Hoffman si v tomhle snimku prekvapive DeNira docela podava, jinak film v nicem zajimavy, ale ani neni spatny. Jasny prumer, tak na jedno ci dve pokoukani.(7.9.2003)

Kříženec pozdějších Děkujeme, že kouříte a Obchodníka se smrtí. Vynikající herci, atmosféra dostatečně přetažená a satyrická, přitom je stále možné brát film vážně. Mile mě překvapil i tvrdý konec. Že je film ve své nadnesenosti neškodný, mi vůbec nevadí.(1.9.2012)

Americký prezident si v oválné pracovně zašpásoval s nepříliš zletilou Světluškou, která neváhala a životní zážitek svěřila nejen svému deníčku, ale považovala za vhodné podělit se o tuto radostnou zprávu s médii. Je pár dní před volbami a prezidenta by nyní volili pouze členové anonymních pedofilních sdružení. Prezident je proto rychle uklizen na důležitou mezistátní návštěvu Číny a do Bílého domu rozvážným krokem vstupuje profesionální odstraňovač fleků z prezidentovy cti Conrad Brean. Breanův mozek promptně analyzuje situaci a řešení je rychle na světě. Z Bílého domu začínají unikat tajné informace, které jsou mluvčími ihned vehementně popírány a USA už tuší, že brzy nastane válka proti terorismu. Nyní je řada na mocném hollywoodském producentovi Stanley Motssovi, aby vyprodukoval válku s Albánií s takovou naléhavostí, aby se američtí patrioti sešikovali za prezidentem do bojových uskupení a nikoho už nezajímalo plácání nějaké Světlušky.(20.9.2009)

Drsně satirický humor, který chvílemi spíše nutí k zamyšlení nad charakterem oněch hlavních hybatelů fiktivní války a válečného hrdiny a vůbec všech politiků. Mimochodem maličká role Woody Hareelsona "když bere prášky, je v pohodě" skutečně potěší. 70%.(23.4.2007)

Skvělá politická komedie která je zároveň značně zarážející, když si člověk uvědomí,že by to bylo možné. Herecké obsazení snad ani nemůže zklamat a celý film má zvláštní příjemnou atmosféru a od začátku do konce se budete skvěle a inteligentně bavit.(5.2.2006)