôr rozpačitý). Ale mám rád tieto psychošiny a táto je celkom pozerateľná, aj keď to nie žiadna extratrieda. ()

Pitryx

Knihu jsem nečetl, a to je možná dobře. Snímek je to skvělý, ale ten scénář není nic moc. Nápad s koulí se mohl, a měl využít lépe. Hloupé, rádoby psychologické debaty a úvahy si mohli nechat jinam. Navíc to bylo zbytečně dlouhé. Jistě jde o nadprůměrný snímek, ale mohl být zpracován lépe. Navíc se i to nějak nezdá s těmi zaměněnými písmeny ve zprávě. Jako klučiska jsme šifrovali podobným způsobem, a vím, že pokud to někdo zkazil, tedy záměnou písmen, byla zpráva většinou skoro nečitelná. Jenže neumím anglicky a třeba to bylo jen špatně přeloženo dabingu, tedy to Normanovo vysvětlení. ()

Hyperbolic

Jakožto fanoušek knižní předlohy jsem si to moc užil. Takový příběh a atmosféru je těžké přenést na plátno, tvůrcům se to ale vcelku podařilo. Hoffman, Stone a Jackson excelentní. ()

Vämpiriüs

Herci, velmi solidní triky a dobré audio zachraňuje tento spíše podprůměrný Sci-Fi brak. Nápad na scénář byl zajímavý do chvíle než se průzkum dostal na mimozemskou loď. Architektura lodi přímo křičela kdo ji stvořil a upřímně hodně mě to zklamalo. Trash styl USA, kde nepopustili příliš fantazie. Tedy jen za herce, efekty a ozvučení 2/5 jinak by to byl absolutní odpad. ()

Blazkowicz

Vyklubala se z toho pěkná blbost. Začíná to jako vždy pěkně. Vesmírná loď z budoucnosti a tajemná koule na palubě. O to tady ale vůbec nešlo. Místo toho sleduju jak celá posádka zmagoří, protože neví, jestli v té kouli byly nebo ne a nakonec koule uletí někam do pryč. Fakt skvělé. To mě ale vůbec nezajímalo. Rád bych věděl čí byly ty stopy v té lodi, jak umřel ten kapitán, co se stalo s lodí a co bylo v té kouli. No, mám smůlu. 2* ()

PlysovyMacko

Vedci nájdu na dne oceánu vesmírnu loď vnútri ktorej je tajomná guľa, ta ma schopnosť zhmotnovat myšlienky. Napätie sa dá krájať. Knihu som čítala a ani som nedýchala. Najlepšie scény sú rozhovory s Jerrym. Herci sú výborní. ()

Marg

I takhle se da zničit kniha, která byla opravdu skvělá a napínavá až do konce. Bohužel film nezachrání ani trojice slavných herců. Mohlo to být něco opravdu výjimečného. Takhle je to jen slušná sci-fi. ()

dejv01

Podle mne rozhodně zajímavý film s neotřelým hlavním motivem. Myšlenka toho, že existuje koule, která zhmotňuje naše sny a představy (podobný motiv jsem viděl v Červeném trpaslíku), se mi zdá fascinující. Psychologie postav a jejich uvěznění na dně oceánu s následnou ponorkovou nemocí také není od věci. ()

hwnd

Kniha mě přestala v půlce bavit (samozřejmě jsem ji dočetl, ale náboj první půlky se prostě někam vytratil) a s filmem to nebylo o moc lepší, to už radši nějaký zábavný béčko. ()

moviepill

Dustin Hoffman a Samuel L. Jackson. Tak už len kvôli tým dvom si tento film vždy rád pozriem. Nie je to síce nejaké superdielo, ale určite nepatrí medzi priemerné "skoroodpady". Scény s vajíčkami a hadmi sú skvelé. ()

bobin

Je to nekonečně uvavující , psychologická studie , která nudí v průběhu a dokonale znudí v závěru . O nic nepřijdete . Je to nepovedená snová studie , o nějakém hororu není řeč . ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)