Režisér Filip Renč vrátil ke kriminálnímu příběhu ze současnosti, když v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize natočil příběh, do jehož hlavních rolí obsadil Simonu Stašovou a Juraje Kukuru a který podle skutečných událostí napsal populární novinář a publicista Josef Klíma. Ten se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že "...na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky..." a dodává: "...tak je tomu i v tomto případě, protože náš příběh se skutečně odehrál - bohužel ovšem bez šťastného rozuzlení. Fabulace ho posunuje z pouhé anatomie zla (které je už dnes všude nadbytek a uvrhuje diváka do stále hlubší deprese) směrem k naději. K naději, že přestože se musí řadový občan v džungli dnešní doby spoléhat nejvíc na sebe, má šanci ? pokud nepodlehne malomyslnosti - ubránit se. A to přesto, že jeho situace vypadá často beznadějně." Takto beznadějně vyhlíží i situace zdravotní sestry Věry Podlipné, která sice nemá existenční problémy, neboť zdědila majetek po rodičích, ale které jednoho dne dorazí dopis s opravdu podivným obsahem... (Česká televize)

MaryLou

Na český kousek je to celkem slušné, ale přesto průměrné. Fakt, přilepila jsem se k tomu docela dost. A čété jedna většinou vysílá celkem normální věci, takže mi vůbec nevadí to označení (TV film). Takové lepší tři. Přemýšlela jsem o čtyřech hvězdách, ale to by bylo asi moc. ()

Naby

Při nedělním večeru to bylo příjemné pokoukání. Nápad, jak už tady někdo napsal se skutečným základem byl dobrý. Určitě doporučuju se na to podívat. Příjemná změna mezi českými filmy samých rodiných filmů. ()

maarr

Za Simonu Stašovou, dávám hvědičku... Jako tradičně velmi slabý scénář. Simona Stašová dostane předvolání k soudu aby nahásila kde je nyní její syn, ona však žádného nemá. Po dohadování se soudkyní od ní dostane jeho adresu ať se za ním zajde podívat, tady nám něco nesedí že.... ()

Woyczek

Tenhle kousek mě fakt chytl. Napínávý téměř až do poslední chvíle, plný záhad, točený v Brně, super slovní hříčky a pár zábavných pošuků v blázinci. ()

Tess92

Dobře jsem o filmu nic moc nevěděla, tak jsem ani moc neočekávala. Po shlednutí mám jenom pocit: "bylo to divný". Jestli se tohle opravdu stalo, tak je to opravdu děsivé, ale děj mi přišel přitažený za vlasy. Asi by mohli takovýhle lidé existovat, ale nejsem si jistá, jestli dokážu uvěřit tomu, že někde mezi námi žije "Batman s Robinem" (jak jinak popsat doktora Zahálku a jeho pomocníka, který zařizuje odposlechy). Celkově mě tedy film nezaujal, ale na druhý díl se pravděpodobně kouknu, protože se mi líbí herecké obsazení. ()

Dr.dogous

1+2 díl drobné chybičky, (Jakto že Tatáně v divoké, postelové scéně nespadla paruka? Nebo naivní vykrádání dat z mobilu zlosyna apod.) Kamera občas extravagantně roztočená, až jsem z toho měl nauzeu, chudý rozpočet z toho čouhal na hony, (honička aut), ale jinak chvála za odvahu natočit něco ze současného společenského marasmu. Hezká pohádka o nepráci Pomahačů. " Pomahači a chraniči nefungujou, takže spravedlnost bere do ruky Juraj "Kukuraj". Skromný miliardář z Omnipolu, se chová jako milionář, stejně pane Renči a pane Klímo díky, za toto píchnutí do vosího hnízda. Otázka je, zda si z toho vosy budou něco dělat. Za odvahu 85%. ()

monge

Zatím mám za sebou první díl a musím říct, že jako učenice filmových klišé v detektivkách a hororech je to perfektní. Jinak nic moc. Simona Stašová hraje jako vždy hezky, u pana Kukury mě chyběl snad jen boj o život brouků. Jaromír Nosek si zahrál taky to, co vždycky a tradičně tak dobře, že to vypadá, že asi lump bude i v civilním životě :-) Shrnuto: Velmi dobře udělaná sr..ka. ()

gerojmanus

Na to, co se teď v Česku natáčí, je to lepší průměr. Stašová je paní herečka, odehrála si svý a přidala k tomu ještě svůj osobitý styl. Jinak mně tam neseděl moc Hrušinský, ale ten mi nesedí skoro nikdy:) Co se týká režie, tak Renč byl vždycky můj oblíbenec. Těšil jsem se na tenhle film i díky tomu. Nicméně, jeho rukopis jsem tam neviděl..Přitom Klíma to napsal myslim výborně. Co chci nicméně vyzdvihnout je hudba. Walter Kraft mi vrátil vzpomínku na Requiem pro panenku a já tam slyšel i Pink Floyd..:) Jako celek 60%. ()

MAKITA

fakt, že to bylo zpracované na základě skutečné události je podle mě dost pádný na to aby to bylo lépe provedené. jinak celkem koukatelný TV film s docela zvučným obsazením. Škoda, že tomu pan Renč nedal o milion korun víc... mohlo to být i na film do kina.. ()

jarod13

Na televizní film to byl dobře provedený počin a to jak Klímy, tak také Filipa Renče. Určtitě jsem nelitoval, že jsem tento film shlédl. byl to příjemně prožitý večer. Kriminální zápletka sice jako SCI-fi, ale pořád lepší, než fantasmagorie v podobě kriminálky Las Vegas... ()

berlok

Na naše poměry zdařilý krimi snímek. Setkáváme se v něm se sofistikovaným druhem kriminality, velmi rafinovaným. Paní Stašová opět ukázala, že se umí poprat s každou rolí. Pozvolné rozplétání jinak svižného děje. Jediné co mi na tomto krimi vadilo bylo to, že oplýval spoustou detailních chyb. Celkový dojem 65%. ()

ArtLucie

Tohle se mi líbilo. Nejspíš k tomu z 90% přispěl fakt, že Simona Stašová byla výborná a měla hodně prostoru, ale i příběh byl zajímavý. ()

Honey007

Bohužel česká televizní tvorba upadá a upadá stejně jako tento snímek. Začátek je poměrně slibný a vypadá to, že se zde rozehraje zajímavé psychologické drama, ale vše se z nějakého neznámého důvodu zhruba v polovině filmu zvrhne v potřeštěný příběh plný klišé (zámožný podnikatel - korupčník a zloduch, zadlužený gambler - taky zloduch, ale menší, právník - český zorro v podání J. Kukury). Jediné, co drží celý snímek nad propastí je skvělý herecký výkon Simony Stašové a jakžtakž logicky stavěný příběh. Nevím proč, ale podle mě by tomuto snímku daleko více slušela tajemnější zápletka s paranoickou hlavní hrdinkou, ale to by chtělo mnohem kvalitnější scénář, zkušenější režii a celkově nápaditější produkci ČT. 35% ()

InteleCz

Musim reagovat na jeden komentář. WANDRWALL - je vidět, že někdo si pustí prvních 5-10 minut a pak kritizuje film, i když ani neví o co pořádně jde. Jinak - nevim, proč je to tu dvakrát. Ale moje hodnocení zůstává - 90% ()

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

16.02.2011

Přemýšlíte, co s načatým březnovým večerem? Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se zajímavými lidmi a načerpat atmosféru různých koutů světa? Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi představí… (více)