Vynikající satira ukazující na sílu ( moc ) médií, neztrácející ani po 12 letech na aktuálnosti, ba právě zcela naopak!(24.12.2009)

Kráčej světem s očima otevřenýma. Kriticky vše hodnoť, ověřuj, uvažuj. Jak se dá zblbnout celý národ, o tom vám poví tenhle film. Ale vina za to, že jsou z nás poslušné ovce, je výhradně na nás. BTW film krásně ukazuje, kam až dospělo mainstreamové zpravodajství. Veškerá investigativnost, pídění se za informacemi a jejich ověřování už neexistují. I sdělovací prostředky jsou v lepším případě ukolébány pocitem, že v demokracii k nám přijde pravdivá informace tak nějak sama od sebe, v horším serou na ověřování, protože důležité je přinést zprávu první nebo rovnou samy manipulují (viz pěkná glosa v canakjově komentáři). "Můj táta mi říkal, a já se toho držím, neměň koně v prostřed proudu." "Co nám kdy Albánci udělali? - A co kdy udělali pro nás? Znáte nějakýho Albánce? Kdo by věřil Albáncům."(30.5.2006)

Scénář: Hilary Henkin, David Mamet .. Je to přitažené za vlasy anebo dotažené k (absurdní) dokonalosti? Žánr komedie může působit velmi matoucím dojmem - úsměvů na tváři děj mnoho neudělá a spíše mrazivě baví díky několika výtečným dialogům a popisům, jak je (asi) snadné manipulovat s davem s pomocí masmédii.(13.2.2007)

• GilEstel

Slabý film, nedůstojný dvojice Hoffman De Niro. Komediální nadsázka, beroucí si na paškál manipulovatelnost politického veřejného mínění, zde vyznívá příliš suše. Vše se tváří až příliš vážně. Na jednu stranu je to příliš málo absurdní, na druhou stranu příliš málo realistický než aby šlo o skutečnost. Vtip se ztrácí a dialogy jsou o ničem. Přitom téma jako hrom. Asi si každý pamatuje na imaginární jaderné, chemické a další balistické střely, které Američané sledovali ve hlavním zpravodajství, než Bush vlítnul do Iráku, aby zastavil zlého teroristu Saddáma Husajna, jenž jeho předchůdci tak neprozíravě vyzbrojili. 41%(26.3.2012)

Sympatická Levinsonova bokovka, spíchnutá za 2 týdny. Ani to není znát, parádně se na to kouká a pointa filmu v dnešní době války o Irák nabírá na aktuálnosti. Albánie nebo Irák, ono to kolikrát vyjde nastejno.(11.5.2003)

• - Robert De Niro i Dustin Hoffman si řekli o nezvykle nízký honorář, aby se na natáčení mohli podílet. (don corleone)

• - Během pohřební scény vojáci z vojenské kapely hrají se členy pochodového orchestru Riverside Community College. (dinamit_1)

• - Původním autorem De Nirovy věty: "Lepší dobrý plán dnes, než perfektní plán zítra," je americký generál George Patton. (StarsFan)