Zdánlivě nenápadný pan Poulíček (P. Liška). Ve skutečnosti válečný hrdina, odborník na výbušniny, pak neúspěšný vynálezce, a nakonec písař na stroji v písárně, patřící jeho příteli z války. Ten přítel mu ovšem spí se ženou (T. Hofová). Už je toho moc, toho nepochopení, zrady, ponížení, toho životního pádu. Pan Poulíček se rozhodne konat. Mstít se za svůj zmarněný život a trestat. První to odnese zrádný přítel, co mu spí se ženou. Je zastřelen. Vraždu vyšetřuje vrchní inspektor Budík (J. Plesl) a jeho muži (J. Langmajer a D. Šafařík). Tentokrát však nemají vraha na konci příběhu, ale na jeho samém začátku. Je tu ovšem problém, ten vrah se zavře ve svém bytě spolu se ženou, revolverem a bednou dynamitu. To je ovšem zcela nová hra, kterou kriminalista Budík nezná, které nerozumí. Vražda je vlastně nicotná proti tomu, čím pan Poulíček vyhrožuje. Stačí malý pohyb jeho prstu a dům vyletí do vzduchu. Možná i kus ulice. Ale proč to ten člověk dělá? Je to blázen, nebo je za tím něco jiného? Co vlastně chce? Budík musí mnohé pochopit, aby ten šílený případ nějak zvládl, aby porozuměl. Nakonec se mu to samozřejmě podaří – ale ne tak úplně… (Česká televize)

Amonasr

Opět vše napsáno hodně lehkou rukou, výrazně převažuje snaha diváka bavit všelijakými vtípky nad pečlivým vystavěním věrohodného kriminálního případu. Čím dál víc mi také nesedí Plesl i Šafařík do rolí policistů, oběma chybí jakákoliv přirozená autorita, aby z nich okolí mohlo mít alespoň jakýs takýs respekt. Tohle není ani pořádná kriminálka, ani snad komedie, ale podivný kočkopes, z něhož už začínají bolet oči. Nepomáhá ani odfláknutý zvuk, kdy řadě důležitých replik není vůbec rozumět, i když výsledný dojem by ani kvalitní zvuk asi moc nevylepšil. ()

Mamlas odpad!

Trapárna. Hnojiště. Když to vidím, je mi "ouzko" z toho, jak se rozmrhávají naše peníze. A ještě navíc žvatlavý Liška, kterému nejde rozumět skoro ani slovo. No a kameraman škoda mluvit. (2%) ()

AgnesDee

Oproti minulým případům byl tenhle alespoň trochu zajímavý a dobře konstruovaný. Bohužel to zahazují některá idiotská rozhodnutí či občas nesmyslně křivě postavená kamera. ()

brasek

Prvotná kriminálna zápletka priam skvelá, lenže všetko to je obalené v nudnom šate telenovely. Naozaj nikoho nezaujímajú rodinné problémy hlavných postáv a samotné naťahovanie sa s pánom Poulíčkom je fraška. ()

tulen

Celkem nuda, k tomu zas pár nelogičností a nesmyslných jednání postav (hlavně ten konec). A hlavně jazyk i styl dialogů i některé chování postav mi k té době moc nesedí. Paní hraběnka je nějak až moc svobodomyslná. Postavy J.Bartošky a M.Táborského jsou vyloženě figurkami, u kterých moc nechápu jejich až karikující pojetí .. Kamera i hudba stále stejně protivné, ale tady se zlepšení čekat nedá. ()

quokam

No. Nevyzaduji soudobou mluvu nebo jednani, ale rozhovor "profika" policajta s nahou evidentne traumatizovanou zenou v zupanu po sprse, to je trosku moc i na mne. A ke kritice zvukarovi se pripojuji a nejde pouze o pana Liska, u ktereho je to zpusobeno i typem fyziologie a u ktereho to vlatni herectvi vice nez kompenzuje. Tento dil se herecky nepovedl ani panu Pleslovi, ktereho jsem v prvnich dilech chvalil. 7.5/10. ()

adaben

Vcelku mi to přišlo neotřelé a bystré. Jen to bohužel kazilo špatné ozvučení některých herců či jejich mluva, to pak opravdu není seriál do večerního primetime a i pro starší veřejnoprávní diváky. A pak ten závěr se skříní byl sice efektní, ale přece jen z policistů udělal úplné naivy. Naopak scéna vraždy v písárně, jak byla narežírovaná mi vůbec nevadila. Oproti jiným hodnotitelům mi přišlo nápadité, že písařky hned po výstřelu nezareagovaly, ale až se zpožděním zahlédnutím pistole, dotvrdilo to zvláštní atmosféru písáren a účtáren, jakou kdysi měly. a třeba některé účtárny takhle ještě jely nadoraz možná před třiceti lety, naprostým nevnímáním okolí. ()

milanista

Když už to konečně chytlo šťávu, tak je zde tak slabý scénář a ještě slabší režie. Jak jinak si vysvětlit, že to režisér natočí takto stupidně. Když se začne něco dít, vojáka odnesou po prskavce, tak Budík si jde na pivo a pak se ožere! On má se 40 kg dynamitu magora v bytě s rukojmí a on si jde na pivo! Potom osvobodí rukojmí a jde se s ní vyspat? Když opět magor chce vyhodit četu vojáků do vzduchu? Mnoho poznámek jsem měl i já, nejen honajz. .. Nejvíc i mne iritovalo, jak Liška spí, že se mu nesklouzne ruka??? Začátek super, čisté průstřel a pak už jen nevěřícně hloupý scénář a ještě hloupější režie. To je tak, když se z průměrnýho kameramana stane podprůměrný režisér. ()

Pimburger

Ach jo...:-( Ne, že by tenhle díl byl nějak výrazně horší než ty předchozí čtyři, ale jsem už tím znuděnej víc než tiskovkama o koronaviru... Jak mi v minulých dílech nevadila divná kamera, která jim po celou dobu natáčení asi musela odněkud sklouzávat, tak dneska mě to fakt rušilo. Na druhou stranu to bylo jediný vzrušení, které v dnešním díle bylo. Jinak se to opět vrátilo do známých kolejí - relativně zajímavá zápletka, naprosto nelogický děj, nesmyslné kroky policajtů a nakonec pokus o akci, který byl sice trošku dynamický, ale zase je musela zachránit ženská. Vrchní Budík se tentokrát ve volné chvilce nejspíš vychrápal se ženou magora, která byla celou noc přivázaná na provaze k židli a dynamitu, aby jí všuknul geniální plán o tom, že se má do místnosti k bláznovi znovu vrátit. Tohle je fakt děs. Na židli sedí magor, vyšetřující policajt mu brousí ženu a pak jde na pivko, zatímco se policejní prezident učí hrát mariáš, protože jim jde sice všem o kariéru a pár obytných bloků, ale mariáš je mariáš... Pokud jde o dvě udělené hvězdy, tak jsou za to, že jsem viděl létajícího Koubu a za vojenské uniformy se správným hodnostním označením, stejně jako za přilby-ale to je tak všechno. Zbytek byla scénáristická a hlavně logická bída. Ach jo...:-( ()

elma

Moc se mi líbí herečka Lucie Žáčková, je to ten typ herečky, když jí vidím, tak si říkám, jéé to bude hezký. Měla by být více obsazována, má hezký milý obličej a krásný civilní projev. ()