Pahorek

TV spot

Disciplína je základ všeho, každého vzpurného ducha je třeba zlomit. A přeběhnout v plné polní pod palčivým africkým sluncem několikrát po sobě umělý písečný pahorek, to dokáže zlomit i ty nejsilnější. O tom je alespoň přesvědčen seržant Wilson, který je – díky svému slabošskému veliteli – de facto jediným pánem a vládcem anglického kárného tábora kdesi v libyjské poušti. Jeho úkolem je udělat z té vězeňské sebranky, z těch slabochů, zlodějíčků, ulejváků a dezertérů zase správné chlapy, vojáky tělem i duší. A on je z nich udělá, i kdyby je to mělo stát život. Ti, kdo tohle peklo opouštějí, vědí, že se sem už nikdy nechtějí vrátit. Ti, kdo přijíždějí, netuší, co je tu čeká. Netuší to ani pětice nejnovějších „přírůstků“ v čele s degradovaným seržantem Robertsem, na němž si Wilson a jeho pravá ruka Williams hodlají obzvláště smlsnout. (Česká televize)

pafka

To je skvost. Krasna ukazka lidskych povah a jeste rozebrane ve chvilich, jako je chvilkova pohoda, strach, vycerpani, sebezachovani, vztah k druhym, vzajemna podpora apod.  krome toho je dej tak poutavy, ze od toho nelze odejit. Skvele. ()

John Dunbar

Jako milovník dlouhých nestřižených záběrů jsem si přišel na své. Charaktery postav jsou bezchybně vykresleny a jsou reálné více, než by se mnohým zdálo. (mohu potvrdit z vlastní, byť "jen" z krátké vojenské zkušenosti ze ZVS) Film jsem shlédl v perfektním českém dabingovém provedení, kterému doslova kraluje Josef Větrovec. ()

blezg

Na to že jsem to viděl v televizi s českým dabingem jsem potěšen velmi dobrým filmem. Bohužel přece jenom dabing v závěrečné husté části neotiskuje přesně náladu, která je cítit. Těžko jsem stíhal zrychlený sled událostí ve finále, což bude asi moje chyba, doufám, že na Pahorek ještě někdy narazím v originále... ()

Desmi

Zakomplexovanej posera s uniformou a velící funkcí si zvyšuje ego na spodině armády. No možná si ten posera jen ukájí svoji zlou a tyranskou povahu. Každopádně Sean se mu vzepře a vyhraje. K absolutnímu štěstí by mi pak stačilo už jen barevné (namísto černobílého) plátno a ještě kratší stopáž. Není to zas tak geniálně promyšlené dílo, které by muselo trvat dvě hodiny.. ()

Kada80

Psychárna největšího kalibru.Ještě že nežiju v Británii,protože bych musel zmlátit každýho Williamse kterýho bych tam potkal. 80% ()

Mojo1968

Veľmi nehostinné prostredie, v ktorom by som sa naozaj nechcel ocitnúť. Tá väznica je ako malý štát, v ktorom vládne seržant Williams. A ten kto mu nepadne do oka, sa stáva obeťou šikany, neľútostného ponižovania a nezmyselných trestov, voči ktorým sa nedá vzoprieť. A pahorok, ktorý by za normálnych okolností bol smiešny a kopček uprostred lúky sa stáva mocným nástrojom na zlomenie trestancov. Silu tohto filmu vidím hlavne v premene nevinného kopčeka. A samozrejme aj v postave Seana Conneryho, ako symbol čestného, nebojácneho a hlavne spravodlivého vojaka, ako aj napriek tomu ho "kopec" láme a je na tom biedne. 10/1O ()

r007

Přiznám se, že jsem k tomuto filmu přišla jedině díky Seanovi, a příjemně mě překvapil. Výborný příběh , děj má spád, pořád se něco děje a Sean exceluje. Prostě Lumet je Pan režisér a těžko by to někdo svedl lépe. ()

Saxos

Pouštní anglický trestní tábor pro převýchovu potrestaných vojáků. V každé válce jsou. Jinak by nebylo jednoduché nahnat všechny do zákopů a hnát je do útoku. Zde jako zelený mozky fungují zákeřný a vypočítavý strážný seržant Williams a velící dozorce seržant Bartlett. Velitel tábora je jen figurka, které je vše jedno a ani neví co se v táboře děje. Na druhé straně strážný Harris, který se snaží plnit své povinnosti v rámci zákonů a lidském přístupu a Sean Connery, jako vězeň Joe Roberts bojující proti nesmyslnosti postupů v trestním táboře. Bohužel závěrečná konfrontace dopadne stejně špatně pro vězně, kromě výprasku pro Williamse. ()

Radek273

Poněkud zdlouhavé "válečné" drama, které má však s válkou společného spíš méně než více. Vojáci, rozkazy, disciplína .. to všechno tu najdeme, ale ve výsledku jde spíš o snímek psychologický, u kterého mnohdy budete jen kroutit hlavou a říkat si "Proč?". Inu, zkrátka "zelené mozky"!!! ()

buchannon

Začíná to opět tak dramaticky nedramaticky... Po půlhodině jsem myslel, že to ani nedokoukám, jaká to byla sžíravá nuda, no nakonec jsem to horko těžko dal a vůbec nechápu, co všem na tomto "díle" připadá tak skvělé. NUDA NUDA NUDA ()

Fender

Velmi silný snímek, zakládající se jak na skvělém scénáři, tak také hlavně na hereckých výkonech, které byly vskutku výborné nejen u Seana Conneryho, ale rovněž u ostatních herců. Atmosféra filmu je velmi realistická, až je vám z té buzerace na sluníčko skutečně opravdu vedro. ()

kolly13

Vzpurný Connery je vojensky tvarován do kulatého čtverce a s ním se vezou i spolubydlící z cimry. Neskutečný hlasový a pompézně nadutý výkon Andewse. PS: angličtina v originále mi dala ale zabrat. ()

shalash

Skvělý výtvor. Nejde jenom o děj, který není nikterak složitý. Jde o pokus popsat náladu a duševní stav všech zúčastněných a to se bezesporu povedlo. Nejenže se můžeme v našem životě potkat s každým z hlavních hrdinů, můžeme i předpovědět jejich chování. Nemám co vytknout. Connery a ostatní herci excelují i konec a pointa se nesmírně povedla. ()

Nocturnum

Divím se, že tehdejší doba umožnila vznik filmu, který tak surově zobrazuje sprosté zacházení s vězni, s hlavní postavu zahranou výborným Seanem Connerym, který se snaží vnést do onoho vězení, světa poslušnosti a absolutní a nesmyslné morálky, trochu lidkosti. Skvěle kontrastující jednotlivé postavy jsou sílou tohoto mistrovského kousku. ()

davebono

Válečné drama, kde nepadne ani jeden vystřel a přitom je to tak chytlavé a má to spád. Je až neuvěřitelné na jak malém prostoru se dá rozehrát velká psychologická hra. Velitel výcviku z Full Metal Jacket se jistě inspiroval velitelem tábora, jeho postava tady má grády. Jen jedna věc mi trochu vadila a proto dávám 4*, a to, že filmů s podobným tématem je dost a některé jsou prostě ještě lepší. Bez ohledu na časovou posloupnost například Přelet na kukaččím hnízdem či Motýlek. ()

gizi

Film, díky kterému vám vře krev v žilách i po skončení. Výborně zrežírované i zahrané. 5.5.12, 90% a 5*. ()

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011