Do amerických prezidentských voleb zbývají jen dva týdny a Conrad Brean, specialista na problematiku médií, je narychlo povolán do Bílého domu. V podzemní zasedačce se dozvídá o hrozícím sexuálním skandálu mezi prezidentem a nezletilou skautkou, celou kauzu totiž plánuje několik stanic ještě ten večer odvysílat v hlavních zprávách. Breanovým úkolem je zastavit blížící se mediální bouři a zároveň prezidentovi napomoci k jeho znovuzvolení na další funkční období. V tak krátkém čase je jedinou možností odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Brean se proto spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku albánských radikálů. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi, která s každým dalším dnem do voleb nabírá co do absurdity na obrátkách... Americký film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Dobré ráno, Vietname, Bugsy), který satiricky laděné komedii vtiskl dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky. Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana si zahrál Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Irčan), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Levinsonův dvorní herec Dustin Hoffman (Absolvent, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie). Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou pak scenáristka Hilary Henkinová a známý dramatik David Mamet, zároveň jde však o volnou adaptaci knihy Americký hrdina Larryho Beinharta. Ani jeden z tvůrců ovšem nemohl tušit, jak rychle a blízko se přiblíží skutečnosti. V lednu roku 1998, pouhý měsíc po premiéře propukl sexuální skandál prezidenta Billa Clintona, který vzápětí nařídil bombardování v Súdánu. Situace se pak opakovala ještě dvakrát: během projednávání Clintovova impechmentu bombardovaly Spojené státy Irák a pár měsíců na to také Jugoslávii. Název filmu se pak na dlouho dobu ustálil jako označení pro mediální čachry a odvádění pozornosti od klíčových problémů. (Česká televize)

vyfuk

Hodně zajímavě provedeno. Něco co dává "vrtěti psem" lehce jiný význam. Bláznivý význam. Význam i vcelku zajímavého filmu. Dvojka Hoffman a De Niro vytváří také skvěle doplňující se páreček. Film co se mi asi podruhé moc pravděpodobně do rukou nedostane, ale hádám, že jde o zkušenost. ()

KASUGI

Aktuální film, až z toho mrazí. Sedí to na 11. září, sedí to na covid divadlo i na konflikt na Ukrajině. No v podstatě na všechno, protože všeobecně ukazuje, jak se nádherně a jednoduše manipuluje s masou ovcí, pro které je naškrobený moderátor ve studiu se čtecím zařízením větší zárukou pravdy a reality, než osobní zkušenost neznámého podřadného človíčka z Facebooku. Nejhorší na tom je fakt, že demence lidí už dosahuje takových obrátek, že k jejich oblbnutí nepotřebujete nějaké šílené velkorozpočtové spektákly, ale postačí pouhá jedna fotečka něčeho odněkud a k tomu výrazný popisek a realita je na světě. Lidé už úplně rezignovali na svůj zdravý úsudek a racionální uvažování a než by se pracně zamysleli nad sebestupidnějšími a smysl nedávajícími událostmi, raději se plně odevzdají mediálním žumpám. Ač se jedná o satiru, ten film moc vtipný není (i když párkrát jsem se hlasitě zasmál, třeba u kuchaře s tričkem Fuck Albania jsem si hned vzpoměl na užitečné idioty s ukrajinskýma vlaječkama v profilovkách) a spíš má pachuť hořkosti. Jednak kvůli závěru a jednak kvůli faktu, že se ve filmu zmiňují i nějaké skutečné USA mediální divadýlka. Takže průměr, který ale určitě stojí za shlédnutí + hvězda za tu nadčasovost. ()

weselow

Tak scénář je evidentně psaný na rychlo, ale DeNiro a především Hoffman předvádí skvělou šou a mladá Kirsten Dunst a la no name Albánka je trešnička na dortu :) A že realita v USA není v podstatě jiná je pro osvícence snad nasnadě... ()

TroiMae

Bohužel od té doby, co jsem tohle zažil v reálu s Georgem W. Bushem a jeho válkou v Íráku… a vídávám to tak často v televizních novinách… to už vlastně moc originální a zábavný film není :( ()

venca163

Parádní scénář a ústřední dvojka (De Niro tu nehraje mlčenlivýho rapla jako vždycky, fakt!). Film odsejpá a baví a vykonává svoji záslužnou "wakeup sheeple!" činnost. Dneska, po 20 letech, je ale zase internet plnej moulů, co vidí přinejmenším vládní spiknutí už i v tom, že na Silvestra došla v kaufláči Bohemka a jsou na svůj odvážný názor nějak nepochopitelně hrdý. Takže vono si nevybereš. Btw. Asi nejlepší smrt Woodyho Harrelsona ve filmu =). A to počítam i jeho legendární manipulaci s granátem v Tenký červený linii (80%) ()

