Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

Lartfort

Dlho som si chcel už pozrieť tento film. Začiatok bol trošku zvláštny a bál som či ma film oslovi ale po pár minútach ako sa zmenil počet hlasov o nevinne, ma zaujal film a veľmi pohltil že som ho na jeden nádych dopozeral. Výborná dráma a úžasne zahraté charaktery porotcov. Film odporúčam pozrieť každému ()

greigor

Tak tohle mě nadchlo. Upřímně- nic moc jsem od filmu neočekával, ale tohle!!!!! Měl jsem rád filmy z detektivního prostředí a po tomhle je miluju. Ze začátku jsem Davisovi (Fondovi) moc nevěřil a počítal s tím, že celá věc neskončí jen v jedné místnosti. Avšak postupem času kdy se začne celá situace obracet už mi pomalu došla pointa příběhu a mohl jsem se jen těšit na to, jak kdo koho a čím přesvědčí. Něco bylo předpokládatelné a něco naopak naprosto nebylo. A to, je na tom úžasné. ()

Kroup4

Skvělý film,který se odehrává sice v jedné místnosti ale v táhne Vás do děje tak,jak málokterý akční film.Slovní přestřelky jsou velice chytře napsané a hlavně skvěle zahrané.Film má rychlý spád a velice rychle uteče.Škoda,že se takovýchto filmů netočí více.Jsem rád,že se zde ukázal i J.Voskovec,nebyla to sice hlavní role,ale malá taky nebyla.H.Fonda je úžasný a velice přesvědčivý.Tomuhle filmu se dá máloco vytknout.Plný počet,bez debat. ()

marusaj

Nevídané psychologické drama rozehrané na páru čtverečních metrech ve dvou místnostech. Drama o síle jednotlivce. Studie člověka a jeho lhostejnosti, omezenosti, důvěřivosti, víry v sebe, lásky k bližnímu a niterných emocí. Na rok 1957 neuvěřitelné. Nutno podotknout, že naše země má v 12 členném týmu své zastoupení - Jiřího Voskovce, který, i když jsem měl až strach, aby jim to nepokazil, hraje skvěle, hraje vyloženě autobiograficky sebe, hraje tak, že mu věříte a nelze než smeknout. Vedle Henryho Fondy největší charisma. Nicméně celá herecká squadra si zaslouží superlativy. Jednotlivé postavy jsou vyhraněné a reálně vykreslené (sice za cenu afektovaného hereckého projevu, ale bez něj by to asi nešlo). Napínavé, dechberoucí, jedinečné. ()

Shakaar

Možná důvodu trochu nudy jsem si tento film po letech znovu pustil a byl jsem svědkem jak naprosto jednoduchými důkazy dokázal osmý porotce přesvědčit dalších 11 porotců o opaku. Je trochu neuvěřitelné jak se dalo něco takového natočit a musím říct že v současnosti by to asi nemělo šance, natož aby se to natočilo. Skvělá narážka byla zde slyšena i na tehdy emgranta Voskovce, který se ve filmu nestratil, ačkoliv jsem ho ihned nepoznal. Po dlouhé době jsem se tak znovu podíval na nějaký kvalitní film, který pojednává jak málo stačí aby člověk změnil názor. Ostatně vidím to rovnou zde na csfd, kde lidi často hodnotí podle davu. Proto filmu dám filmu pouhých 4*, nejsem si filmem totiž "jistý" :-). ()

Markinho

Jako první jsem viděl remake. Chyba. Když jsem začínal koukat na originál, říkal jsem si, proč někdo vlastně ten remake (12) dělal. Nechápu. Originál je naprosto strhující, herecké výkony na vysoké úrovni. Filmový fanoušek si tento historický kousek nemůže nechat ujít. Za 5. ()

Mira90

Klasika všech klasik. Mít v padesátých letech přiděleného obhájce soudem zřejmě nedávalo obviněným-nevinným mnoho šancí na úspěch... ()

ktL

Sidney Lumet byl pan režisér a Henry Fonda největší sympaťák na světě. Když to navíc tihle dva dali dohromady, vznikl neopakovatelný a strhující film. Jak jinak si mám vysvětlit fakt, že jsem byl při sledování tohoto komorního dramatu o čtyřech stěnách a pár hercích napjatý víc než u finále MS v hokeji? ()

