Režisér Filip Renč vrátil ke kriminálnímu příběhu ze současnosti, když v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize natočil příběh, do jehož hlavních rolí obsadil Simonu Stašovou a Juraje Kukuru a který podle skutečných událostí napsal populární novinář a publicista Josef Klíma. Ten se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že "...na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky..." a dodává: "...tak je tomu i v tomto případě, protože náš příběh se skutečně odehrál - bohužel ovšem bez šťastného rozuzlení. Fabulace ho posunuje z pouhé anatomie zla (které je už dnes všude nadbytek a uvrhuje diváka do stále hlubší deprese) směrem k naději. K naději, že přestože se musí řadový občan v džungli dnešní doby spoléhat nejvíc na sebe, má šanci ? pokud nepodlehne malomyslnosti - ubránit se. A to přesto, že jeho situace vypadá často beznadějně." Takto beznadějně vyhlíží i situace zdravotní sestry Věry Podlipné, která sice nemá existenční problémy, neboť zdědila majetek po rodičích, ale které jednoho dne dorazí dopis s opravdu podivným obsahem... (Česká televize)

Nekroskop

Tenhle snímek mě překvapil. Čekal jsem další ......, jak je tomu v neděli večer na ČT1 zvykem a on se z toho vyklubal na naše poměry docela slušný krimifilm. ()

whisker

Původně jsem se na to ani nechtěl dívat, nakonec jsem se rozhodl že to risknu a myslím že se vyplatilo. Neříkám, že je to opravdu skvělý film, ale má v sobě určité kouzlo, které mě dokonale vtáhlo do děje. Jestli je to možné, nebo ne, potom pátrat nebudu. Nadprůměrná česká "moderní" kriminálka. ()

elshish

Ze začátku dobře vyvíjející thrillerek, ale od půlky filmu to trošku začalo vadnout. Jinak pan Kukura s paní Stašovou zahráli velice slušně... ()

sanikope

Filip Renč a Juraj Kukura ako záruka braku. Kukura snáď už ani nepotrebuje kostým. V tom v čom chodí v civile i natáča. Aspoň tá Simona stála za to... ()

FireTight

Zajímavý námět, filmově neokoukané Brněnské prostředí, skvělá Simona Stašová (ostatně jako vždy) a takový divný Juraj Kukura. Takhle nějak ve zkratce by se dal zhodnotit tento Český televizní film, který sice není na začátku vůbec špatný a který vás dokáže během první půl hodiny docela zaujmout, jenže jak dojde k setkání postav Stašová + Kukura, propracovaný děj se rychle odpotácí ze scény, všechno tak nějak šedne a vy si říkáte, kam se podělo to docela dobré drama z doby před několika minutami. Co mi na "Zrozen bez porodu" vadilo nejvíce? Rozhodně ty sny, které působily jak z nějaké hodně nepovedené komedie a závěrečná pasáž ve fabrice. Noskovi a Hrušínskému jsem to prostě nevěřil a vlastně to samé se dá říci i o konci filmu. Škoda, mohly to být čtyři hvězdičky. ()

Teresita

Vcelku to nebylo úplně špatné, ale ve filmu je příliš mnoho nedostatků, které kazí celkový dojem: psychiatrická léčebna vylíčená jako místo, kde se nachází pouze ti největší magoři a podivíni (to nikdo ze štábu neslyšel o tom, že se tam léči třeba závislí na alkoholu?), nepřehlédnutelný Juraj Kukura v černém klobouku, který se snaží být nenápadný (jde na to zajímavě), Jiří Dvořák a jeho těžce uvěřitelná role vyšetřovatele (působil na mě moc teatrálně), a nakonec mafie, která se ani neinformovala o tom, jak jejich oběť vypadá a jaké kroky vůči nim podniká. Trochu divné, ne? Námět byl skvělý, výkon Simony Stašové též, ale celkově to díky snaze o dramatičnost působí jako trochu přitažené za vlasy. ()

maoc

Docela pěkná detektivka-thriller. Ale doma není nikdo prorokem, jak se píše v Bibli, proto tvůrcům prostě nějak hůře odouštím těch pár nelogičností či nedokonalostí. U zahraničního snímku bych si jich sotva všiml. BTW Zajímalo by mě, zda legalizovali ten vykradený motiv od Pink Flojdů - High Hopes. A taky z konečné na Barvičově nejede bus 71, ale 51. Jestli jsem se teda v té rychlosti nepřekouk. ()

unrocker

Námět hodně dobrý, řekl bych že i scénář se Klímovi povedl. Herecké výkony taktéž dobré, Stašová opravdu velmi dobře. Škoda jen toho celkového dojmu, ten byl slabý... :( ()

Stuffa

Nejdřív jsem na to koukala jako na docela zajímavý snímek, grády tomu dodalo až to, když jsem se dozvěděla, že je to natočeno na motivy skutečného příběhu. Podivuhodná směť událostí, která vůbec nebyla náhodná, ale promyšlená vražda a následně loupěž jedné bandy se mi líbila.. Jen jsem trochu nepochopila toho tajemného doktora Zahálku, který záhadně zmizel. ()

rokkur

Příjemné překvapení. Chválím především kameru, která je, na televizní film hodně dobrá (což u nás není vůbec samozřejmostí!!!). Tenhle TV kousek si určitě zaslouží pozornost... takže nebudu hledat nějaká negativa a dávám 4*. ()

honzic

Chvílemi slibné, ale potom přišlo zklamání a herci dost přehrávají a působí nevěrohodně. I scénář je trochu matoucí. Škoda. Hodnocení: 45 % ()

tsatsiki

Mě se moc líbila tato série, byly to příběhy zase o něčem jiném, než jsou klasické kriminálky a blýskla se tu Simona Stašová a hraje tu můj oblíbený Jiří Dvořák.80% ()

djerba

Překvapivě dobrý film, ale není divu, Renč když chce, tak umí. A Stašová je sázka na jistotu, je jedinečná a vynikající! ()

Weehaa

Nechtěl jsem se na to koukat, ale scéna na začátku, kdy si Simona Stašová statečně poradí s těma dvěma smažkama, mě učarovala a já začal sympatickou sestřičku obdivovat a nepřestal už do konce filmu. Dobrá atmosféra a příběh o páté koloně české policie (BIS?), která není svázaná pravidly a nepodléhá subordinaci. Filip Renč možná není úplně nad propastí, teda alespoň, pokud se nedrží těch svejch placatejch a trapnejch komedií. ()

O_Peki

Po dlouhé době dobrý a napínavý film (i když televizní). Slušně natočený a odvyprávěný příběh, dobří herci. Jan Hrušínský perfektní. Ten jeho padouch by zaslužil víc prostoru v nějakém jiném filmu. ()

Carlos.Meo

Tohle rozhodně nebyla taková hrůza, jak by se mohlo podle prezentace některých komentářů zdát. Chyby to má, určitě, ale rozhodně nejsou neodpustitelné a film srážející do roviny odpadu. Brněnské lokace snímku sluší, Simona Stašová hraje výborně a Kukura má charisma. Co mi tam ale celkem nesedělo, bylo finále zavánějící fantasknem. ()

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

16.02.2011

Přemýšlíte, co s načatým březnovým večerem? Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se zajímavými lidmi a načerpat atmosféru různých koutů světa? Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi představí… (více)