Příběh, do kterého dnes vstupujeme, není ojedinělý. Vysokoškolačka Olga Borská (I. Chýlková) po ukončení školy zahájila úspěšnou kariéru. Trpěla ale nezájmem mužů, a tak si ve svých sedmadvaceti vzala muže o 22 let staršího, s nižším vzděláním Vladimíra Borského (A. Švehlík). Bylo samozřejmé, že Olga zůstala v domácnosti a vychovávala jejich tři děti a starala se o manžela. Stala se tak ale pouhou „služkou“ v domácnosti, od které se očekává poslušnost bez odmluvy a více než stoprocentní péče, a to vše bez nároku na jakékoli uznání a vděk. Náhodné setkání s bývalou spolužačkou Evou (J. Šteindlerová) ji přivede zpět mezi lidi. Olga využije svou znalost cizích jazyků a začne provádět cizince. A cítí se v tomto povolání velmi šťastná – vydělává dostatek peněz a je v kontaktu s lidmi, kteří ji berou vážně. Ale manžel se s tím nemůže smířit, že má doma úspěšnou a atraktivní ženu. A nakonec ještě přijde sám o zaměstnání… (Česká televize)

Hombre8

Vždy je třeba vnímat v prvé řadě příčiny, ne až důsledky. V politice, v nemoci, ve vztazích. Drtivá většina toho schopna není. Drtivá většina raději řeší důsledky a žije emocemi z nich plynoucími. Pro ni je určen i tento (zatím za mne nejslabší) díl série Oběti. Obětmi jsou tu všichni. ()

Nick321

Policista: "Ženská musí nějaký to šťouchnutí vydržet. Kdyby vás aspoň znásilnil, to by byl důkaz, ale takhle..". Mistrně zpracované téma domácího násilí se všemi detaily. A odstrašující příklad pro ty ženy, které to trpí v naději, že to třeba bude lepší, takzvaný syndrom vařené žáby. Ivana Chýlková (nar. 1963, Československo) , která ve filmu Čas sluhů (1989) sehrála strůjkyni domácího teroru, zde naopak skvěle ztvárnila oběť, stejně tak Alois Švehlík (nar. 1939, Protektorát Čechy a Morava) přestárlého démonického manžela tyrana. Popravdě docela mi zde připomínal Josefa Fritzla. ()

Baruska92

Opravdu působivý psychologický film. Jde přesně vidět, jak se domácí násilí postupně stupňuje, jak žena naivně doufá, že se muž změní aj. Chválím také výkon herců. Co se mi nelíbilo bylo chování policistů. Myslím si, že v dnešní době by si tohle nemohli ani dovolit a pokud ano, tak jsem z toho zklamaná. Kdo pak takové ženě pomůže když ne policie? Vím, že je spousta organizací, ale policie by měla být trochu... nevím jak to říct. Co se mi ještě nelíbilo ve scénáři tady už někdo psal a tím je rychlá "postelová" scéna v hotelu. Nesvědčí to moc o důvěryhodnosti. ()

lenka26

Jinak velmi sympatický herec Alois Švehlík tady zahrál opravdu odpornou roli. Je vidět, že dobří herci zahrají úplně všechno. Skoro jsem se až divila, že kývl na tuto roli. Chýlková hraje skvěle, dala bych i čtyři, ale Švehlík je tu opravdu až nechutný ()

Naive

Cyklus oběti je dost podařený, silné příběhy, kromě Hadího tance, kde exceluje zejména A.Švehlík, se velmi povedl i Svědek s J.Hanzlíkem. Mimochodem v příběhu Znásilnění mi konečně nevadila jinak pseudoherečka Kateřina Brožová. ()

melis

Výborné herecké obsazení v podání Chýlkové a Švehlíka. Až mrazivě pravdivé v dnešním světě. 85 % ()

NikoKovac

Vynikající Alois Švehlík. Příběh domácí puťky a starýho tyrana, co si hojí svý komplexy na ubohý ženský. A ona mu dává tolik dalších šancí, až ho jednou zapíchne jak vepře. Bohužel, až moc realistický film. ()