RajAthen

Úžasný minimalistický koncept s maximálním přesahem, který toho hodně vypovídá o demokracii i lidech, na kterých stojí. ()

patushik

Tenhle film vás strhne.. nebo možná Henry Fonda, který by přesvědčil snad i samotnýho kata těsně před popravou.. Naprosto úžasný zážitek, odehrávající se v jedné místnosti u jednoho stolu. Kdo tohle v dnešní době dokáže natočit? ()

liberator

Výborne zahraná a zrežírovaná komorná dráma (oprostená od znakov prehnanej teatrálnosti, typických pre filmy tohoto razenia), ktorá sa dá vychutnať aj po viac ako polstoročí. ()

Ceberus

Jakožto skalní fanoušek "tupých" velkorozpočtových amerických akčních blockbusterů mohu s čistým svědomím tento film prohlásit za vůbec nejlepší z těch, kde se "nic neděje". :-) Normálně mívám mentální blok vůči filmům s rokem výroby starším než 1980, protože mně zpravidla přijdou nudné svým obyčejným prostředím a dějem. Ale jak mě v tomto případě devadesátiminutová konverzace dvanácti mužů v jedné místnosti dokázala připoutat k obrazovce, to se nepodařilo ani leckterým napínavým momentům dobrodružných filmů současné produkce. A jakkoli skeptický bývám k ČSFD žebříčku nejlepších filmů, tohle nebude ten případ hodnocení uživatelů podle stáda ostatních - tenhle film si svoje místo mezi nejlepšími určitě zaslouží, ať už skvělými hereckými výkony profilující jednotlivé postavy nebo samotným poselstvím filmu o tom, jak vlastně funguje demokracie. Z novějších filmů se podobný jednopokojový konverzační majstrštyk povedl snímku Pozemšťan, případně chcete-li zůstat u soudního dvora, Porota je výborné drama. ()

Armin82

Málokdo by čekal,že film odehrávajíc se celou dobu v jedné místnosti, nám nabídne takovou kvalitu. Nemám ani jedinej důvod proč nedát hodnocení v plné výši...tenhle snímek ve mě zanechal jen pozitivum...napětí,super výběr všech porotců,scénář a hlavně výbornej nápad :)Spravedlnosti bylo učiněno za dost a já dávám 10z10 ()

vincchuppo

Dostal mě. Výborný film. Krimi, kde se stala vražda, ale jenom se o ní mluví, a přitom je tak napínavá. A závěr, kdy se teprve po ukončení úporného hlasování poroty Henry Fonda představí Josephovi Sweeneymu to posouvá ještě o kousíček dál. Výborné! ()

Matt007

Tak konečně jsem měl tu čest se s tímhle filmem setkat, naprostá paráda, herecký koncert všech zůčastněných. S velkým potěšemím hodnotím za 5* ()

Moiraine

Skvělý nestárnoucí film, který za 55 let neztratil nic ze své kvality. Je zajímavé sledovat postupné odkrývání různých povah porotců, jejich motivů i samotného případu. Jak je vidět, kvalitní film nedělá hromada efektů, ale dobře napsaný a zahraný příběh. ()

josieaddms

Viditelně dobrý film. Atmosféra jaká se nevidí, strašně přesvědčivý herci, jeden více než druhý, krásně vybarvené charaktery, silný příběh, velmi dobře zprostředkované téma a nečekaný dějový zvrat. Jo, dřív se ještě točili filmy s váhou a myšlenkou. Přitom je to stále velmi aktuální, protože to mluví o lidech, o jejich předsudcích, o jejich strachu, hrdosti, i přesvědčení. Podle mě je to film jaký se jen těžko zopakuje. Jak už jsem psala, herci ve filmu vůbec nepůsobí jako herci, ale jako skuteční lidé, dvanáct porotců, dvanáct osudů. Způsob natočení snímku mi připadá vyloženě povedený, a svojí jednoduchostí velmi intenzivní. Je to opravdu velmi zvláštní, je velmi jedinečný snímek. ()

Sykon

Vynikající a nestárnoucí. Víc nemá smysl popisovat, tenhle skromný, ale geniální snímek se prostě musí vidět. ()

Parm1

Film se od začátku ubírá jedním a tím samým směrem. Po prvních pár minutách jsem ani na chvíli nepochyboval, jak to nakonec dopadne. Je to dobře, nebo špatně? Skvělá role Jiřího Voskovce. Rozhodně se mizi těmi "Amíky" neztratil. 80% ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film