Moc hezká politická satira, která na aktuálnosti neztrácí ani po Clintonově éře, pravda už tu nejde o nějakou světlušku (stážistku), ale o Albánii (Irák), která v příběhu (ve světě) hraje snad ještě větší roli. Stejně jako ona manipulace médii a falšování války, no neproběhla celým světem nedávno zpráva o falšování války mezi Palestinou a Izraelem? Ano, nebyla sice "až takhle vymyšlená", na druhou stranu média hodně ráda vsázejí na ony srdcervoucí výjevy, které z jinak normálně myslících lidí udělají stádo volů. A tahle komedie přesně taková je: kousavá, štiplavá s mimořádně dobře napsanými dialogy. De Niro a Hoffman tradičně skvělí, myslím, že si tenhle film (i díky mý posedlosti americkou politikou) dám v budoucnu ráda znovu, mám totiž pocit, že by mohl být na druhý pohled ještě lepší. Dodatek 14. září 2008 Podobně jako u Zuřícího býka, i u Vrtěti psem platí, že jeho genialitu doceníte až ho uvidíte poněkolikáté. Dialogy plynou jeden za druhým a napoprvé snad ani nejde všechny ty geniální narážky pochytit. Člověka, který dokázal tohle vymyslet a napsat, upřímně obdivuju. Prezidentův štáb si vymyslí válku s Albánií ("Co nám kdy udělali?" "A co kdy udělali pro nás?") a najme si producenta, který ji v Hollywoodských studiích natočí ("Během natáčení The Four Horsemen of the Apocalypse tři jezdci zemřeli dva týdny před natočením finálního záběru. Tohle není nic. Je to jako první dějství: Válka."). K tomu všemu vzniká oslavná píseň na americké hrdiny ("Na Albánii se blbě vymýšlejí rýmy."), nastrčený americký hrdina se vrací do vlasti ("Když jsme říkali, že chceme někoho ze speciálního programu, poslali nám speciálního zločince."), CIA odhaluje, že je celá zápletka kolem války vymyšlená ("Žádná válka není." "Je, vy se nedíváte na televizi?"), prezident si přeje na válečných záběrech pouze a jedině bílou kočku... Neuvěřitelné. Nadčasové. Nestárnoucí. "Prezident bude hrdina. Přinesl nám mír." "Ale vždyť nikdy nebyla válka." "Tím lépe."(23.4.2007)

Hvězdná komedie..(13.12.2009)

No tato "komedie" ve mně budí smíšené pocity. Přesto, že je to celé prošpikované lhaním a výmysly, tak mě to moc nesedlo, a to nejspíše z důvodu, že se tam až příliš mluvilo, což já osobně nemám rád. To už si radši vyčistím zuby :-D Ale i přes to, že je to založené spíše na dialozích, nakonec ohodnotím průměrem.(10.10.2011)

Výbornej nápad, výborný filmový zpracování, výbornej De Niro i Hoffman. Prostě výbornej film. Nemam, co bych vytknul. Snad jenom, že to mohlo klidně bejt delší. Kéž by se takovejch filmů točilo víc.(23.1.2010)

Skvělá karikatura současné manipulace veřejným míněním, která je tak skvělá právě proto, že je ve svém prazákladu pravdivá. Roky, které od natočení uplynuly, filmu dodávají jen další a další šťávu, protože je to celé pravdivé stále více. Výteční Hoffman a De Niro.(19.12.2009)

• - Telefonní číslo 800 555-0199 je používáno ve filmu poměrně často (například stejné číslo měl Lester Burnham do své kanceláře v Americké kráse). Je to jediné oficiálně povolené číslo s předčíslím 800 provozovatelem telefonní sítě pro použití v médiích. (don corleone)

• - Scéna, ve které visí na drátech boty přivázané tkaničkami se natáčela kousek od US Capitolu na East Capitol Street. Produkce nechala několik párů na místě i po natočení scény - vydržely tam i několik let. (don corleone)

• - Během filmu zazní vtip na herce James Belushiho jako původem na Albánce. Belushi je skutečně synem albánského emigranta. (don corleone)