ondrech

Kamera: Robert Richardson ... opět tvrdím, že rain man není nejlepší Levinsonův film. Tady se kloubí skvělá režie, scénář, výkony všech herců(de niro a hoffman by měli hrát dohromady více) a taktéž Richardsonova kamera je dokonalá. Oceňuji na něm nejvíce originalitu snímaných záběrů(skrze vodu v bazénu, stín, když hraje sqaush). A ta hudba, to je taky klenot - We all protect the American borders... we were right to vote for democracy... a taky je to prošpikováno spoustou hlášek - JEZDÍ V DŽÍPU SE PSEM A BROKOVNICÍ! HAHA! nebo JIM BELUSHI JE ALBÁNEC? KOČKU DODĚLÁME DIGITÁLNĚ. THIS IS NOTHING THIS IS NOTHING, HAVE YOU EVER FILMED IN ITALY? THIS IS NOTHING. nebo GRACE! YES WHAT! THE TEASER! ne, tento film je propracovaný po všech stránkách a je nedoceněný, podobně jako banditi. ()

nightevan

Ne bez chybiček ale hodně hodně hodně dobré. Pravdivé ( -> děsivé? ). Vskutku i dobře zahrané (Hoffman mi výjimečně ani moc nevadil). 4* ()

sedm.1

Už u Děkujeme,že kouříte jsem se přiznal,že k satiře mám absolutně nulový vztah a navíc ji povětšinou ani moc nepochopím.A stejně jako u "komedie" Jasona Reitmana jsem se i u Vrtěti psem neskutečně přemáhal vůbec celý snímek dokoukat a fakt jsem ho nudnou protrpěl.Celé to na mě působilo jako jedno velké odlehčené obvinění něčeho,co víme,že se může dít,že to tak prostě může fungovat(a nejspíš i funguje),ale díky tomuto snímku to asi málo s kým pohne.Naprosto bez vtipu,bez spádu,bez chuti.Herci navíc příšerně přehrávali a v takovémto obsazení to zamrzí nadvakrát.Pravda je,že Vrtěti psem má reálný základ v tom,že média si s námi dnes dělají co chtějí,ale takovéto zpracování tohoto tématu mě fakt nezajímá. ()

Mr.Jackass

Dle mého názoru 90 %, ale zaokroulím na 4*. Na film se musíte koukat s nadhledem a uvědomit si k jak absurdním situacím může v moderní politice dojít. Kdo na film kouká jako na příběh, který se může uskutečnit může být zklamán. Ale na druhou stranu film ukazuje, kdo rozhoduje o tom co si máme myslet...a ano jsou to média a kdo ovládá média, ten ovládá svět a v tomto příběhu je to nádherně ab absurdum vyhrocené. Film je nedoceněný a hodnocení by měl mít vyšší. ()

MaxipesFik

Film veselý i tragický, trefný až prorocký (viz strašení terorismem). Určitě stojí za vidění, ať už na něj pohlížíte jako na vcelku vyvedenou komedii nebo zdařilou analýzu politického denního chleba, mocné síly médií a manipulace. Mně osobně na něm vadí přemíra hollywoodských scénářových klišé a především smrt produkčního (D. Hoffman) v závěru, která působí jako nepatřičná moralita. Ale bavil jsem se. ()

Ferinka

Tak já nevím, jako vtipný, ale že bych z toho měla mžitky před očima, to opravdu ne. Možná jsem se těšila víc, než jsem měla. ()

Babous

Jako dobrý. Dobrý, ale ne boží, ani suprový. Všichni dělají, jako by skvělý PR bylo něco ohromnýho, něco novýho. Nevím, nějak mě to nepřekvapovalo po téhle stránce a příznivec konspiračních teorií se ze mně taky nestane. Ale film je to fakt povedenej, doporučuju všem, kdo mají co dočinění s médii. ()

Dromed

Ve skutečnosti vyčadila Monika doutník Billovi a pak vybombardovali Bělehrad. Kvůli Kosovu. 1,4 % američanů ví kde nebo co je Kosovo. ()

Sdoom

Chvílemi zábavné, chvílemi trpící přílišnou nevěrohodností komediální drama, které táhnou svými hereckými výkony Dustin Hoffman a Robert De Niro. Výborný nápad, ale nemohu se ubránit pocitu, že to mohlo být ještě o hodně lepší, kdyby to právě bylo trochu věrohodnější. Ale i tak docela povedená společenská satira, která se dnes už příliš netočí. (HD, orig. + CZ tit.) ()

herr_carter

Film, který má super úvod, ale postupem času upadá do rutiny...De Niro s Hoffmanem standardní klasika, ale co mě dostalo absolutně nejvíc, bylo těch necelých 10 minut, co se ve filmu objeví W.H.Macy, jakožto velitel CIA, ten byl přímo k popukání. Jinak nápad dobrý - vytvořit fiktivní válečný konflikt s Albánií pro zakrytí prezidentovy nevěry, tomu říkám tenký led, fakt škoda, že snímek po nějaké době spadne stereotypní záležitosti...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche