juta

Dobrá česká pohádka, která má dost temný děj, takže dětem před spaním rozhodně nepouštět. Jinak je to krásný příběh o tom, jak se nebojácný dřevorubec naučí bát o dívku, do které se zakoukal. ()

salahadin

Nebojsa aneb O statečném dřevorubcovi. Jednoznačně jedna z velmi příjemných hororových pohádek. Výtečné duo dvou protikladných hrdinů, velmi nenásilně podané ponaučení,postavy v plášti, na které když sáhnete, zmizí se skučením, skvělé. Jen mi trochu vadily poslední úkoly, ale jinak paráda. ()

Adam Bernau

Jinak znamenitý příběh neuvěřitelně pokažený donekonečna trapně nastavovaným motivem nedobrého kamaráda Ferka. Nic proti Vetchému. ()

mzss1

Jedna z těch slabších pohádek. Tohle není úplně zas tak ono. Naštěstí je zde dost pohádkových prvků, ale zde nenalezneme žádnou větší scénu, kterou bychom si mohli pamatovat. Je to takové nemastné, neslané. herecké obsazení je ale v pořádku. Ve výsledku je to ale jen průměr. Hodnotím na 52% = *** ()

Anderton

Miro Noga dabuje Ondřeja Vetchého a až teraz mi došlo, ako sa títo dvaja chlapi na seba podobajú a nie je to iba nosom. Inak celkom priemerná rozprávková záležitosť, ktorú nemám zapotreby pozerať každé Vianoce. Prvá polovica je bezatmosférická nuda, tá druhá sa naopak niekedy počas plesu duchov rozbehne a občas príjemne strašidelne prekvapí. Lenže v závere prichádza príšerný záporák a dáva na známosť, že Nebojsa je taký trochu retardovanejší braček Princa a Večernice. ()

Frajer42 odpad!

Výrazně nepodařená napodobenina o něco starší slušné pohádky. Místo kováře si zde člověk "užívá" dřevorubce. Když Janko Kroner hrával zamlada v podobně děsných pohádkách, tak není divu, že se dnes má tak, jak se má. Kontrastem k jeho nebojácnosti je zde připosránek Ondřej Vetchý, kterého mám za normálních okolností dost rád. Tohle ovšem není normální okolnost. Pohádka je netradičně neobyčejně temná. Většina děje se odehrává ve tmě. V pohádkách bývá člověk zvyklý na příjemné písničky, které třeba i na chvíli uvíznou v hlavě. Písničky v této pohádce jsou ovšem naprosto úděsné. Příběh nemá potenciál do sebe polapit diváky. Marně zde hledám nějaká pozitiva. Snad jen to, že Kroner kdysi býval fešák. Lepší odpádek. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

Kothy

Klasická česká pohádka o neohroženém Nebojsovi. Ondřej Vetchý tu má docela srandovní roli jeho společníka. ()

predators

Tradiční československá pohádka o putování nebojácného dřevorubce Ondry za princeznou bílé růže. Ačkoliv místy působí dost strašidelně, místo na vánoční scéně má jisté. Zajímavosti: Autoři se odhodlali k revolučnímu kroku. Ze škaredé stařenky dokázali maskéři vykouzlit krásnou blonďatou princeznu. Nejinak tomu bylo v mnoha dalších pohádkách... / Jisté hororové prvky byly později převzaty v Noční můře z Elmstreet a ještě později v Silent Hill... :-) 60% ()

SeBig

dal bych klidně pět kdyby na tom konci trochu zapracovali je to taková hovadinka ale já si starých českých pohádek co za něco stojí vážím a tohle byla jedna zmích oblíbených když jsem byl malej takže 4 hvězdičky si to určitě zaslouží ()

klerik

Vpohode chlapčenská dobrodružná rozprávka. Princezná je tu len občas. Poctivé budovanie atmosféry, pár fajn masiek... ()

Arsenal83

Slušná rozprávka, do ktorej sa podarilo zakomponovať atmosféru i kvázi hororové prvky, je cítiť, že sa už blížil koniec socializmu. Valaškár Kroner sa nebál a kto vie, či tú odvahu nezískal aj vďaka pohostinnosti ľudí na južnej Morave, kde sa film natáčal. Počas sparného leta sa tam vraj nalievala slivovica potokmi. Mám podozrenie, že tam potom v štábe muselo byť aj za tucet nebojsov. ()

triatlet

Pohádka natočena na motivy Pavla Dobšínského, současníka Boženy Němcové. Tím pádem příběh nezapře podobné motivy jako v pohádce "O statečném kováři". Oba náměty pro filmovou podobu zpracoval Bohumil Steiner (Nebojsu ve spolupráci s Jaroslavem Petříkem). Zajímavé je, že Kroner - nebojsa Ondra - si zahrál i ve "Statečném kováři" (roli siláka Matěje). Vetchý v roli ustrašeného zlodějíčka Ferka je bezkonkurenční, jeho nehrdinskost opravdu ční nad ostatními výkony. ()

heyda

Vychvalujete tu atmosféru, ale mě osobně přišla úděsná. Celkově po vizualní stránce je to hodně špatné + přidejme průměrný příběh + k tomu mírně nadprůměrní herci = jasný výsledek a to 2 hvězdičky. Je mi líto, ale jinak to nevidím. ()

MontyBrogan

V pohode rozprávka, až na to, že zakliata princezná miestami pôsobila ako strojca všetkého zla. Vždy, keď ten démon niečo vyviedol, bola tam aj ona. Ako keby chcela Ondra k nemu prilákať. Vysvetlením má byť, že zloduch ju na to zneužíval. Ale čo tá lesná babička? Ako to, že vtedy nebola v moci zla? Ja by som jej neveril, milé deti. ()

anais

Tato pohádka dělá skutečnou čest všem Ondřejům a už proto si zaslouží vysoké hodnocení. Pochází z posledního období, kdy se o Češích (a Slovácích:-) dalo říci, že umějí točit tento žánr, a tak nějak ho pro mě završuje. Nechápu, v čem byli tvůrci pohádek před rokem 1990 lepší než dnes, ale je nad slunce jasnější, že byli. Důkazem budiž tato pohádka o Ondřeji Nebojsovi. ()

honajz

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek :-) A Ondra Vetchý v roli, ve které by potřeboval dostat pár facek :-) Líbí se mi některé vynikající záběry kamery včetně tajemného města a hostince dole pod zámkem. ()