Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

Kessler

Nevěřil jsem tomu, že drama o poradě 12 porotců, natočené před půl stoletím, může mít takovou dynamiku, obsahovat tolik napětí. Neuvěřitelně dobrý film. ()

Jablek

Nikdy jsem neměl v oblibě psychologické filmy, ale tohle mě dostalo...charismatický Henry Fonda v symbolicky bílém saku otáčí na stranu dobra 11 různých osobností, které jsou od začátku přesvědčeny o vině obžalovaného... Excelentní herecké výkony ve spojení s až divadelní délkou scén bez střihu a v neposlední řadě hloubka myšlenky řadí poprávu toto geniální dílo do první desítky! ()

ecis

1 izba + 12 fantastickych hereckych vykonov = 13 hviezdiciek [ale takato volba na CSFD este neexistuje :)]. ()

swiss

Divadelní předloha je znát. V podstatě žádná věta není zbytečná. Je tak snadný poslat někoho na křeslo, když zrovna dávaj baseball. Jiří Voskovec (vlastě George) výborný. Hlavně když opravuje Američanovi gramatiku. ()

Arequipa

Přestože má film hluboký a vážný podtext, výraz filmu způsobil, že plné hodnocení dát prostě nemůžu. Přesto způsob, jakým se misky vah pomalu ale jistě převažují je famózní. ()

waska

Jeden z nejlepších soudních filmů, které jsem viděl. Viděl jsem ho včera večer a když jsem usínal, stále jsem na to myslel. Byl jsem trochu ostražitý, jelikož z každé strany jsem slyšel, jak je tenhle film dobrý. Ale tenhle film opravdu dobrý je. Začátek je trochu pomalejší, ale od první hlasovaní poroty už jsem skoro ani nedýchal a hltal každé slovo každého člena poroty. Henry Fonda předvedl svůj standartně vynikající výkon, ale spíš než on mě zaujali ostatní herci svými výbornými výkony. A´t už basebalový fanoušek, kašlající starší pán, děda s pronikavýma očima, bankovní úřeníček, přistěhovalec Jiří Voskovec ( mile mě překvapil ) nebo sebevědomý majitel doručovatelské firmy, který se zlomí ve své upjatosti jako poslední... Ani mi nevadilo, že prakticky od prvního hlasování je jasné jak to dopadne :) ()

stromekk

1 místnost, 12 herců, geniální klasika. Když člověk vidí, jaký kraviny jdou natočit za stamilióny, musí před takovým filmem a jeho autory spolu s kloboukem smeknout i skalp. ()

dessa

Skvělý film se skvělými herci. Nejlepší soudní drama, jaké jsem kdy viděl, pozastavující se nad soudním systémem v USA. 12 lidí rozdílného věku, původu a inteligence má rozhodnout o vině či nevině mladého kluka. Pozor, trochu spoiler. Sice je od začátku jasné, že je Henry Fonda všechny postupně přesvědčí, nicméně jsem byl zvědavý a napjatý, čím a jak koho zlomí. ()

Zevon

Vynikající ukázka práce s protagonisty, podepřená bezchybným scénářem, vysoce nadčasové morální poselství, které mi vždy přivodí husí kůži. Nezbytnost když ne vlastnit, alespoň dvakrát za život vidět. ()

mdouglas

Výborný film, ve kterém kamera prakticky za celou dobu neopustí jedinou místnost. Pro mě určitě jeden z nejepších filmů co jsem doposud viděl. 95% ()

whisker

Mě to docela pobavilo i když to je drama. V podstatě dost dobré na to, že se celý film odehrává prakticky v jedné místnosti u jednoho stolu s dvanácti porotci. Tady můj zrak většinu filmu končil dole na obrazovce a já jen četl, protože nejsem zrovna zdatný v angličtině ;-). I přes tyto výhrady ale hodnotím celkem vysoko. ()

billyador

masterpiece mezi konverzackami.... tak dokonale vykresleni 12ti postav na ne zrovna velkem prostoru jsem asi uz nikde jinde nevidel ()

fool-mood

12 mužů rozhoduje o vině či nevině mladíka, který je obviněn z vraždy svého otce. Výborná studie typických charakterů. Jak těžké je rozhodnout o životě mladíka, jak těžké je nezabřednout do svých osobních pocitů a držet se důkazů, jejich nevyvratitelností a přesvědčivostí. ()

Nemy

Občas člověka náhodně a zcela bezdůvodně přepadne zvláštní pocit štěstí, kdy cítíte, že vše je tak jak má být. Stejný pocit jsem zažil pri závěrečných titulcích. ()

Monroe1991

Páni, 96 minut v černobílé místnosti, bez akce či vtipu, a přesto žádná nuda. A to je to už 55 let, co Sidney Lumet natočil tuto svou filmovou prvotinu.Skvělý scénář, režie a parádní herci dělají tento film jedničkou v soudních dramatech. ()

Colour

I ten najjednoduchší a jasný prípad môže v skutočnosti byť oveľa komplikovanejší. Obdivuhodné, ako sa dá celý film postaviť na 12 hercoch a dobrom scenáre. Film sa na prvý pohľad môže zdať absolútne nudný, veď na čo sa dá hodinu a pol dívať v uzavretom priestore? Avšak neoblomná logika Henryho Fondu a dobré dialógy posúvajúce film dopredu dokážu človeka udržať neznudeného pri obrazovke. K tomu dobré psychologické profily jednotlivých zúčastnených... Roky filmu neubrali ani percento kvality, stále má veľa čo povedať. 90% ()

Manhatten

Tak jsem si ze začátku říkal, co mi může nabídnout dvanáct chlapíků sedících v jedné místnosti, nebude to nuda? Ale už po pár minutách jsem začal mít spolu s Henry Fondou důvodnou pochybnost, že bych mohl udělat chybu, kdybych ten film (chlapce) odsoudil. Každý z porotců přichází do zapečetěné místnosti se svými hříchy a komplexy. Ten film není o vině obžalovaného chlapce, ale o vině nás samých a o tom, co si do soudní síně přineseme sebou. Je to dvanáct normálních mužů, kteří mají své problémy a povinosti a já jim to všem věřím. Herecké výkony všech jsou špičkové. Dialogy jsou dokonalé. Ti muži mě přesvědčili. I have a reasonable doubt. ()

Primavera

Neskutočne dobrý scenár a fantastické herecké výkony. Nedokázala som sa odtrhnúť od žiadneho slova, ktoré muži rozhodujúci o vine a nevine povedali. A tak ako som si aj ja na začiatku stanovila - vinný, skončila som ako ostatní porotcovia pri nevine. Rozhodovať o živote a smrti je priestor pre množstvo myšlienok a všetky sa tu nevtieravo ponúkajú. Postaviť sa voči ostatným, nebyť stádovitý a ovplyvniteľný a rozhodovať sám za seba je veľká odvaha, ktorú máme málokto a málokedy. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film