Dr. Jeffrey Wigand, bývalý vysoký představitel jedné velké americké tabákové společnosti, měl díky své pozici přístup k řadě informací o negativním vlivu cigaret na lidské zdraví, a hlavně věděl, jak společnost v tomto ohledu lže veřejnosti. Poté, co byl z firmy pro své názory propuštěn, se na něj obrátil producent úspěšného investigativního televizního pořadu Lowell Bergman s prosbou o pomoc při sestavení reportáže odhalující praktiky podobných firem. Wigand zprvu odmítá, ale později svolí. Někdejší zaměstnavatel mu však začne vyhrožovat a nechá ho sledovat. Přesto se Wigand odhodlá Bergmanovi pomoci. Když je reportáž natočena, vedení televize se ji bojí odvysílat, aby proti sobě nepoštvalo mocné tabákové firmy. Mohlo by to totiž ohrozit plánovaný velice výhodný prodej televizní stanice. (TV Nova)

Filas24

Celý film má perfektní spád a člověku 85% filmu uteče jako nic. Bohužel konec se Michaelovi Mannovi úplně nepodařil a ten jediný se mi na filmu nelíbil. Tam celý snímek ztrácí na své dramatičnosti a bez nějakého velkolepého vyvrcholení trochu sraží zážitek z celého filmu. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdami, ale nakonec jsem se rozhodl pro lepší hodnocení a to hlavně kvůli úžasným hereckým výkonům Russella Crowea a Al Pacina. ()

LencaN

Velice kvalitně udělaný film. Škoda, že alespoň jedna z nominací na Oscara nevyšla. Úžasná, napětí podtrhující hudba. Precizní Al Pacino i Russell Crowe. Až mrazí z toho, jak může někomu lusknutím prstu ztroskotat život jen proto, že ví něco zásadního proti obří společnosti a musí bojovat se svým strachem o rodinu, o jejich životy i finance a hlavně zápasit se svojí morální odpovědností k milionům lidí. Rozjezd byl velmi pomalý, ale to byla asi tak první půlhodina. Pak už to šlo ráz na ráz. Novinářské šachy. Kdo co zveřejní, co se může říct, co už je přes čáru, jaké prachy v tom lítají. To je neskutečná džungle. Takové věci my laici, široká veřejnost nevidíme. Nevidíme ty čachry za oponou, jak to skutečně je nebo jak moc jsou informace překroucené, aby někomu neublížili. Insider není oddechovka, ale je to film o zásadním tématu, který si rozhodně zaslouží pozornost a respekt. ()

Hvězdář

Průměrný film, ale tematicky ne tak profláklý, takže nic extra, ale nuda to není. Al Pacino hraje výborně a táhne celý film dopředu. ()

MrKrahujec

Tohle už je taky vlastně pouhopouhá vzpomínka na to, "jak to kdysi chodilo", kdy ještě i těm největším světovým lumpům krajně záleželo na tom, co se o nich mluví a píše. To v dnešní době už ani Donald Trump, ani Viktor Orbán, ani Miloš Zeman a hlavně ani Andrej Babiš na takových, navíc drahých, zbytečnostech nelpí. Ani jednomu dávno nevadí, jestli je v médiích pravdivě nazvou lháři, podvodníky a zloději, případně i vrahy. Náš pan premiér na to maximálně řekne: "Nech si píšou, však to stejně nikdo nečte". Všem bohatě stačí jejich hmotný mandát. Takže tento film je jakousi vzpomínkou na doby, kdy pravdomluvné slovo ještě mohlo opravdu zásadním způsobem ovlivnit společenské dění. A možná i trochu osvětlit důvody, pro které máme dnes na cigaretových krabičkách tak pestrou výzdobu. ()

Kozlowski8

Řemeslně precizně odvedená práce s výborným hereckým obsazením, avšak pro mne docela těžké a zdlouhavé vyprávění o něčem, co ví každý člověk na světě - že kouření škodí zdraví. 70%. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý novinársky thriller o zápase novinárov proti tabakovým koncernom. Kvalitná produkcia a hviezdne herecké obsadenie sú zárukou vysokej kvality. No napriek veľmi dobrým hereckým výkonom Al Pacina, Russella Crowa a Christophera Plummera a hudobnej podpore Lisy Gerrard s Pieterom Bourkom sa mi Spotlight páčil viac. Možno je to tým, že Al Pacino vie byť presvedčivý gangster ale novinára som mu až tak neveril. No aj na dramatizácii sa mohlo viac popracovať. Pocit beznádeje v právnickom súboji s tabakovým kolosom sa síce podarilo navodiť ale celkový pocit zo zobrazenia priebehu je rozpačitý. Hlavne začiatok je tak trocha mätúci, pretože začína zoširoka oboznámením s prácou novinárskej dvojice na iných prípadoch a rodinnou situáciou Jeffreyho Wiganda. Následné odhalenie jadra pudla ako by bol pre tvorcov tiež len náhodné. ()

F2003F

Strašne nezáživný film ešte k tomu s ukrutnou dĺžkou 2,5 hodiny. Lenže pre porovnanie (aj môj) milovaný Heat mal 0 nominácii Akadémie a toto má všade možne zabité, že až 7. Jasné dej, v ktorom ide celú dobu o cigaretové interview ani nemôže byť každému po chuti. Mna nebavilo. Herci ok, ale nič ohromné. Réžia tiež, občas nejaké krátke vypäté scény. Ale atmosféru to má lahodnú, s postavami sa dá stotožniť a to núti sledovať to po tie prehnané hodiny. ()

Djibril

Nesponzorovalo to náhodou ministerstvo zdravotnictví ? Ani bych se nedivil...Pacino i Crowe jsou naprosto skvělí a velkou měrou přispěli k tomu,že těch úžasných 157 minut utíká jako nejlepší sprinter na 100 metrů a po celou dobů "běhu" divák hltá každou scénu..a btw jasně za 5:) ()

chapell

Skvělý film se skvělým obsazením. Stále kritizovaná délka mi nepřijde tak katastrofální. Kdyby každý film takovéto délky uměl nabídnout tolik jako Insider ()

Valigar

Zde musím velice pochválit Russella Crowa, který tento film odehrál úžasně. Podařilo se mu ztvárnit dokonale muže jenž musí myslet na rodinu, ale hlodá ho svědomí kvůli všeobecnému blahu. A Al Pacina za reportéra, který ctí své povolání a nikdy by se mu "nezpronevěřil". Za herecké výkony 3* ()

realist

Až budete stát v půjčovně nad tímto titulem, sáhněte po něm jen když chcete prožít 155 minut napětí, místy vzteku a spravedlivého rozhořčení na bezmoc obyčejného člověka bránícího se mocné tabákové korporaci a nakonec prožijete i pýchu ze zadoustiučinění, že pro tentokrát to hrdinům vyšlo. Al Pacino exceluje jako v mnohých filmech, hraje urputného reportéra bijícího se za pravdu a Russell Crowe předznamenává (i když ještě zatím jen na 80 procent) hereckým výkonem nástup do nebe celebrit, které ho čeká v o rok pozdějším a slavném Gladiátorovi. Filmu trochu škodí místy přehnaná hysterie manželky hlavního hrdiny ač jí člověk nemůže upřít právo na strach o existenci. Celkově investujete do určitě příjemného zážitku. ()

josmart

Lisa Gerrard svou hudbou krásně zvýraznila paranoidní náladu filmu. A Russel Crow jako oběť mašinérie tabákového průmyslu je opravdu vynikající. Akorát je škoda, že je film tak dlouhý, vzhledem k minimálnímu ději je to náročná kultura. Poznámka na závěr - neviděl jsem jedinou zapálenou cigaretu, zvláštní ve filmu, který je v podstatě o nich. ()

Mangus

Herci skvelí, obsah zaujme, spracovanie v pohode, ale dĺžka. Ku koncu sa len kumuluje to isté. Skrátenie by prospelo, ale aj tak ide o kvalitný film, z ktorého sa aspoň niečo dozvieme o boji proti tabakovému priemyslu. 7/10 ()

Tomulka

Místy sice trošku hluchý film, ale pro dramatičnost to asi bylo třeba. Větší prostor bych dal úseku filmu , kdy se Al Pacino rve za Russella Crowe, ale jinak perfektní podívaná. erecký výkon Al Pacina není třeba komentovat on prostě nehraje on se vtěluje do svých rolí ani na moment jsem neměl pocit, že vidím herce, celý film jsem viděl pouze Lowella Bergmana producenta a novináře. Prostě, ale další mistrný výkon pane Al Pacino. Co se týče Russella Crowe je jeho role opět výborná. Jeho herecké výkon v této roli je také perfektní ale něják mám pořád dojem, že to jen perfektně hraje občas jsem měl dojem kostrbatosti Wiganda (možná to tak chtěl zahrát a možná skutečný Wigand takový je) nejvíce se mi totiž líbí jak se dokáže vložit do rolí dle skutečných událostí, četl jsem, že dokonce hovoří s osobami, které má hrát aby se lépe na roli připravil (obdivuhodné). Od těchto dvou pánů se ani nedalo čekat nic jiného než dokonale zahrané role ale režisér Michael Mann má občas úlety ve svých filmech. Rozhodně pro mně je přední režisér jeho filmy se mi až pár vyjímek moc líbí a tento film bych zařadil mezi jeho nejlepší. Drama a velká rozhodnutí jsou podložena velkými emocemy a je to hlavně o lidském charakteru, hodnotách, prioritách a pravdě. doporučuji všem lidem co se rádi podívají na filmy založené na skutečných událostech. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (více)